Nepriklausomybės diena, archyvinė nuotrauka

Visus metus Lietuvos sostinėje skambės "Lietuva brangi"

44
(atnaujinta 08:01 2017.02.14)
Pagal Maironio žodžius sukurta daina "Lietuva brangi", tituluojama "antruoju" Lietuvos himnu, skambės kasdien iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 100-ųjų metinių

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Likus metams iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo Vilniuje 100-ųjų metinių, nuo šių metų vasario 16 dienos iki 2018-ųjų vasario 16 dienos kasdien, 19:18, iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų skambės kompozicija "Lietuva brangi", praneša sostinės savivaldybė.

Kompoziciją atliks trimitininkas Laurynas Lapė ir jo studentai. Kūrinio atlikimo laikas — 19:18 — simbolizuoja Lietuvos valstybingumo atkūrimo metus: 1918-uosius.

"Kviečiu visus laisvus ir neabejingus savo istorijai vilniečius šio trimitininko grojimu kasdien paminėti artėjantį Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Tegul tai tampa gražia tradicija, apie kurią sužinos ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio miestai ir miesteliai", — sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

Tam, kad projektas gyvuotų visas 365 dienas, bus reikalinga pilietiškai nusiteikusių įmonių ir asmenų parama, rašoma pranešime.

Eilėraštis "Lietuva brangi" pirmą kartą publikuotas 1895 metais garsiausiame Jono Mačiulio-Maironio kūrybos rinkinyje "Pavasario balsai", o muzikinę aranžuotę jam sukūrė vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių — Juozas Naujalis.

44
Tegai:
daina, Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas, Remigijus Šimašius, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Vasario 16-ajai skirti renginiai Neringoje šurmuliuos visą savaitgalį
"Tautiška giesmė" suskambo kitaip
"Tautiška giesmė" jau nuskambėjo Baltimorėje, San Paule ir Tokijuje
Discussion