Meška lovoje. Archyvinė nuotrauka

Atnaujintas tyrimas dėl mažamečio, atvežto į ligoninę komos būsenoje

19
(atnaujinta 12:40 2017.02.08)
Generalinio prokuroro pavedimu šiais metais vyks visų šiais ir praėjusiais metais nutrauktų ikiteisminių tyrimų, kurių metu buvo tirtos aplinkybės, susijusios su galimai nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiais nepilnamečiais, patikrinimas.

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Atnaujintas tyrimas dėl mažamečio, kurį jo motina ir patėvis atvežė į ligoninę komos būsenoje, praneša Generalinė prokuratūra.   

Po generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pavedimu atlikto patikrinimo, 2016 metų gegužės mėnesį nutrauktas ikiteisminis tyrimas, kurio metu buvo aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis sunkius kūno sužalojimus patyrė mažametis iš Vilkaviškio rajono, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamente priimtas sprendimas šį tyrimą atnaujinti.

Prokurorų teigimu, tokiose bylose neturėtų likti jokių abejonių dėl tyrimo išsamumo, objektyvumo bei priimtų sprendimų pagrįstumo, todėl jį atnaujinus bus renkami papildomi duomenys, prašoma specialistų išvadų, atliekami ir kiti tyrimo veiksmai.

Organizuoti ir kontroliuoti atnaujintą tyrimą pavesta  Kauno apygardos prokuratūrai. 

Ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo buvo pradėtas 2015 metų gruodžio 29 dieną, kai mažametį D. S. jo motina ir patėvis atvežė į Vilkaviškio ligoninę komos būsenos. Tyrimo metu gautų duomenų pagrindu tuo metu ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras priėmė sprendimą tyrimą nutraukti nenustačius nusikalstamos veikos požymių.

Generalinio prokuroro šių metų sausio 27 dienos pavedimu, šiuo metu taip pat vyksta visų šiais ir praėjusiais metais nutrauktų ikiteisminių tyrimų, kurių metu buvo tirtos aplinkybės, susijusios su galimai nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiais nepilnamečiais, patikrinimas.

19
Tegai:
smurtas prieš vaikus, Lietuvos generalinė prokuratūra, Evaldas Pašilis, Lietuva
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (78)
Dar šia tema
Dešimtys tūkstančių žmonių reikalauja uždrausti smurtą prieš vaikus
SADM apibrėžė smurto prieš vaikus sąvoką
Tragedija Kėdainiuose: keturmetis mirė nuo patirtų sumušimų
Kėdainių tragedija — vaiko ašaros neverta tamsybė