Darbas, archyvinė nuotrauka

Patvirtintas trūkstamų Lietuvoje profesijų sąrašas

399
(atnaujinta 12:41 2017.02.09)
Profesijų sąrašas bus taikomas išduodant leidimą laikinai gyventi užsieniečiui, ketinančiam dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą.

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Vyriausybė posėdyje patvirtino Ūkio ministerijos parengtą sąrašą profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta šalyje, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Sąraše esančių profesijų atstovai iš trečiųjų šalių galės lengviau įsidarbinti Lietuvoje.

Ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, keičiantis darbo rinkai ima trūkti aukštos kvalifikacijos specialistų. Kaip pavyzdį Sinkevičius pateikia tai, kad 2020 metais Lietuvoje reikės 10 tūkstančių informacinių technologijų specialistų, o bendrai visose ES valstybėse IT specialistų poreikis išaugs iki 900 tūkstančių.

"Poreikis augs ir kitose srityje, ypač pramonės sektoriuje. Todėl jau dabar imamės priemonių, kaip galėtume paskatinti aukštos kvalifikacijos specialistus įsidarbinti Lietuvoje. Lengvesnės įsidarbinimo procedūros — viena iš priemonių, kaip valstybei padėti kompensuoti reikalingų aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumą ir išvengti darbo našumo stagnacijos. Žinoma, turime peržiūrėti ir savo švietimo sistemą, kad reikiamus specialistus galėtume išugdyti patys", — sako ministras.

Vilkikas pasienyje. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Толочко

Profesijų sąrašas bus taikomas išduodant leidimą laikinai gyventi užsieniečiui, ketinančiam dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą, kai darbdavys jį ketina įdarbinti ne trumpesniam negu vienerių metų laikotarpiui.

Taip pat darbdavys turės mokėti užsieniečiui ne mažesnį negu 1,5 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlygį. Jeigu aukštos kvalifikacijos reikalaujančios profesijos nėra profesijų sąraše, tokiam užsieniečiui Lietuvos darbdavys privalės mokėti ne mažesnį nei 3 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimą.

Ūkio ministras pažymi, kad užsieniečiui negalės būti mokamas mažesnis atlyginimas nei tokios pat profesijos atstovui lietuviui.

Šiuo metu Lietuvoje dirba apie 300 aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų iš trečiųjų šalių, atvykusių pagal Mėlynosios kortelės direktyvą.

399
Tegai:
sąrašas, profesija, darbas, migrantai, Ūkio ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Priklausomybės ligų centruose bus sumažintas pagalbinių darbuotojų kiekis
Šiais metais mokytojų darbas bus apmokamas pagal naują modelį
Į Lietuvą — dirbti: 54% išduodamų leidimų gyventi gauna darbo migrantai