Pensininkė su pinigine, archyvinė nuotrauka

Sulaikytos medikėmis apsimetusios sukčiautojos, apvogusios ne vieną

19
(atnaujinta 09:54 2017.03.21)
Marijampolės policija operatyviai sulaikė "medikes", iš senutės pavogusias tūkstančius dolerių ir eurų

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Jau kuris laikas įvairaus plauko apsimetėlės "socialinės darbuotojos", "medikės" ir "pensijų specialistės" apgaudinėja skirtingų Lietuvos vietovių žmones, ypač vyresnio amžiaus gyventojus, praneša Policijos departamentas.

Dvi tokios "specialistės" kovo 17 dieną apie 13:00 užėjo į neužrakintą namą, esantį Vilkaviškio rajono Keturvalakių seniūnijoje, kuriame gyvena 80-metų moteris. 

Šįsyk šeimininkei jos prisistatė medicinos darbuotojomis ir pasisiūlė atlikti keletą procedūrų: stetoskopu "paklausė širdelę", turėjo ir kraujo spaudimo matavimo aparatą. 

"Sveikatos patikra" apgavikių "gerumas" nesibaigė — jos informavo moterį, kad "iš fondo" jai priklauso 180 eurų, bet šios turinčios 500 eurų (kaip paaiškėjo — taip pat padirbtus), tad reikia, kad senolė duotų grąžos.

Be abejo, moteris nepastebėjo, jog pinigai padirbti, ji nuskubėjo ieškoti grąžos, o apgavikės stebėjo, iš kur moteris ima pinigus.

Po to "medikės" liepė moteriai nueiti ir iš pašto dėžutės pasiimti jau atsiųstą raštą. Moteris grįžo nieko neradusi pašto dėžutėje, o "medikės" skubiai pasišalino.

Po keliolikos minučių ji apsižiūrėjo, kad nebėra jos santaupų — apie 11 tūkstančių JAV dolerių ir maždaug septynių tūkstančių eurų, ir pranešė policijai.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai po pusvalandžio Marijampolėje Vytauto gatvėje sustabdė automobilį su "medikėmis".

Dalį galimai iš nukentėjusios pavogtų pinigų pareigūnai rado pas įtariamąsias romų tautybės moteris, gyvenančias Marijampolėje (viena jų gimusi 1979 metais, kita — 1987 metais), ne kartą teistas dėl panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų. Jos abi sulaikytos.

Pareigūnai turi informacijos, kad tokio pobūdžio nusikalstamas veiklas jos vykdė Lazdijų, Alytaus, Kelmės, Trakų, Prienų, Raseinių, Vilkaviškio rajonuose bei kituose Lietuvos miestuose. Įtariamosios dėvėdavo skirtingus perukus, įvairius akinius, stengdavosi keisti savo išvaizdą.

Pradėtas tyrimas, moterims gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Asmenis, galėjusius nukentėti nuo šių moterų arba ką nors žinančius apie šias nusikalstamas veikas, policija prašo kreiptis į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 60391 arba 112.

19
Tegai:
sukčiautojai, policija, Marijampolė
Dar šia tema
Tiesiog neįtikėtina: sukčiai įtikino, jog banke netikri pinigai
Seni triukai vis dar veikia — moteris sukčiui atidavė 1050 eurų
Policija: bandymas atsikratyti netikra kupiūra baigiasi teistumu