Remigijus Šimašius atidaro Rusų gatvės lentelę, archyvinė nuotrauka

Vilnius laimėjo dvikalbių lentelių bylą

63
(atnaujinta 15:20 2017.02.15)
Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą dėl dvikalbių lentelių sostinėje, Vyriausybė pralaimėjo bylą

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Facebook paskyroje pasidalino džiugia naujiena. Meras džiaugiasi ir dėkoja teismui už priimtą sprendimą, nes, anot jo, lentelės "tapo puikia miesto reklama Vilnių lankantiems turistams bei pagarbos ženklu čia gyvenantiems įvairių bendrijų atstovams".

Bylos iniciatorė ― Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė, kuri pateikė teismui skundą dėl nelietuviškų lentelių, nes, anot jos, tokie užrašai prieštarauja įstatymui.

Vyriausybės atstovės poziciją teisme palaikė Valstybinės kalbos inspekcijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovai.

Vaičiūnienė teigė, kad Vyriausybė sulaukė daug skundų dėl iškabintų lentelių. Anot jos, skundus teikė ne tik lietuviai, bet ir tautinių mažumų atstovai, kurie kėlė klausimus dėl dvikalbių lentelių ir kitose vietovėse.

Vilniuje šiuo metu iškabintos devynios dvikalbės lentelės su gatvių pavadinimais: Rusų, Totorių, Karaimų, Islandijos, Vašingtono, Varšuvos, Žydų, Vokiečių ir Latvių gatvėse.

63
Tegai:
dvikalbės lentelės, byla, Vilniaus apygardos teismas, Vilnius
Dar šia tema
Latvijos nepriklausomybės dienos proga Vilniuje — lentelė latvių kalba
Vilniaus Žydų gatvė nuo šiol bus papuošta užrašais trimis kalbomis
Dar vienas Vilniaus draugiškumo ženklas — lentelė karaimų kalba
Vilniuje atsirado lentelė su totorišku užrašu
Sostinėje atsirado lentelė vokiečių kalba