Dariaus Žukausko ir Dariaus Valkavičiaus spaudos konferencija. Nuotrauka iš įvykio vietos

Pradėtas tyrimas dėl seksualinių nusikaltimų prieš vaikus

22
(atnaujinta 11:33 2017.03.27)
Spaudos konferencijos metu dėl pradėto tyrimo pagal pranešimą, kad Kauno apskrityje buvo seksualiai išnaudojami mažamečiai ir nepilnamečiai, pareigūnų komentarai buvo lakoniški, kad apsaugotų nukentėjusių asmenų privatų gyvenimą.

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) vyko spaudos konferencija dėl sausio 30 dieną po pietų gauto pranešimo dėl galimai seksualiai išnaudotų mažamečių asmenų, praneša Lietuvos prokuratūros.

Anot Kauno apskrities VPK viršininko Dariaus Žukausko, sausio 30 dienos vakare 48 valandoms buvo sulaikytas įtariamasis.

"Esu sudaręs prokurorų grupę ir pavedęs keliems prokurorams organizuoti šį tyrimą. Byla yra ne eilinė, kalbame apie ne vieną seksualiai prievartautą asmenį", — teigia Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius. 

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį dėl mažamečio seksualinio išnaudojimo. Įtariamajam už tai gresia laisvės atėmimas iki trylikos metų.

Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Pareigūnai ragina gyventojus ir toliau aktyviai pranešti apie nusikalstamas veikas tiek bendruoju pagalbos telefonu 112, tiek informuojant policijos ar prokuratūros atstovus.

Spaudos konferencijos garso įrašą galima perklausyti čia

22
Tegai:
seksualiniai nusikaltimai prieš vaikus, tyrimas, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), Darius Žukauskas, Darius Valkavičius, Lietuva
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (81)
Dar šia tema
Seimo narė: už smurtą šeimose atsakingi ministrai neturi bendros vizijos
Prezidentė: vaikų apklausoms — privalomas psichologas
Per metus iškeliama apie 1,5 tūkst bylų dėl nusikalstamos veikos prieš vaikus
Tragedija Kėdainiuose: keturmetis mirė nuo patirtų sumušimų