Vaikai mokosi gelbėti skęstantį žmogų. Archyvinė nuotrauka

Gelbėtojai rengė vaikams pamokas, kaip saugiai elgtis ant ledo

156
(atnaujinta 14:47 2017.02.16)
Svarbias žinias ir įgūdžius galima įgyti ne tik mokyklose — Alytaus narai gelbėtojai mokė moksleivius, ką daryti įlūžus pačiam ir kaip gelbėti kitą ant užšalusių telkinių ledo.

VILNIUS, vasario 8  Sputnik. Šią žiemą Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos narai gelbėtojai Alytaus moksleiviams rengė pamokas ant užšalusių miesto ir rajono vandens telkinių ledo. Jų metu vaikai buvo mokomi, kaip saugiai elgtis ant ledo ir ką daryti įlūžus bei kaip padėti kitam įlūžusiam žmogui, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Žvejyba ant ledo. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Игорь Подгорный

Užsiėmimų metu į pačių narų išpjautą eketę "įkrito" naras. Gelbėtojai, naudodami narų įrangą, pademonstravo visą skęstančiojo gelbėjimo operaciją. Jie taip pat parodė, kaip reikėtų saugiai padėti žmogui, kai tokios įrangos tuo metu gelbėtojas neturi.

Mokiniai su didžiuliu susidomėjimu stebėjo narų veiksmus. Jiems kilo daug klausimų, į kuriuos gelbėtojai su malonumu atsakė.

Pasak gelbėtojų, įlūžus ledui labai svarbu neprarasti savitvardos, nepasiduoti panikai, stengtis neprarasti jėgų, remtis į ledą tik krūtine, neužgulant jo visu kūno svoriu, iškelti pirmiau vieną, paskui kitą koją ir nebandyti iš karto atsistoti ir eiti, o nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote, nes ten ledas jau išbandytas. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiektumėte šiltą vietą.

Pamačius skęstantį žmogų, tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Gelbėjant reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausiai šliaužiant, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos.

Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3-4 metrų nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus, drabužius. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir, atsigulę ant ledo, sudaryti grandinę iki eketės.

Tokios praktinės pamokos surengtos Alytaus rajono Simno, Butrimonių, Pivašiūnų bei Daugų gimnazijų pradinių ir pagrindinių klasių mokiniams, o Alytaus miesto mokyklų mokiniams — ant Didžiosios Dailidės ežero ledo.

156
Tegai:
kaip saugiai elgtis ant ledo, Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba, Alytus, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (152)
Dar šia tema
Mokiniai su policininkais sukūrė spalvinimo knygelę, kaip elgtis saugiai
Vaikai šokio pagalba pasakoja, kaip ir kodėl svarbu plauti rankas
Kur kreiptis, jeigu vaikas susirgo ne darbo dienomis
Lietuvos pasienio postas, archyvinė nuotrauka

Ignalinos rajone buvo sulaikyti keturi migrantai Irako ir Afganistano

(atnaujinta 18:57 2020.07.13)
Užsieniečiai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje ir po sulaikymo pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje

VILNIUS, liepos 13 - Sputnik. Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė keturis, įtariama, neteisėtai į Lietuvą patekusius irakiečius ir afganistanietį. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Penktadienį į VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardą paskambinęs vyras pranešė Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose matęs kelis įtartinus asmenis.

Į nurodytą vietą buvo nusiųsti Tverečiaus užkardos pasieniečiai, kurie sulaikė keliu einančius tris vyrus ir moterį. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – apie 3 kilometrus. 

Du vyrai ir moteris turėjo Irako piliečių pasus. Trečias vyras VSAT pareigūnams pateikė Afganistano piliečiui išduotą šios šalies grįžimo pažymėjimo išrašą. Užsieniečiai nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais, turėjo grynųjų pinigų.

Neteisėti migrantai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje.

Užsieniečių grupė izoliuota patalpose Ignalinoje. Migrantus saugo pasieniečiai. Vyksta įvykio tyrimas, užsieniečiai apklausiami dalyvaujant vertėjams.

Tegai:
Afganistanas, Irakas, Ignalinos rajonas
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkijai svarbesni darbo migrantai nei turistai iš Baltijos šalių
Lietuvoje dėl nedarbo migrantai kenčia mažiau nei vietiniai gyventojai
Ukrainiečiai padėtų: Estijos ūkininkai kenčia be migrantų
Irake nuo kilimo ir tūpimo tako nuriedėjo amerikiečių karinis lėktuvas
Gydytojas leidžia injekciją, archyvinė nuotrauka

JK mirė Lietuvos pilietė po vitaminų, kuriuos padovanojo vyras, injekcijos

(atnaujinta 16:45 2020.07.13)
Pranešama, kad injekciją suleido sveikatos apsaugos darbuotoja iš Lietuvos. Kol kas, pasak policijos, nepaaiškinta, kas nutiko, nes skrodimo rezultatai buvo neinformatyvūs

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lietuvos pilietė neatgavusi sąmonės mirė po to, kai jai į veną buvo suleista vitaminų, praneša britų leidinys "The Daily Mail".

Incidentas įvyko birželio pabaigoje Forest Geito rajone, rytų Londone.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vyras vardu Algirdas savo žmonai, 63 metų Ritai Saugūnienei, padovanojo vitaminų kursą už 400 svarų (daugiau nei 445 eurus). Iš pradžių moteris jautėsi blogai, paskui prarado sąmonę ir mirė.

Po Saugūnienės mirties terapeutė Daiva Skačkovienė buvo sulaikyta įtariant dėl žmogžudystės. Kaip pažymėta, 54-erių Skačkovienė turėjo darbo patirties, tačiau JK ji dirbo be jokios legalios mediko licencijos ar kvalifikacijos.

Kaip teigė policija, incidentas vis dar tiriamas, nes skrodimo rezultatai nebuvo informatyvūs.

Taip pat pažymėta, kad vaistas, kurį Skačkovienė suleido savo pacientei, galėjo atkeliauti iš Lietuvos.

Nepaisant to, kad ši vitaminų dozė yra populiari tarp Holivudo žvaigždžių, "British Nutrition Foundation" jau perspėjo apie tokių vitaminų dozių pavojų.

Tegai:
mirtis, Lietuva, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Italai įvardijo, iš kurių šalių šią vasarą nenori priimti turistų
Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą