Žydų gatvė Vilniuje. Archyvinė nuotrauka

Sostinės meras pakvietė į Vilnių vieną Facebook kūrėjų

25
(atnaujinta 18:41 2017.02.02)
Atsakant į Sheryl Sandberg postą apie tai, kad 19 amžiaus pabaigoje jos prosenelei teko emigruoti iš Vilniaus į JAV dėl religinių persekiojimų, Remigijus Šimašius pakvietė ją apsilankyti Lietuvos sostinėje ir įsitikinti, kad šiandien šis miestas atviras visų tautybių žmonėms.

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė apsilankyti sostinėje vieną iš socialinio tinklo Facebook kūrėjų — Sheryl Sandberg, praneša sostinės savivaldybė.

Sandberg, kritikuodama naujojo JAV prezidento Donaldo Trampo politiką imigrantų atžvilgiu, socialiniame tinkle papasakojo apie savo iš Vilniaus kilusią proprosenelę Chana Bassa, kuri 1889 metais emigravo į JAV.

Сообщение Шерил Сандберг в Facebook
Sheryl Sandberg postas Facebook

"Jeigu Chana nebūtų išsirengusi į tą sunkią kelionę, aš čia šiandien nebūčiau — mano šeima tikriausiai būtų sunaikinta koncentracijos stovyklose Antrojo pasaulinio karo metu", — savo paskyroje parašė Sandberg.

Vilniaus meras savo laiške vienai iš Facebook kūrėjų rašo, kad jį sužavėjo toks Sandberg pareiškimas ir kviečia apsilankyti ją protėvių žemėje.

"Laikai Vilniuje smarkiai pasikeitė nuo tada, kai Jūsų prosenelė išvyko iš Lietuvos sostinės. Vilnius šiandien — atviras ir draugiškas įvairių tautybių žmonėms miestas. Didžiuojamės turėdami tokią žemietę, kaip Jūsų prosenelė. Esu sužavėtas Jūsų tvirta pilietine pozicija dėl JAV politikos imigrantų atžvilgiu ir tvirtai remiu ją. Kviečiu Jus atvykti į Vilnių jums patogiu laiku ir susipažinti su mūsų miesto istorija ir Jūsų protėvių gyvenimu čia", — savo laiške rašo Vilniaus meras.

Iki Antrojo pasaulinio karo Vilniaus žydų bendruomenė buvo viena didžiausių Europoje — net 27,9% visų miesto gyventojų, apie 60 tūkstančių žmonių. Vilnius garsėjo kaip žymiausias tradicinės žydų kultūros centras — Antrojo pasaulinio karo išvakarėse čia veikė daugiau nei 110 sinagogų, 10 ješivų.

25
Tegai:
emigracija, žydai, Facebook, Sheryl Sandberg, Remigijus Šimašius, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Jau laikas ruoštis 700-ąjam Vilniaus gimtadieniui
Chanuka Vilniuje: uždegta Didžioji Menora
Metų pabaigoje pasirodys knyga apie Holokausto Lietuvoje vykdytojus
Koronavirusas

Čaplinskas COVID-19 pacientams patarė mažinti cholesterolio kiekį

Profesoriaus teigimu, koronavirusams reikalingas cholesterolis, nes be jo jie negali prasmukti pro ląstelės apsauginį barjerą ir įsiskverbti į ląsteles

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas COVID-19 sergantiems žmonėms patarė vartoti cholesterolio kiekį mažinančius vaistus. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Лисицын

Profesorius papasakojo, jog naujas tyrimas rodo, kad koronavirusams įsiskverbti į ląstelę reikalingas cholesterolis. Cholesterolis daugiausia žinomas dėl to, kad užkemša arterijas.

"Tyrėjai nustatė, kad įsiskverbimui į ląsteles, koronavirusams reikalingas cholesterolis be kurio jie negali prasmukti pro ląstelės apsauginį barjerą. Cholesterolis yra sudėtinė ląstelių ir kai kurių virusų, tokių kaip SARS-CoV-2, apvalkalo (membranos) dalis", — parašė Čaplinskas.

Anot profesoriaus, duomenys rodo, kad geresni COVID-19 pacientų sveikatos rezultatai pasiekiami kai jie vartoja cholesterolio kiekį mažinančius vaistus — statinus, nes šie vaistai, pašalindami cholesterolį, neleidžia SARS-CoV-2 patekti į ląsteles.    

Tegai:
Saulius Čaplinskas, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vingio parke ant vyro užkrito medis

Vakarinio bėgimo metu Vilniuje ant vyro užkrito medis

(atnaujinta 08:18 2021.01.27)
Šiuo metu duomenų apie nukentėjusio sveikatos būklę nėra, tačiau liudininkai pažymi, kad jis buvo gyvas, kai buvo perduodamas gydytojams

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniuje, Vingio parke, ant vyro, kuris išėjo pabėgioti, užkrito medis, apie tai Facebook pranešė liudininkas.

Šiuo metu duomenų apie vyro sveikatos būklę nėra, tačiau teigiama, kad jis gyvas. Įvykio liudininko padarytose nuotraukose matosi, kaip vyrui bandoma suteikti pagalbą. Taip pat vienoje iš nuotraukų galima pastebėti, kad nukentėjęs kraujuoja.

Дерево упавшее на мужчину в парке Вингис
Ant vyro užkritęs medis Vingio parke

Anot liudininko, vyras vakare bėgiojo, kai ant jo užkrito pušis.

Informaciją apie įvykį patvirtino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Situacija sudėtingėja, daugėja pranešimų apie nelaimes, virstantys medžiai ne tik niokoja turtą, bet jau sužeidė ir žmogų Vingio parke", — parašė jis Facebook.

Meras pažymėjo, kad trečiadienį visą dieną snigs, savivaldybės tarnybos nespės valyti gatvių, todėl mieste susiklostys sunki padėtis kelyje, ir medžiai kels didelį pavojų.

"Mieli bėgikai, šeimos su vaikais — Vingio parke šiuo metu vaikščioti pavojinga. Kaip ir kituose parkuose — nerizikuokime, palaukime, kol nuo šakų nutirps sunkus sniegas", — paragino meras.

Šimašius taip pat pažymėjo, kad jis jau paprašė miesto tarnybų nupurtyti sniegą nuo jaunų medžių, krūmų, pušų, esančių prie namų. Jis paragino tai padaryti ir miesto gyventojus, tačiau paprašė aplenkti didelius medžius.

Anksčiau skubios pagalbos tarnyba 112 taip pat pranešė apie daugybę pranešimų apie nuvirtusius medžius. Ypač pasižymėjo Varėnos rajonas, kur nuo kelio per Dubaklonio mišką teko pašalinti net 20 medžių.

Lietuvoje jau antrą dieną smarkiai sninga. Išvakarėse apie 20 tūkstančių namų liko be elektros, nes sniegas nutraukė laidus.

Tegai:
orai, snigimas, Vingio parkas, Vilnius