Maisto papildai, archyvinė nuotrauka

Neapsigaukite: rinkoje gali būti nesaugių maisto papildų

138
Maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė sąrašą maisto papildų, kuriais draudžiama prekiauti parduotuvėse ir internetu

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ragina atkreipti dėmesį į uždraustų maisto papildų sąrašą, nes jų vartojimas gali sukelti rimtas pasekmes sveikatai.

VMVT inspektoriai per du šių metų mėnesius patikrino maisto produktų parduotuves, prekiaujančias maisto papildais, ir surašė šešis sprendimus dėl nesaugių produktų tiekimo rinkai ribojimo priemonių taikymo.

Prekybos įmonės ir internetine prekyba užsiimantys maisto tvarkytojai buvo įpareigoti šiuos papildus surinkti iš rinkos ir sunaikinti.

Atkreipkite dėmesį į nesaugius maisto papildus

Uždrausta prekiauti 2 rūšių amerikietiškais papildais — "CandistatTM" ir "24 Seven", 2 rūšių angliškais — "Amix Opti-Pack Complete and Full" ir "Amix Hells NO2" ir 2 rūšių kanadietiškais —"Dedicated Unstoppable pre-Workout" ir "PVL Essentials Multi maxx".

Maisto papildų "CandistatTM" (gamintojas "Douglas laboratories", JAV) sudėtyje buvo nurodytas maisto priedas — kalio sorbatas, kuris neatitiko šiam priedui naudojimo kietuose maisto papilduose sąlygų. Kiti amerikietiški papildai — "24 Seven" (gamintojas "RBC Life Sciences, Inc., JAV) uždrausti tiekti rinkai dėl Europos Sąjungoje nepatvirtinto naujo maisto ingrediento — sintetinio likopeno.

Maisto papilduose "Amix Opti-Pack Complete and Full" (gamintojas "Large Life Ltd.", Jungtinė Karalystė) rastas — multiliaukinis kompleksas (galvijų sėklidžių liaukų, kepenų, antinksčių, širdies plaučių, kasos, inkstų ir kitų organų audiniai), o papilduose "Amix Hells NO2" (gamintojas "Large Life Ltd.", Jungtinė Karalystė) — agmatino sulfatas.

Kanadietiškų papildų "Dedicated Unstoppable pre-Workout" (gamintojas "Dedicated Nutrition", Kanada) sudėtyje buvo nurodyti nepatvirtinti ingredientai (N-Carbamylglutamate, Selaginella tamariscina ir Thermopsis lanceolata), o papilduose "PVL Essentials Multi maxx" (gamintojas "Fit foods LTD Port coquitlam", Kanada) — neleistina vario  forma — vario chelatas.

Naujos vitaminų ir mineralinių medžiagų formos bei sudedamosios dalys turi būti įvertintos Europos maisto saugos tarnybos (EFSA), kuri tiria jų poveikį žmonių sveikatai.

138
Tegai:
maisto papildai, vitaminai, vaistai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuva
Dar šia tema
Medikų patarimai, kaip neapsinuodyti švenčių metu
Žydinčios alyvos, archyvinė nuotrauka

Birželio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:21 2020.06.04)
Žvaidždės sako, kad ši yra puiki diena atsikratyti žalingų įpročių. Nebijokite pradėti mokytis, tai niekada nevėlu

Avinas (03.21-04.20)

Nelabai tinkama diena dirbti, viskas, tiek nauji, tiek seni, pradėti ir atidėti dėl objektyvių priežasčių darbai negali būti sėkmingai baigti.

Jautis (04.21-05.21) 

Patariama visada kontroliuoti save, nereaguoti į išorinius dirgiklius, bet ypač šią dieną: reikia stebėti savo žodžius, kad neišsprūstų tai, dėl ko vėliau teks pasigailėti.

Dvyniai (05.22-06.21)

Diena nulems kito mėnesio darbo režimą: jei šiandien nuspręsite, kad galite nieko neveikti, tai ir likęs laikas praeis tuščiai.

Perone
© Фото : из личного архива Георга Валльнера

Vėžys (06.22-07.22)

Būtina atsisakyti naujų pažinčių, ypač internete: yra didelė rizika, kad už gražaus profilio paveikslėlio gali slėptis nesąžiningas žmogus, turintis piktų kėslų žmogus.

Liūtas (07.23-08.23)

Šią dieną turėsite puikią galimybę įsijausti į mėgstamą vaidmenį - tapti pavyzdžiu aplinkiniams žmonėms, pasistenkite jų nenuvilti.

Mergelė (08.24-09.22)

Nesikiškite į kitų žmonių pokalbius: jei neturite išsamių žinių apie situaciją, apie kurią žmonės diskutuoja, rizikuojate pasakyti ką nors netinkamo ir išprovokuoti nesusipratimą.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nepageidautina pradėti įgyvendinti naujus planus, jie vis tiek neatneš sėkmės, todėl geriau daryti dalykus, kurie dėl tam tikrų priežasčių šiandien liko neužbaigti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šią dieną teisingumas gali būti atkurtas visais lygmenimis, todėl, jei jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris buvo neteisingai nuskriaustas ar įskaudintas, patartina įsikišti į situaciją ir apginti jį.

Šaulys (11.22-12.21)

Neįsivelkite į ginčus su artimaisiais - pateikdami vis daugiau argumentų, kurie jums pasirodys įtikinantys, galite, to nepastebėję, rimtai įžeisti pašnekovą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Blogio jėga šią dieną yra tokia didžiulė, kad paskelbti jam karą yra nemalonus ir ginčytinas dalykas, geriau sustoti ir palaukti, kol aplinkinio pasaulio energija vėl taps teigiama.

Vandenis (01.21-02.19)

Labai tikėtina, kad žmogus, kuris kartą jus įžeidė, pagaliau gaus tai, ko nusipelno: priimkite tai be piktdžiugos, bet ramiai ir oriai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Bet kurios šios dienos finansinės operacijos gali sukelti nuostolių, todėl jos yra nepageidautinos, tačiau metas palankus ateities planams kurti.

Tegai:
horoskopas
Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

(atnaujinta 17:29 2020.06.04)
Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Šį savaitgalį sostinė alsuos itališka kultūra ir kvies Lietuvos gyventojus pasimėgauti tikromis atostogomis Italijoje visai čia pat – Vilniuje., rašoma miesto savivaldybės pranešime.

Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų.

Griausmingasis itališkas Venecijos karnavalas į Užupį lankytojus pakvies šeštadienio pavakarę. Tądien po atviru dangumi praeivius linksmins paslaptingi, ryškiais kostiumais ir tradicinėmis Venecijos kaukėmis pasidabinę personažai, pasirodymais džiugins šiuolaikinis cirkas ir "La Commedia dell’Arte", o Užupio gatvėse skambės gyvos kamerinės muzikos koncertai.

"Tai bus kostiumų, ryškių apdarų, meno ir muzikos kupinas renginys", – sako Kotryna Žilinskaitė, Venecijos karnavalą Užupyje sukursiančios menų organizacijos "Užiateka" vadovė.

Visi norintys lankytojai turės galimybę susikurti savo Venecijos karnavalo kaukę ir jungtis prie linksmybių. Vėliau tą patį šeštadienio vakarą restoranas „Užupio picerija“ kvies paskanauti tikros itališkos picos ir skambant itališko džiazo bei fanko muzikai šokti po žvaigždėtu dangumi vakarėlyje "Musica di carnevale per amici e amore".

Šventė vyks ne tik Užupyje – mieste veiks septynios kultūros, pramogų, renginių erdvės, restoranai kvies vaišintis tradiciniais itališkais patiekalais, vyks jaukūs koncertai, netradicinės parodos bei ekskursijos, sugrįš lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai – "Gatvės muzikos diena" bei "Diner en Blanc". Detali renginio programa skelbiama svetainėje www.atostogosvilniuje.lt

Tegai:
karnavalas, Užupis, Vilnius