Defibriliatorius, archyvinė nuotrauka

Lietuvos "Akropoliuose" įrengti dvylika defibriliatorių

110
Didžiausiose šalies prekybos centruose bendrovė "Maxima LT" už 18 tūkstančių eurų įrengė dvylika defibriliatorių, nes Lietuvos pagrindinė mirčių priežastis yra širdies ir kraujotakos sistemos ligos

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Prekybos tinklą valdanti bendrovė "Maxima LT", investavusi daugiau nei 18 tūkstančių eurų, keturiose "Akropolių" "Maximose" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose įrengė dvylika defibriliatorių, praneša portalas madeinvilnius.com.

Defibriliatoriai įrengti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių "Akropoliuose" esančiose parduotuvėse "Maxima". Kiekvienoje po tris — po du prekybos salėje, dar po vieną — darbinėse patalpose, ir yra prieinami ne tik "Maximos" pirkėjams, bet ir visiems, besilankantiems ar dirbantiems "Akropoliuose".

Инструкция к дефибрилляторам в Maxima
Defibliriatorius prekybos centre

Įrengti defibriliatorius buvo nuspręsta todėl, kad pagrindinė mirčių priežastis Lietuvoje — širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Vien miokardo infarktas, viena iš daugelio širdies ligų, kasdien Lietuvoje ištinka apie 20 žmonių, trys iš jų miršta.

Poliklinikoje. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Толочко

Defibreliatoriai padeda atkurti širdies ritmą ir atstatyti vieno svarbiausių žmogaus organų veiklą dar iki atvykstant medikams. Be to jais naudotis gali kiekvienas.

Šalies statistika rodo, kad sustojus širdžiai, dažniausiai gyvybės nepavyksta išgelbėti, nes šalia nėra žmogaus, galinčio suteikti pirmąją pagalbą arba nėra tam būtinų priemonių. Trys iš keturių gyvybių, suteikus pirmąją pagalbą tinkamai ir laiku, t.y. per pirmąsias penkias minutes, galėtų būti išgelbėtos.

"<…> ne tik įrengėme defibriliatorius, bet ir apmokėme savo kolegas naudotis naujais prietaisais ir teikti pirmąją pagalbą", — sakė Kristina Meidė, bendrovės "Maxima LT" generalinė direktorė.

Apie tai, jog didžiosiose "Maximose" įrengti defibriliatoriai, yra informuoti minėtų miestų VšĮ "Greitosios medicinos pagalbos" stoties informaciniai centrai.

Gavę pranešimą apie įvykusią nelaimę kuriame nors "Akropolių" arba šalia jų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gali skambinančiajam iš karto paaiškinti, kur prekybos centre yra defibriliatorius, kad nukentėjusiajam būtų nedelsiant suteikta pirmoji pagalba.

Ištikus nelaimei, reikia kreiptis į parduotuvių "Maxima", kuriose įrengti defibriliatoriai, darbuotojus, kurie padės pasinaudoti defibriliatoriumi ir suteiks pirmąją pagalbą.

110
Tegai:
kraujotaka, defibriliatorius, širdis, sveikata, Maxima LT, Lietuva
Dar šia tema
Gydymo įstaigos gavo naujus GMP automobilius
Privalomos maistingumo deklaracijos padės išsirinkti sveikesnį maistą
Baltijos šalys atsilieka nuo Europos gyvenimo trukme
Klaipėdas uostas, archyvinė nuotrauka

Girtas vilkiką vairavęs baltatrusis kelte sukėlė eismo įvykį

(atnaujinta 12:37 2020.06.04)
VSAT duomenimis, vyrui nustatytas 2,10 prom. girtumas. Baltarusis buvo sulaikytas, o vilkikas grąžintas į krantą

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Girtas vilkiko vairuotojas sukėlė eismo įvykį iš Klaipėdos į Švediją turėjusiame plaukti kelte, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį vakare VSAT pareigūnai sulaukė keltus aptarnaujančios bendrovės darbuotojų pranešimo. Pranešta, kad iš Klaipėdos į Karlshamną turėjusiame išplaukti kelte įvyko incidentas. Pasieniečiams atskubėjus į keltą nustatyta, kad jo kaltininkas — 44-erių metų Baltarusijos pilietis, Lietuvoje registruoto vilkiko vairuotojas. Besiparkuojantis kelte baltarusis užkliudė kitą automobilį. Įvykio metu asmenys nenukentėjo

VSAT duomenimis, vyrui nustatytas 2,10 prom. girtumas. Jis buvo sulaikytas. Vilkikas buvo grąžintas į krantą. Įvykį tiria uostamiesčio policijos pareigūnai.

Tegai:
vairavimas išgėrus, baltarusis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Klaipėda
Dar šia tema
Gabendami kontrabandą įkliuvo du pareigūnai ir mikroautobuso vairuotojas
Pasieniečiai sulaikė du rusus, įplaukusius į Lietuvą su gumine valtimi
Ukrainietė mėgino atvykti į Lietuvą su padirbtu vairuotojo pažymėjimu
Koronaviruso testas

Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.04)
Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti trys nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai buvo pranešta vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Ketvirtadienio 10:39 valandos duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 1687. 1273 žmonės pasveiko nuo viruso. Mirusiųjų skaičius nepasikeitė — 71.

Trečiadienį laboratorijos ištyrė 5928 ėminius. Nuo tyrimų pradžios buvo ištirta 321040 ėminių.

Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas: besimptomiai COVID-19 nešiotojai gali būti grėsmė Baltijos šalims
PSO: dėl pandemijos viso pasaulio diabetikams sumažėjo pagalba
Naftos gavyba

Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija mažiausiai visų prarado naftos rinkoje

(atnaujinta 12:36 2020.06.04)
Tarp vartotojų laimėtoja galima laikyti Kiniją, kuri pirmoji susidorojo su pandemija ir pradėjo atsigauti, pareiškė Borisas Marcinkevičius

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Padėtis naftos rinkoje susiklostė tokia, kad Rusija tarp naftą išgaunančių šalių prarado mažiau nei Saudo Arabija ir JAV, interviu Sputnik Lietuva pareiškė energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius.

Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Anot jo, per visus sukrėtimus, nepaisant to, kad skambėjo žodžiai, jog Rusijos naftos kompanijos nesusidoros, vadovybė elgėsi gana ramiai ir flegmatiškai.

"Naftos kompanijų atstovai susirinko į susitikimą Energetikos ministerijoje, paskirstė kvotas apkarpymui. Jokių protestų iš naftos kompanijų nebuvo gauta. Mes visi gyvename šiame pasaulyje, puikiai suprantame, kad jei kuri nors iš mūsų naftos kompanijų būtų kritiškai nepatenkinta šiuo sprendimu, tada tai būtinai praslystų į paviršių. Ne, viskas yra visiškai ramu", — pasakė jis.

Marcinkevičius priminė, kad padėtis Saudo Arabijoje susiklostė ne pačiu geriausiu būdu. Po to, kai Rijadas pradėjo siūlyti naftą su didelėmis nuolaidomis, teko pereiti prie priverstinio gavybos apimčių mažinimo. Tuo pat metu šalyje buvo pakeltas PVM, atšaukta nemažai socialinių išmokų, o galų gale teko atsisakyti siūlomų nuolaidų.

"Objektyvi tikrovė yra tokia, kad į Saudo Arabijos biudžetą naftą buvo įdėta su 80 dolerių kaina. <...> Be to, Saudo Arabija iki 70 procentų savo pajamų gauna iš prekybos nafta ir naftos produktais, todėl atitinkamai Saudo Arabija tiesiog persitempė, kai smarkiai padidino naftos siūlymo apimtį dėl to, kad ji pasiūlė šias nuolaidas ir taip toliau. Jiems nieko gero nenutiko", — papasakojo ekspertas.

Kalbėdamas apie Jungtines Valstijas, Marcinkevičius pažymėjo, kad padėtis JAV skalūnų pramonėje yra gana kritiška, nes įmonės jau pradėjo kreiptis dėl bankroto procedūrų.

"JAV teisingumo departamento duomenimis, gegužės pabaigoje 17 skalūnų bendrovių pateikė bankroto bylas, be to, ne tik mažos, bet ir dvi dideles. To paties teisingumo departamento vertinimais, jei padėtis naftos rinkoje nepasikeis, tada metų pabaigoje bankrutuos mažiausiai 73 įmonės. Valstijos nedalyvavo OPEC + susitarime, motyvuodamos tai tuo, kad antimonopoliniai valstybės įstatymai neleidžia jai dalyvauti kartelių sąmoksluose. Pasak JAV energetikos sekretoriaus Deno Brujeto, gegužės pabaigoje gavybos apimtis JAV sumažėjo 2,2 milijono barelių, ir prošvaistės nematoma", — paaiškino jis.

Tuo pat metu skalūnų pramonėje sparčiai mažėja gavybos apimtis, todėl įmonės verčiamos iškasti daugiau gręžinių.

Ekspertas mano, kad tarp naftą išgaunančių kompanijų nėra laimėtojų, nes jos visos vienaip ar kitaip nukentėjo nuo šios krizės. Tačiau tarp vartotojų yra nugalėtojų, kalbama apie Kiniją. Marcinkevičius pažymėjo, kad būtent Pekinas pirmasis susidorojo su pandemija ir pradėjo greitai atkurti savo pramonę.

"Iš šio trejeto (Rusija, JAV, Saudo Arabija — Sputnik) Rusijai pavyko sukurti sau pačias optimaliausias sąlygas. Tiesa, padėtis susiklosto tokia, kad buvo neįmanoma kažko laimėti, klausimas buvo toks — kas kiek praras. Šiai dienai Rusija prarado mažiau nei kiti didelės naftos rinkos dalyviai. O laimėjo Kinija", — reziumavo jis.

OPEC + balandžio 12 dieną susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 mln. barelių per dieną gegužės – birželio mėn., 7,7 mln. barelių per antrąjį metų pusmetį ir dar 5,8 mln. iki 2022 metų balandžio pabaigos. Kaip atskaitos bazė buvo paimtas 2018 metų spalio mėnesis, tačiau Rusijai ir Saudo Arabijai buvo paimta 11 milijonų barelių per dieną, iš kurių, kaip analogiškai visoms, mažinimas turėtų būti atitinkamai 23 %, 18 % ir 14 %.

Tegai:
Saudo Arabija, JAV, Kinija, Rusija, nafta
Dar šia tema
"Bloomberg" praneša apie problemas, susijusias su Saudo Arabijos naftos iškrovimu JAV
Pirmosios aukos: JAV naftos ir dujų milžinės paskelbė, kad greitai bankrutuos
"Bloomberg": Saudo Arabija birželį sumažins naftos tiekimą
Ekspertas: Baltijos šalys turėtų gerinti santykius su Rusija, kad gautų pajamas iš uostų