Smurtas prieš vaikus, archyvinė nuotrauka

Motina sumušė savo 7 mėnesių vaiką mergaitė yra komos būklės

152
(atnaujinta 12:27 2017.03.01)
Septyniolikmetė Šiaulių gyventoja sumušė savo septynių mėnesių dukrytę, o "Greitąją pagalbą" iškvietė tik tada, kai vaikas pradėjo dusti

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Pirmadienio vakare 17-metei šiaulietei pareikšti įtarimai dėl sunkaus kūdikio sveikatos sutrikdymo, praneša Lietuvos prokuratūra.

Šiąnakt į medikų rankas patekusi septynių mėnesių mergaitė yra komos būklės.

Šiuo metu vyksta įtariamųjų apklausa. Kol kas yra apklausta tik kūdikio motina. Pirminiais duomenimis įtariamoji nepripažįsta kaltės. Ji neigia naudojusi smurtą prieš mergaitę.

Taip pat apklausiamas ir 24-erių metų merginos sugyventinis. Jo pozicija ir klausimas dėl įtarimų pareiškimo paaiškės po apklausos.

Abu įtariamieji buvo sulaikyti vasario 27 dieną rytą. Jie ir pranešė medikams apie naktį nuomojamame bute Šiauliuose dusti pradėjusį vaiką.

Iš medicinos įstaigos gavus pranešimą apie į medikų rankas patekusį sužalotą vaiką ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui.

Tačiau vėliau, paaiškėjus daugiau detalių apie itin sudėtingą nukentėjusios mergaitės būklę, nusikalstama veika kvalifikuota kaip sunkus sveikatos sutrikdymas mažamečiui.

Mergaitė dėl sunkios galvos traumos yra gydoma Intensyvios terapijos skyriuje.

Anksčiau Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas, kurios uždraudė visų formų smurto prieš vaikus, įskaitant fizines bausmes.

Visuomenėje ir valdžioje plačiai pradėta diskutuoti dėl vaikų teisių apsaugos po tragedijos Kėdainiuose, kuomet motina su sugyventiniu nukankino keturių metų berniuką.

152
Tegai:
sumušti, vaikas, smurtas prieš vaikus, Šiauliai
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (78)
Dar šia tema
Pranckietis: NVO palaikys smurto prieš vaikus įstatymo pataisas
Tauragės policijai teko pasirūpinti septyniais girtuoklių vaikais
Per metus iškeliama apie 1,5 tūkst bylų dėl nusikalstamos veikos prieš vaikus