Užgavėnės Pabradėje veikiančiame Užsieniečių registracijos centre, nuotrauka iš įvykio vietos

Šventė suvienijo: prieglobsčio prašytojai ir neteisėti migrantai varė žiemą

36
Užsieniečių registracijos centro kieme buvo švenčiamos Užgavėnės — prieglobsčio Lietuvoje prašytojai bei neteisėti migrantai žaidė įvairius žaidimus ir susidomėję stebėjo Morės deginimą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Pabradėje veikiančiame Užsieniečių registracijos centre (URC) apgyvendintiems įvairių šalių piliečiams pasieniečiai su nevyriausybinėmis organizacijomis surengė Užgavėnių šventę, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Масленица в Центре регистрации иностранцев в Пабраде
Šventės organizatoriau ruošia vaišes

Užgavėnių šventė Užsieniečių registracijos centre vyko antradienio pavakarę. Pasieniečiams ją suorganizuoti padėjo "Caritas" ir Raudonojo kryžiaus draugijos atstovai.

Šventės metu buvo kepami blynai, URC apgyvendinti įvairių šalių piliečiai ragavo lietuviškų valgių bei patys ruošė savo nacionalinių virtuvių patiekalus. Jie dalyvavo įvairiuose žaidimuose ir rungtyse.

Масленица в Центре регистрации иностранцев в Пабраде
Varžybos — kokia komanda stipresnė

Ypač didelio užsieniečių susidomėjimo sulaikė Morės deginimas. Daugeliui užsieniečių tai atrodė keistoka.

Масленица в Центре регистрации иностранцев в Пабраде
Šventės dalyviai šoka raitelį po Morės sudegimo

URC šiuo metu yra apgyvendinti 107 prieglobsčio prašytojai ir neteisėti migrantai, 21 valstybės piliečiai. Dauguma jų labai geranoriškai sutiko žinią apie organizuojamą Užgavėnių šventę ir noriai joje dalyvavo.

Labiausiai Užgavėnių tradicijomis domėjosi centre apgyvendinti Vietnamo piliečiai. Jiems visada yra smalsu sužinoti ir apie lietuviškus papročius bei tradicijas. Mažiausią susidomėjimą Užgavėnių švente rodė čečėnų tautybės Rusijos piliečiai, labai santūriai į siūlymus joje dalyvauti reagavo Gruzijos piliečiai.

Масленица в Центре регистрации иностранцев в Пабраде
Estafetė "Šuoliai maiše"

Užsieniečių registracijos centras yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

36
Tegai:
neteisėti migrantai, prieglobsčio prašytojai, Morė, šventė, Užgavėnės, Užsieniečių registracijos centras (URC), Lietuva
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Paskutinę žiemos dieną — Užgavėnės Lietuvos sostinėje
Žiemą palydime karnavalais ir Užgavėnėmis — gariausios vasario nuotraukos
Fotofaktas: Grybauskaitė vaišina miltų ir bulvių blynais