Kelias. Archyvinė nuotrauka

Netinkamas lenkimas baudžiamas teisės vairuoti atėmimu

165
(atnaujinta 12:27 2017.02.01)
Nuo 2017 metų sausio 1 dienos įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui, buvo sugriežtintos nuobaudos už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus, ypač už tokius, kurie kelią pavojų saugiam eismui.

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Už lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą be piniginės baudos nuo 170 iki 230 eurų, vairuotojams  privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą nuo trijų iki šešių mėnesių, praneša Policijos departamentas.

Per šių metų sausio mėnesį policijos pareigūnai šalies keliuose jau nustatė 143 vairuotojus, kurie išdrįso įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą, pažeisdami kelio ženklinimo reikalavimus, kertant ištisines linijas, taip lenkusius kitas transporto priemones tokiose vietose, kur tai daryti draudžiama.

Didžioji dauguma šiuos pavojingus pažeidimus padariusių vairuotojų buvo vyrai, tarp 143 pažeidėjų pasitaikė tik 16 moterų. Pažeidėjų amžiaus vidurkis — 25 metai.

Jauniausiam, 19-mečiui apsaugininkui, buvo paskirta 85 eurų piniginė bauda ir atimta teisė vairuoti trims mėnesiams. Tokios pačios nuobaudos sulaukė ir vyriausias vairuotojas, 74 metų gimnazijos darbuotojas, pažeidęs kelio ženklo "Lenkti draudžiama" reikalavimą ir kirtęs ištisinę kelio ženklinimo liniją.

Pažeidėjams, kurie dar nebuvo bausti už tokius pažeidimus, suteikta galimybė per 15 dienų sumokėti pusę minimalios baudos, tai yra 85 eurus. Tačiau visiems privalomai buvo atimta teisė vairuoti.

Tokį sprendimą turi teisę priimti pažeidėją sustabdę policijos pareigūnai, o teisės vairuoti atėmimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo dienos, kai pažeidėjai patys pristato vairuotojo pažymėjimą į policijos įstaigą. Vėl vairuoti galima tik po to, kai atėmimo terminas pasibaigs, o vairuotojai dalyvaus papildomuose mokymuose ir valstybės įmonėje "Regitra" susigrąžins atimtą teisę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad lenkti draudžiama sankryžose šalutiniame kelyje ir pagrindiniame kelyje, pažymėtame kelio ženklais "Sankryža su šalutiniu keliu", "Šalutinis kelias iš dešinės", "Šalutinis kelias iš kairės" arba "Pagrindinis kelias", reguliuojamose ir lygiareikšmių kelių sankryžose, be to, geležinkelio pervažose ir likus 100 metrų atstumui iki jų, kelių ruožuose, kur blogai matomas kelias, pėsčiųjų perėjose, vietose, kur važiavimo kryptimi yra daugiau kaip viena eismo juosta.

Policijos duomenimis, 2016 metais priešpriešinių susidūrimų metu šalies keliuose žuvo 29 žmonės, 38 žmonės buvo sužeisti.

Praėjusių metų vasarą, liepos 11 dieną,  skaudaus eismo įvykio kelyje "Via Baltica" metu, automobiliui "Audi A4" įvažiavus į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrus su automobiliu "Honda CR-V", žuvo du jauni, 39 ir 42 metų vyrai. 

Šiais metais, sausio 24 dieną, kelyje Pagėgiai-Klaipėda, kaktomuša susidūrus policijos patruliniam automobiliui "Škoda Yeti" ir mažajam autobusui "Mercedes Benz Sprinter", tarnybos metu žuvo 24 metų Pagėgių rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis Tomas Srūgys.

165
Tegai:
vairuotojai, teisės vairuoti atėmimas, Kelių eismo taisyklės (KET), Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), Policijos departamentas, Lietuva
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Policijos reidai gruodžio mėnesį : užbaik metus be baudų
Kelių policija įspėja: atsargiai, laukiniai gyvūnai
Neblaivaus vairuotojo automobilyje rasta narkotikų