Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai, archyvinė nuotrauka

Tarp Vilniuje dirbančių ugniagesių vienintelė moteris

175
Kovo 8-ąją ugniagesiai gelbėtojai pasakoja apie savo kolegę Irmantę Baranauskaitę, kuri be jokių verkšlenimų atlieka tą patį darbą, kaip ir vyrai

VILNIUS, kovo 8 Sputnik. Vilniečiai, kurių namuose kilo gaisras, ir net policijos pareigūnai, atvykę į nelaimės vietą, neretai nustemba, kai į pagalbą kartu su ugniagesiais atvyksta ir moteris. Tai vienintelė sostinėje dirbanti Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

23-ejų metų mergina atlieka tą patį, ką ir vyrai — su kvėpavimo organų apsaugos aparatu eina į degančias ir dūmų pilnas patalpas, ieško nukentėjusiųjų, lipa ant stogo, važiuoja į autoavarijų vietas padėti išlaisvinti automobiliuose prispaustus žmones.

Пожарный-спасатель Ирманте Баранаускайте
Ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė su gėlėmis

Šioje komandoje Irmantė dirba dvejus metus. Pasak 6-osios komandos viršininko Giedriaus Ruočkaus, ne kiekvienas vyras gali jai prilygti.

"Ir jokių verkšlenimų nesu iš jos girdėjęs. Vertiname Irmantę labai gerai. Ji prisitaiko ir prie fizinio krūvio, ir prie darbo organizavimo gaisruose", — sakė Ruočkus.

Buvusi šokėja išbandė jėgas ugniagesių varžybose

Prieš dvejus metus Baranauskaitė baigė Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir pradėjo dirbti 6-ojoje komandoje. Jos kolegomis tapo Stipriausio ugniagesio varžybų nugalėtojai, vieni stipriausių pasaulyje ugniagesių Laurynas Urbonavičius ir Mindaugas Valaitis.

Anksčiau nesportavusi mergina, buvusi šokėja, taip pat nutarė išbandyti jėgas šiame sporte. Pirmiausia keletą kartų dalyvavo Vilniuje surengtose Stipriausio ugniagesio varžybose, o vėliau nepabijojo jėgų išbandyti ir Europos čempionatuose.

Pernai rugsėjį Strasbūre, Prancūzijoje, vykusiame 6-ajame Europos "Firefighter Combat Challange" (FCC) čempionate tiek mišrios tandemų poros duete su Urbonavičiumi, tiek moterų tandemų poroje su kolege iš Lenkijos iškovojo antrąsias vietas.

Dabar Baranauskaitė ruošiasi Vilniuje vyksiančioms jau tradicinėms Stipriausio ugniagesio varžyboms. Pasak jos, žiemą ji šiek tiek mažiau treniruojasi, tačiau artėjant varžybų sezonui, treniruočių daugėja.

Komandos viršininkas Ruočkus teigia, jog remia visus, kurie sportuoja.

"Stengiamės sudaryti jiems sąlygas rengtis varžyboms. Džiaugiamės, kad turime ugniagesę gelbėtoją, kuri dar siekia ir sportinių rezultatų", — sako Ruočkus.

"Aš šitą darbą myliu"

Irmantė Vilniaus Gedimino technikos universitete studijuoja gaisrinę saugą. Dabar ji antrame kurse. Mergina teigia, jog ir baigusi studijas darbo neketina keisti.

"Aš šitą darbą myliu. Nuolat stengiuosi sau įrodyti, kad aš viską galiu, stengiuosi siekti savo tikslų. Juk svarbiausia yra pasirinkti tokį darbą, kurį mėgsti", — sako Irmantė.

Kas bus ateityje, mergina kol kas nežino.

"Gal kas ir pasikeis, juk su metais nejaunėji. Be to, aš tikiuosi kada nors sukurti šeimą, galbūt mano artimieji nenorės nuolat jaudintis, kad aš rizikuoju savo gyvybe", — sako gelbėtoja.

Irmantė pripažįsta, kad ugniagesio gelbėtojo darbas nėra lengvas.

"Būna tokių situacijų, kai būna sunku. Prieš metus, Naujųjų metų naktį, teko vykti gesinti namo, kuriame gyveno kelios šeimos. Degė viena jo pusė ir mums pranešė, kad name gali būti žmogus. Dviese su kolega įėjome į vidų ir radome jau negyvą žmogų. Tai buvo pirmasis kartas man, kai gaisre teko susidurti su mirtimi…" — prisimena  Irmantė.

Tačiau, pasak Baranauskaitės, tarp savo kolegų ji jaučiasi gerai, jie pasitiki vieni kitais. Mergina teigia, jog darbo problemas ir išgyvenimus ji palieka darbe, namo nesineša. Tik grįžusi pas tėvus į Švenčionis papasakoja, ką teko patirti, pasikalba su tėčiu, buvusiu ugniagesiu.

Gėlės merginai, kuriai darbe nestokoja ištvermės, tvirtumo ir atkaklumo

Irmantė pasakoja, jog draugų būryje susipažinus su vaikinais, jie labai nustemba ir net netiki, kad ji dirba ugniagese gelbėtoja. Merginos sėkme ir pergalėmis džiaugiasi ir bendrakursiai.

"Kai rugsėjį grįžau iš čempionato Prancūzijoje ir nuvykau į universitetą, jie pasitiko mane su gėlėmis. Jų sulaukiu ir iš savo bendradarbių. Pernai teko dirbti Kovo 8-ąją, tai kolegų puokštės ilgai nevyto…" — sakė Baranauskaitė, iš pažiūros trapi mergina, tačiau darbe nestokojanti ištvermės, tvirtumo ir atkaklumo.

175
Tegai:
ugniagesiai, Kovo 8-oji, Irmantė Baranauskaitė, Vilnius
Dar šia tema
Lietuviai švenčia kovo 8-ąją
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai