Gaisras, archyvinė nuotrauka

Ugniagesiai: per šalčius didėja gaisrų tikimybė

17
(atnaujinta 14:45 2017.05.22)
Atšalus orams, gyventojai aktyviai naudojasi krosnimis ir židiniais, todėl ugniagesiai ragina laikytis jų eksploatavimo reikalavimų, kad nekiltų gaisras.

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Per pirmąjį šių metų mėnesį šalyje kilo 631 gaisras. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų kilo 20,8% mažiau, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjjimo departamentas.

Gaisruose žuvo 20 žmonių (2016 metų sausį — 30), iš jų vienas vaikas, o 18 gyventojų (28) patyrė traumų.

Per pirmąjį šių metų mėnesį kilo trys gaisrai, kuriuose žuvo po du šalies gyventojai, o 14 gaisrų nusinešė po vieną žmogaus gyvybę.

Sausio mėnesį kas 32-ame gaisre žuvo žmogus. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo aštuonis gyventojus, 77 pastatus, 14 transporto priemonių, 101 gyvūną.

Miestuose žuvo 10 žmonių, tiek pat jų žuvo ir miesteliuose bei kaimo vietovėse.

Dėl neatsargaus rūkymo žuvo aštuoni žmonės, šeši — dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, du — dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, vienas — dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų. Dar trijų gyventojų žūties priežastys tikslinamos.

17
Tegai:
gaisras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjjimo departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Savaitgalį gaisruose žuvo trys žmonės
Savaitgalį ugnis pasiglemžė vaiko gyvybę
Kasmet per šventinę savaitę pleška namai ir žūsta žmonės
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai