Kova su neblaiviais vairuotojais: virš 200 ikiteisminių tyrimų

24
Nuo šių metų pradžios, įsigaliojus naujai bausmės tvarkai už vairavimą neblaiviam, teisėsauga atidžiai stebi nesąžiningus vairuotojus ir jau per sausį pradėjo 214 ikiteisminių tyrimų.

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Per pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje buvo pradėta 214 ikiteisminių tyrimų dėl vairavimo apsvaigus, kai alkoholio koncentracija vairuotojo organizme viršijo 1,5 promilės, pranešė Lietuvs prokuratūros spaudos tarnyba.

Baudžiamoji atsakomybė už vairavimą neblaiviam pradėta taikyti tik nuo šių metų sausio 1 dienos, įsigaliojus atitinkamų įstatymų pataisoms.

Daugiausia tokio pobūdžio ikiteisminių tyrimų pradėta Vilniaus apygardoje — 64, Kauno — 57, Šiaulių — 37, Klaipėdos — 30, Panevėžio — 26. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad apygardų prokuratūros yra skirtingo dydžio (teritorija, gyventojų skaičiumi).

Iš 214 pradėtų ikiteisminių tyrimų 71 jau yra baigtas. 41 tokio pobūdžio byla perduota nagrinėti sutrumpinto proceso tvarka. Tai ne tik greitesnė, bet ir mažiau mokesčių mokėtojams kainuojanti baudžiamojo proceso forma.

25 bylos buvo baigtos baudžiamaisiais įsakymais — prokurorui pasiūlius ir kaltinamajam neprieštaraujant, teisėjas, remdamasis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, be nagrinėjimo teisme, priima baudžiamąjį įsakymą, kuriuo kaltinamajam paskiriama bauda.

Teismas nagrinėja neblaivaus vairuotojo bylą pagal sugriežtintą įstatymą>>

Penki vairuotojai laukia teismo verdikto. Tarp jų — Tauragės rajono gyventojas, be teisių ir automobilio dokumentų sulaikytas sausio 11 dieną. Jo kraujyje tądien rasta 2,41 promilių etilo alkoholio. Atliekant tyrimą taip pat paaiškėjo, kad šis vyras anksčiau ne kartą baustas administracine tvarka už vairavimą išgėrus, o už įvairias jo įvykdytas nusikalstamas veikas teistas jau 11 kartų. Šį kartą kaltinamajam už vairavimą išgėrus gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.    

24
Tegai:
tyrimas, neblaivus vairuotojas, prokuratūra, Lietuva
Dar šia tema
Neblaivaus vairuotojo automobilyje rasta narkotikų
Praėjusią savaitę eismo įvykiuose žuvo vienas dviratininkas
Per savaitę avarijose žuvo keturi žmonės