Mersedes, archyvinė nuotrauka

Kelionė "su vėjeliu" po Lietuvą atvedė Rusijos pilietį į kalėjimą

34
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kaliningrado srities pilietis nusprendė atšvęsti "greitai" ― Lietuvos teritorija jis važiavo 205 km/val greičiu

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Šią savaitę, vasario 16 dieną policijos pareigūnai pasienyje su Baltarusija sulaikė Rusijos pilietį, kuris keliavo po Lietuvą "Mercedes Benz GL500" ir kelis kartus viršijo leistiną greitį.

Policijos departamentas pranešė, kad vasario 16 dieną, apie 09:00 valandą ryto netoli pasienio su Baltarusija buvo sustabdy

tas 28 metų amžiaus Rusijos pilietis. Pareigūnai nustatė, kad Kaliningrado srityje užregistruotu automobiliu buvo kelis kartus viršytas leistinas greitis.

7:26 valandą greičio matuoklis Vilkaviškio rajone, kelyje Marijampolė — Kybartai- Kaliningradas, užfiksavo "Mercedes Benz GL500" skriejantį įspūdingu 205 km/val greičiu, o nepraėjus pusvalandžiui, tas pats automobilis  "įsiamžino" greičio matuoklio nuotraukoje kelyje "Via Baltica". Tiesa, čia buvo užfiksuotas kiek kuklesnis, "tik" 128 km/val greitis.

Iš Kaliningrado srities pro Lietuvą "su vėjeliu"  bandęs praskrieti automobilis per valandą nuvažiavo iki Vilniaus.

Prabangaus "Mercedes Benz" vairuotojas bandė išvengti atsakomybės už užfiksuotus pažeidimus. Gresiančio teisės vairuoti atėmimo ir 550 eurų baudos norėjęs išvengti vyras siūlė pareigūnams iš pradžių 3 tūkstančių, o vėliau — 5 tūkstančių Rusijos rublių kyšį.

Kaliningradietis buvo pristatytas į policijos komisariatą ir uždarytas į areštinę, policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Baudžiamąjį kodeksą dėl galimos vairuotojo nusikalstamos veikos.

34
Tegai:
greitis, vairuotojas, kyšis
Dar šia tema
Baudžiamasis kodeksas ― ne įsakas: neblaivių vairuotojų skaičius auga
Vairuotojau, būk atsargus pėsčiųjų perėjose
Policija perspėja vairuotojus nelenktyniauti Vakariniame aplinkkelyje
Rašiklis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 13-osios šventės

(atnaujinta 00:17 2020.08.13)
Rugpjūčio 13-ąją minima Tarptautinė kairiarankių žmonių diena, nuo šios dienos iki metų galo lieka 140 dienų

Rugpjūčio 13 yra 225-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 226-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 140 dienų.

Tarptautinė kairiarankių diena

Rugpjūčio 13-oji paskelbta Tarptautine kairiarankių diena. Pirmą kartą ši šventė paminėta 1992-ais metais Britų kairiarankių klubo iniciatyva. Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 550 milijonų kairiarankių. Jie sudaro apytikriai nuo 12 iki 15%. Statistika rodo, kad kas penktas garsus žmogus — kairiarankis. Kairiarankiai buvo Liudvikas Van Bethovenas, Čarlis Čaplinas, Albertas Einšteinas, Merlina Monro, Mikelandželas, Napoleonas Bonapartas, Puškinas, Tolstojus, Leonardas Da Vinčis, Šopena, Armstrongas pirmą kartą išlipo į mėnulį kaire koja.

Garsūs kairiarankiai yra Bilas Geitsas, Garis Kasparovas, Polas Makartnis, Princas Viljamas, Demi Mur, Silvestras Stalonė, Nikolė Kidman, Tomas Kruzas, Briusas Vilisas, Keanas Rivesas, Deividas Duchovnas ir kt.

Ilgą laiką vaikai buvo baudžiami, jei rašydavo kaire ranka. Tai laikyta trūkumu. Reikia tikėtis, kad dabar mokytojai jau nedaužo vaikui per pirštus, jei šis rašo kaire ranka. Kairiarankiui dešiniarankių pasaulyje išgyventi ne taip ir paprasta, kai viskas pritaikyta ne jiems. Pastebėta, kad kairiarankiai dažniau, nei dešiniarankiai, turi miego sutrikimų, tačiau jie yra gabesni matematikai ir architektūrai.

Įvairiose šalyse kairiarankių klubai šią dieną rengia įvairius renginius ir varžybas, kur dalyviams neleidžiama naudotis dešine ranka, valgant ir atliekant įvairius veiksmus.

Daugiau apie kairiarankius skaitykite Lietuvos kairiarankių klubo puslapyje.

Savo vardadienius šią dieną švenčia: Diana, Gilvilė, Ipolitas, Kastytis, Naglis.

Tegai:
šventės, šventė
Gandras

Šilutės rajone ugniagesiai išgelbėjo gandrą

(atnaujinta 12:14 2020.08.12)
Gandras negalėjo skristi iš 8 metrų aukštyje esančio gandralizdžio, nes jo kojas buvo apsivijusi virvė

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Šilutės rajone ugniagesių pagalbos prireikė gandralizdyje įstrigusiam gandrui. Apie įvykį pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba savo Facebook paskyroje.

"Gandrai yra vieni iš tų paukščių, kuriems dažniausiai prireikia ugniagesių pagalbos. Vakar jiems teko padėti Šilutės rajone, Juknaičių seniūnijoje, Pašyšių kaime, 8 metrų aukštyje, gandralizdyje esančiam gandrui. Jis neįstengė skristi, nes jo kojas buvo apsivijusi virvė", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad ugniagesiai, pakilę ištraukiamomis kopėčiomis, iškėlė išsigandusį paukštį ir perdavė jį gyvūnų globos darbuotojams.

Lietuvoje gandrai nestokoja žmonių rūpesčio ir meilės. Beje, nuo seno tikėta, kad svarbiausia jų užduotis — saugoti namus nuo perkūnijos, gaisro ir viesulo. Netgi buvo sakoma, kad jei kas nukaus gandrą, to namus padegs perkūnas, o jei kas sumanytų išardyti gandralizdį, vėjai suniokos jo sodybą. Iš tiesų, ši prevencija be baudų puikiai veikia iki šiol.

Tegai:
Šilutė, ugniagesiai, baltieji gandrai, Lietuva
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip gandras išgyveno gaisrą savo lizde