Žmonės ant ledo, archyvinė nuotrauka

Lipdamas ant nesaugaus ledo rizikuoji savo gyvybe

65
(atnaujinta 11:24 2017.03.05)
Ugniagesiai gelbėtojai parengė du prevencinius trumpametražius vaizdo klipus apie pavojų ant ledo

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šiemet parengė du prevencinius trumpametražius vaizdo klipus apie pavojų ant ledo, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Klipuose ugniagesiai gelbėtojai pateikia patarimų, kaip saugiai elgtis ant užšalusių vandens telkinių.

Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo vidaus tarnybos pulkininko Evaldo Tamašausko, Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau ne vienerius metus bendradarbiauja siekdami sumažinti žuvusiųjų skaičių.

"Abiejų institucijų tikslas buvo parengti lankstinukus ir kitą vaizdinę medžiagą apie pavojus prie vandens telkinių vasaros ir žiemos metu", — sakė Tamašauskas. Tamašausko teigimu, jau pernai buvo sukurti keli filmukai, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių vasarą. Na, o šiemet vienas iš sukurtų filmukų skirtas vaikų saugumui ant ledo, o kitas — įspėti žvejus.

Tamašausko manymu, šiuolaikinėje visuomenėje jau neužtenka tradicinių informacijos sklaidos priemonių.

"Visuomenei informuoti ir ją apsaugoti nuo nelaimių būtina naudotis socialiniais tinklais, per kuriuos greitai ištransliuojama vizuali informacija, kuri gali turėti stipresnį ir ilgalaikį poveikį gyventojams, kelti jų sąmoningumą. Vis dažniau ugniagesiams tenka vykti į nelaimių vietas, apie kurias praneša žmonės, be to, ne vienas jų sudrausmina ant ledo žaidžiančius vaikus", — sakė Tamašauskas.

Be to, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai visus metus dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose moksleiviams ir suaugusiesiems.

Jų metu demonstruojami praktiniai gelbėjimo darbai, aiškinama, kaip saugiai elgtis prie vandens.

Ugniagesiai gelbėtojai, turintys daug praktinės patirties, pasakoja, kokios skaudžios pasekmės laukia žmonių, kurie neatsargiai elgiasi prie vandens telkinių.

65
Tegai:
pavojus ant ledo, ant ledo, vaizdo klipas, gelbėtojai, Lietuva
Dar šia tema
Gelbėtojai rengė vaikams pamokas, kaip saugiai elgtis ant ledo
Ant Kuršių marių ledo įlūžo 9 žvejai
Žvejai, ant ledo laikykitės saugumo reikalavimų
Vakcina Pfizer/BioNTech, archyvinė nuotrauka

EK pritaria 1,8 mlrd. vakcinos dozių sutarčiai su "Pfizer"

(atnaujinta 10:44 2021.05.09)
EK pirmininkė Ursula von der Leyen išreiškė viltį, kad tai atvers kelią kitoms sutartims ir technologijoms

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos Komisija patvirtino susitarimą su "BioNTech" ir "Pfizer" tiekti 1,8 mlrd. vakcinų dozių. Apie tai šeštadienį, gegužės 8 dieną, pranešė EK vadovė Ursula von der Leyen.

"Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad Europos Komisija ką tik patvirtino sutartį su "BioNTech" ir "Pfizer" dėl garantuoto 900 mln. vakcinos dozių tiekimo (pridėjus 900 mln. dozių rezerve) 2021–2023 metams", — parašė ji Twitter.

Taip pat EK pirmininkas išreiškė viltį, kad tai atvers kelią kitoms sutartims ir technologijoms.

Europos Sąjungos rinkoje dabar leidžiama centralizuotai naudoti keturias vakcinas — "Pfizer" ir "BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca", "Johnson & Johnson". Be to, EK su "Sanofi-GSK" ir "CureVac" yra sudariusi vakcinų tiekimo į ES sutartis. Tačiau skiepijimo kampanija nevyksta sklandžiai. Visų pirma, buvo ir yra kai kurių preparatų tiekimo sutrikimų.

Tegai:
ES, vakcina, Pfizer/BioNTech, Europos Komisija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Alkesejus Isakovas, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasadorius Lietuvoje pasveikino veteranus su Pergalės diena

(atnaujinta 11:38 2021.05.09)
Jis pažymėjo, kad šiuo metu ypač svarbu užkirsti kelią fašistinės ideologijos atgimimui ir nacių nusikaltėlių reabilitacijai

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas pasveikino veteranus ir tautiečius minint 76-ąsias Pergalės Didžiajame Tėvynės kare metines. Sveikinimai skelbiami diplomatinės atstovybės svetainėje.

Putinas Pergalės parade, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Михаил Метцель

"Nuoširdžiai sveikinu jus su Didžiosios pergalės 76-osiomis metinėmis! Gegužės 9-oji yra šventa data mums visiems. Šią dieną lenkiame galvas atmindami milijonus, žuvusius žiauriausiame ir kruviniausiame žmonijos istorijos kare", — sakoma pranešime.

Isakovas teigė, kad niekada nebus pamiršta, jog "mūsų šalis patyrė didžiausias aukas tais baisiais metais, vaidindama lemiamą vaidmenį nugalint nacizmą, sužlugdant planus užkariauti visą pasaulį, išvaduoti ne tik mūsų Tėvynę, bet ir Europą".

Jo teigimu, svarbu užkirsti kelią fašistinės ideologijos atgimimui ir nacių nusikaltėlių reabilitacijai, taip pat kovoti su bandymais klastoti istoriją ir patikslinti Antrojo pasaulinio karo rezultatus.

"Norėčiau palinkėti visiems geros sveikatos, geros nuotaikos ir dar daugelio gyvenimo metų! Jūs esate mums ryškus nesavanaudiško atsidavimo pareigai, neprilygstamo didvyriškumo, atsidavimo ir patriotizmo pavyzdys. Gražios šventės, mieli draugai! Laimingos pergalės dienos!" —  sakoma sveikinime.

Pergalės diena Rusijoje minima gegužės 9 dieną. Šią dieną šalies miestuose vyksta tradiciniai šventiniai renginiai: paradai, procesijos, gėlių padėjimas prie memorialų, koncertai. Didžioji dalis švenčių baigiasi fejerverkais. Daugelyje šalių šią dieną taip pat vyksta atminimo renginiai.

Lietuva kartu su Europa Pergalės dieną oficialiai gegužės 8 dieną, toks sprendimas motyvuojamas tuo, kad būtent šią dieną buvo pasirašytas Nacių Vokietijos besąlygiško pasidavimo aktas.

Interviu su Sputnik Lietuva politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto (MPGU) Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas pabrėžė, kad Europos šalyse, taip pat ir Baltijos šalyse, atmintis apie Antrąjį pasaulinį karą yra neryški.

Tegai:
Aleksejus Isakovas, Rusijos ambasadorius, Pergalės diena
Nemirtingojo pulko akcija, archyvinė nuotrauka

Zelenskio senelio portretas pasirodė "Nemirtingojo pulko" akcijoje Donbase

(atnaujinta 13:23 2021.05.09)
Balandžio pabaigoje Kijevo centre pirmą kartą įvyko žygis SS skyriaus "Galicija" sukūrimo sukakties proga, Ukrainos prezidento kanceliarija pasmerkė neonacių žygį. Po to Ukrainos teisėsaugos institucijos iškėlė baudžiamąją bylą

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Visuomenės veikėja, publicistė ir teisininkė Tatjana Montjan "Nemirtingojo pulko" kolonoje ėjo per Donecko centrą su Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio senelio portretu, praneša RIA Novosti.

"(Semiono) Zelenskio— Ukrainos prezidento senelio (portretas — Sputnik). Tegul nors senelis pasivaikščioti "Nemirtingajame pulke", kol jo anūkas rengia SS Galicijos šabą Kijevo centre", — sakė moteris su portretu.

Praėjusią savaitę Ukrainos nacionalistai surengė eitynes ​​Kijevo centre, pagerbdami eilines SS Galicijos divizijos sukūrimo metines. Jame dalyvavo apie šimtas žmonių.

SS Galicijos divizija buvo suformuota 1943 metų balandžio 28 dieną ir egzistavo iki kitos vasaros, kai Raudonoji armija ją sumušė netoli Brody miesto Lvovo apylinkėse. Divizijos kariai įvykdė karo nusikaltimus prieš civilius, visų pirma, jie dalyvavo sunaikinant Lenkijos Guta Peniackaja kaimą, kur žuvo daugiau nei 500 žmonių. SS kariuomenė, kuriai priklausė Galicijos divizija, Niurnbergo tribunolo sprendimu buvo paskelbta nusikalstama organizacija.

"Nemirtingojo pulko" akcija nepriklausoma pasiskelbusioje DLR vyksta nuo 2015 metų. Pernai, atsižvelgiant į koronaviruso situaciją, vietoj tradicinės procesijos gegužės 9 dieną Donecke buvo surengtos važiuotynės.

Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukraina, Nemirtingųjų pulkas, Doneckas