Vaikas pas psichologą. Archyvinė nuotrauka

Dešimtys tūkstančių žmonių reikalauja uždrausti smurtą prieš vaikus

45
(atnaujinta 12:43 2017.02.08)
Peticiją, kurioje reikalaujama aiškaus įstatymo, kuris draustų fizinį, psichologinį ir seksualinį smurtą prieš vaikus, pasirašė daug žinomų visuomenės veikėjų ir aktyvistų.

VILNIUS, vasario 8  Sputnik. Peticiją, raginančią uždrausti visų rūšių smurtą prieš vaikus, pasirašė daugiau nei 20 tūkstančių asmenų, praneša žmogaus teisių portalas manoteises.lt.

Vaiko teisių srityje dirbantys specialistai, parengę peticijos "Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!" tekstą, mano, kad esamo reguliavimo anaiptol nepakanka. Dokumentu reikalaujama aiškaus įstatymo, kuris apibrėžtų ir draustų fizinį, psichologinį, seksualinį smurtą ir nepriežiūrą. Aktyvistai siekia, kad šeimoms, susiduriančioms su sunkumais auklėjant vaikus, būtų teikiama profesionali ir prieinama pagalba, o valstybinių tarnybų darbuotojai mokėtų laiku atpažinti ir įvertinti smurto prieš vaikus rizikos veiksnius.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos — pirmas, bet ne paskutinis žingsnis, kurį privalu žengti norint iš esmės pakeisti vaikų apsaugos sistemą. Peticija norima atkreipti dėmesį į prevencinių priemonių poreikį. Tai savipagalbos grupės, mokymai tėvams, psichologinės ir socialinės konsultacijos, pagalba namuose.

Viena iš peticijos iniciatorių, "Paramos vaikams centro" vadovė Aušra Kurienė įsitikinusi, kad peticija kiekvienam Lietuvos žmogui suteikia galimybę veikti.

"Galime ne tik liūdėti dėl skriaudžiamų vaikų, ne tik piktintis neveikiančiomis tarnybomis, bet ir aktyviai išreikšti asmeninę poziciją ir įsipareigojimą auginti vaikus be smurto, saugoti juos ir veikti iškilus pavojui", — sako Kurienė.  

Į sąjūdį už vaikų teisę turėti saugią vaikystę įsijungė ir žinomi šalies žmonės. Peticiją palaiko ir socialiniame tinkle Facebook dalijasi žurnalistas Andrius Tapinas, laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, verslininkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė, aktoriai Arūnas Sakalauskas, Eimutis Kvoščiauskas, bei Gytis Ivanauskas, laidų vedėja Beata Tiškevič, muzikantai Andrius Mamontovas ir Vaidas Baumila, Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro aktorė Elžbieta Latėnaitė ir daugelis kitų.

"Mes bundame iš gilaus miego. Jau ne tik specialistai, matantys realų smurto prieš vaikus mastą, bet ir vis didesnė visuomenės dalis regi vaikus kaip visaverčius žmones. Pozityvi tėvystė, pagarba ir pasitikėjimu grįsti santykiai po truputį išstumia diržo kirčius, Meilės diena — vasario 14-oji — gali įeiti į istoriją kaip Lietuvos meilės savo vaikams diena, kai bus aiškiai apibrėžtas ir uždraustas bet koks smurtas. Mums tereikia pasirašyti", — kalba Latėnaitė.

Peticiją jau pasirašė daugiau nei 30 organizacijų, dirbančių vaiko teisių ir psichologinės gerovės srityje. Tarp jų — koalicija "Už vaiko teises", Lietuvos psichologų sąjunga, Lygių galimybių plėtros centras, Lietuvos žmogaus teisių centras, Šeimos gerovės asociacija ir kitos.

Visi norintys pasirašyti peticiją "Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!", tai gali padaryti iki vasario 13 dienos portalo manoteises.lt tinklalapyje. Prieš neeilinę parlamento sesiją, šis kreipimasis bus įteiktas Seimo vadovybei.

45
Tegai:
peticija "Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!", smurtas prieš vaikus, vaiko teisių apsauga, Paramos vaikams centras, Aušra Kurienė, Lietuva
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (80)
Dar šia tema
Pradėtas tyrimas dėl seksualinių nusikaltimų prieš vaikus
Per metus iškeliama apie 1,5 tūkst bylų dėl nusikalstamos veikos prieš vaikus
Prokuratūra vykdys griežtesnę smurto prieš vaikus tyrimų kontrolę
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ruduo

Spalio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:26 2020.10.22)
Dvyniams seksis profesinėje veikloje, Mergelės bus kupinos įvairių pelningų idėjų, o Skorpionai turėtų pasisaugoti būdami prie vairo

Rytoj žvaigždės gali staiga priminti senas nuoskaudas ar nemalonias akimirkas. Taip pat neatmetamos kitos sutrikimo priežastys. Tai, į ką įprastai net nekreiptumėte dėmesio, rytoj gali sukelti daugybę jausmų. Tačiau dienos ypatumas — noras iš kiekvienos musės padaryti dramblį — gali virsti kita puse, atnešančia daug naudos. Taigi, rytoj tikslieji mokslai, protinis darbas ir bet koks kitas darbas, reikalaujantis didesnio dėmesio susikaupimo, bus lengvesnis nei įprastai.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną būsite patenkinti savimi. Pavyks įgyvendinti beveik viską, ką tik sugalvosite. Ir tai neliks nepastebėta kitų. O artimųjų ir kolegų pagyrimas ir pritarimas nudžiugins ir suteiks naujų jėgų užkariauti kitas viršūnes.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jautis (04.21-05.21) Jei šiandien kažkas jums netiks, tada jokiu būdu nebandykite pasiekti to, ko norite. Būkite atsargūs su žodžiais. Galite nesąmoningai ką nors įžeisti ir taip užkirsti kelią savo tikslų įgyvendinimui.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena palanki tiek profesinei veiklai, tiek asmeniniams santykiams. Dabar labai geras laikas pakelti savo santykius su mylimu žmogumi į naują, aukštesnį lygį. Ir vienišiems žmonėms galbūt bus galimybė sutikti antrąją pusę.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena jums gali būti gana prieštaringa. Viena vertus, būsite gana aktyvūs ir noriai sieksite rezultatų, tačiau, kita vertus, gaunami pasiūlymai gali būti ne tokie "rožiniai", kokie bus pateikti jums.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar jums tiesiog draudžiama sėdėti vietoje. Galite pasižymėti darbe ir kitose savo verslo srityse. Jūsų laukia malonūs susitikimai ar naujas romantiškas pomėgis. Venkite konfliktų su aplinkiniais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) Jūsų galva bus pilna naujų idėjų ir įdomių sprendimų. Nors vadovybės nenoras įvertinti jūsų nuopelnus gali šiek tiek sugadinti nuotaiką. Todėl turite realizuoti savo galimybes ten, kur esate iš tikrųjų suprasti ir palaikomi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tinkamas laikas spręsti problemas, susijusias su jūsų gyvenimo būdu, sveikata, mityba. Šis laikas palankus bet kokiam kruopščiam darbui, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio ir kantrybės.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną turite įrodyti, kad esate geri strategai. Saugokitės painių asmeninių ir dalykinių santykių. Jei vairuojate transporto priemonę, vairuodami būkite ypač atidūs ir atsargūs.

Šaulys (11.22-12.21) Nekurkite rimtų šios dienos planų, neduokite pažadų savo verslo partneriams ir neimkite paskolų, nes aplinkybės gali susiklostyti ne itin palankiai. Neignoruokite patyrusių žmonių patarimų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti daugybė klausimų apie darbus, kuriuos teks spręsti vienam. Nesijaudinkite ir nepriimkite skubotų sprendimų. šią dieną niekam nesigirkite apie savo sėkmę, pasiekimus, naujas pažintis ir net pirkinius. Galite susidurti su juodu pavydu, kuris susilpnins jūsų energiją.

Vandenis (01.21-02.19) Geriau vengti žmonių, kurie siūlo užsidirbti nesąžiningai. Dažnai gali įvykti ne tai, ko tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su romantiškų jausmų sfera.

Žuvys (02.20-03.20) Gausite tam tikrų privilegijų darbe, vadovybė pastebės jūsų pastangas ir gerai atliktą darbą. Meilės sferoje taip pat laukia džiaugsmingos akimirkos.

Tegai:
horoskopas