Viktoras Pranckietis susitikime su Lietuvos mokslininkų sąjungos (LMS) atstovais. Nuotrauka iš įvykio vietos

Pranckietis: vyksta "protų nutekėjimo" procesas

61
(atnaujinta 15:50 2017.02.02)
Vis daugiau talentingų mokslininkų palieka mokslininkų bendruomenę dėl didesno atlygio svetur.

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Lietuvos mokslininkų sąjungos (LMS) atstovais išreiškė nerimą dėl mokslininkų emigracijos ir mokslo šakų nykimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

LMS atstovai informavo Pranckietį, kad šiuo metu mokslininkų bendruomenę palieka talentingi mokslininkai, kurie emigruoja dėl didesnio atlygio. Patraukliausias sąlygas siūlo į mokslą investuojančios ekonomiškai stiprios šalys.

"Mokslininkų judėjimo srautai tarp šalių nėra lygiaverčiai. Mokslininkus traukia labiau išsivysčiusios šalys. Vyksta "protų nutekėjimo" procesas, kurį turime visomis priemonėmis stabdyti", — sako Pranckietis. 

Mokslininkams nerimą kelia susitraukęs šalies mokslinis potencialas ir regioninės aukštojo mokslo politikos stoka, dėl jos nyksta ne tik kai kurios mokslo šakos, tokios kaip geologija, aplinkotyra ar geografija, bet ir silpnėja pedagogų paruošimas. Jau dabar skaičiuojama, kad labiausia trūksta matematikos ir informatikos mokytojų.

Mokslininkų sąjungos atstovai rengs siūlymus regioninei aukštojo mokslo politikos strategijai, kuri būtų paremta objektyviais mokslo duomenimis ir kriterijais, kaip pritraukti investicijas į regionus ir stabdyti tiek mokslininkų, tiek šalies gyventojų emigraciją.

Seimo Pirmininko nuomone, mokslas turi dirbti Lietuvai, todėl palaikys Vyriausybės kartu su mokslininkais siūlomas priemones aukštojo mokslo kokybei skatinti. Mokslininkai aptarti minėtų klausimų rinkis vasario 7 dieną Lietuvos mokslų akademijoje.

61
Tegai:
emigracija, mokslininkai, Lietuvos mokslininkų sąjunga (LMS), Viktoras Pranckietis, Lietuva, Vilnius
Temos:
Švietimas Lietuvoje (171)
Dar šia tema
LEU ir VDU susijings greičiau nei planavo
Bloga žinia dvejetukininkams: bauda už diplominių darbų pirkimą
Valstybė skatina studentus mokytis geriau — 10% atgauti studijų įmoką
Kyla minimalus balas stojant į aukštąsias mokyklas
Ножки младенца

Bulgarijoje gimė vaikas su COVID-19 antikūnais

(atnaujinta 21:07 2021.01.18)
Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Moteris Bulgarijoje pagimdė vaiką, turintį antikūnų prieš COVID-19, praneša Bulgarijos nacionalinis radijas (BNR).

Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Gydytojų sprendimu, moteriai buvo atliktas cezario pjūvis, nes virusas sukėlė placentos pokyčius ir sulėtino vaisiaus vystymąsi. Po sėkmingos operacijos gimė 2,75 kilogramo svorio ir 46 centimetrų ūgio kūdikis.

Naujagimiui buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad kraujyje yra COVID-19 antikūnų. Vaiko sveikatos būklė gera, jį su mama planuojama netrukus išleisti iš ligoninės.

Lapkritį Singapūro žiniasklaida pranešė apie atvejį, kai nuo koronaviruso pasveikusiai motinai gimė vaikas su antikūnais.

Anksčiau Rusijos Primorsko regiono Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji laisvai samdoma infekcinių ligų specialistė Ana Simakova RIA Novosti sakė, kad tiesioginis koronaviruso užsikrėtimo kelias — nuo motinos vaikui — dar neįrodytas.

Simakova pažymėjo, kad antikūnai, esantys motinos kūne, visada perduodami vaikui gimus, jie jo organizme cirkuliuoja iki metų. Koronavirusu sergančio paciento organizme susidaro antikūnai, tačiau reikia pasidomėti, kokiu nėštumo laikotarpiu moteris susirgo.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
naujagimiai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Sausio 19-oji

Kokia šiandien diena: sausio 19-osios šventės

(atnaujinta 21:06 2021.01.18)
Šią dieną 1736 metais gimė Didžiosios Britanijos inžinierius, pirmojo praktinio garo variklio išradėjas Džeimsas Vatas

Sausio 19 yra 19-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 346 dienos.

2021 metų sausio 18 dieną saulė saulė teka 08:30, leidžiasi 16:29, dienos ilgis — 7 val. 59 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Kanutas, Marijus, Morta, Raivedys, Gedvilė, Marius.

Sausio 19-oji Lietuvos istorijoje

1806 metais gimė Leonas Rogalskis, lituanistikoje reiškęsis lenkų istorikas. Mirė 1878 m.

1923 metais Šilutėje Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas priėmė deklaraciją, kad Klaipėdos kraštas yra prijungiamas prie Lietuvos.

1931 metais gimė vertėjas Vytautas Martišius.

1944 metais Kretingoje gimė žymus teatro, televizijos ir kino aktorius Gediminas Girdvainis.

1980 metais Klaipėdoje gimė buvęs krepšininkas Arvydas Macijauskas.

2000 metais Lietuva panaikino vizų režimą San Marino Respublikai bei Andoros ir Monako Kunigaikštystėms.

2010 metais eidamas 49-us metus, po sunkios ligos mirė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Saulius Pečiulis.

Sausio 19-oji pasaulio istorijoje

1736 metais gimė Didžiosios Britanijos inžinierius, pirmojo praktinio garo variklio išradėjas Džeimsas Vatas. Jo sukurtos garo mašinos buvo pradėtos naudoti medvilnės verpyklose (1787 m.).

1808 metais Luisas Napoleonas pasirašė pirmąjį aviacijos įstatymą Olandijoje.

1921 metais Kosta Rika, Gvatemala, Honduras, El Salvadoras pasirašė taikos ir santarvės paktą.

1938 metais generolo Fransisko Franko karo aviacija bombardavo Ispanijos Valensijos ir Barselonos miestus: žuvo 700 žmonių.

1960 metais JAV ir Japonija pasirašė savitarpio saugumo sutartį.

1974 metais penki rusai, įskaitant aukštą diplomatą bei du SSRS ambasados darbuotojus, apkaltinus šnipinėjimu, išsiųsti iš Kinijos.

1989 metais SSRS paskelbė apie vienašališką vidutinio nuotolių branduolinių raketų išgabenimą iš Europos.

1990 metais Vašingtono (JAV) miesto merui Merionui Bariui pateikti kaltinimai kokaino byloje.

1997 metais prisaikdintas naujasis Bulgarijos prezidentas Petaras Stojanovas.

2011 metais ortodoksų pasauliui minint Jėzaus Kristaus krikšto dieną buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas tris kartus paniro į Jordano upės vandenis. Tai įvyko netoli tos vietos, kur maždaug prieš du tūkstančius metų krikštijosi Jėzus Kristus.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai