Lietuvos Taryba pirmininkaujant Jonui Basanavičiui, archyvinė nuotrauka

Surask Nepriklausomybės Akto originalą gauk 1 mln eurų

146
(atnaujinta 14:42 2017.02.16)
Koncernas "MG Baltic" skelbia Nepriklausomybės Akto originalo paieškos akciją ir laimingajam žada sumokėti milijoną eurų

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Nuo šiandien prasideda prasideda Nepriklausomybės Akto originalo paieškos.

Koncernas "MG Baltic" pradeda metus truksiančią iniciatyvą, kuria siekiama Lietuvai sugrąžinti 1918 metais pasirašyto Nepriklausomybės Akto originalą, praneša interneto tinklalapis madeinvilnius.com.

Asmeniui ar asmenų grupei, perdavusiai dokumentą, kurio autentiškumą patvirtins nepriklausomi ekspertai, koncernas įsipareigoja sumokėti vieną milijoną eurų, o patį Nepriklausomybės Aktą neatlygintinai perduoti Lietuvos valstybei.

Dokumento originalas laikomas dingusiu maždaug nuo 1940 metų.

Į atlygį gali pretenduoti bet kuris asmuo, nėra jokių su tautybe, pilietybe ar gyvenamąja vieta susijusių apribojimų.

MG Baltic" prezidentas Darius Mockus, pristatydamas iniciatyvą, pabrėžė, kad didelę istorinę vertę turintis dokumentas yra laikomas dingusiu jau 70 metų. Jeigu per tokį didelį laikotarpį niekas nesurado Nepriklausomybės Akto originalo, tai, anot Mockaus, dokumentas arba negrįžtamai dingęs, arba buvo blogai ieškomas. Būtent dėl šių priežasčių „MG Baltic" ir skelbia akciją, siekdamas grąžinti valstybei vertybę.

Pasak Mockaus, į paieškas kviečiami ne tik istorijos mėgėjai bei profesionalai, bet ir visi azartiški, mėgstantys iššūkius žmonės.

Nepriklausomybės Aktas buvo pasirašytas 1918 metų vasario 16 dieną ir tapo svarbiausiu Lietuvos Valstybės atkurimo dokumentu. Aktas buvo pasirašytas Vilniuje, Pilies gatvėje 26. Vasario 16-osios akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, o pasirašė 20 tarybos narių.

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena
© Sputnik /
Lietuvos Valstybės atkūrimo diena
146
Tegai:
Nepriklausomybės Aktas, Vasario 16-oji, MG Baltic, Lietuva
Temos:
Lietuvos Valstybės atkūrimo diena (23)
Dar šia tema
Visus metus Lietuvos sostinėje skambės "Lietuva brangi"
Vasario 16-ajai skirti renginiai Neringoje šurmuliuos visą savaitgalį
Lietuvos valstybės atkūrimo dienai išleisti šventiniai atvirlaiškiai