Knyga, archyvinė nuotrauka

Knyga be pavadinimo: nusižudžiusiųjų artimųjų istorijos, padedančios išgyventi

159
(atnaujinta 13:07 2017.03.21)
Artimojo savižudybę išgyvenusių žmonių istorijos sugulė į knygą, kuri buvo išleista be pavadinimo, nes tai, apie ką rašoma, sunku pavadinti, įvardinti

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Nuo šios savaitės visoje Lietuvoje ir internetu galima įsigyti knygą be pavadinimo — pusantrų metų Lietuvoje rinktos ir kruopščiai užrašytos nusižudžiusių artimųjų istorijos, kurios padeda išgyventi. Tikros, sukrečiančios, neanoniminės, realiai parodančios, kas yra savižudybė ir ką ji palieka po savęs.

"Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta", — sako šioje knygoje prabylantys žmonės.

Sukrečiantys ir jautrūs pasakojimai atspindi gilias ir intymias žmonių patirtis. Leidinio rengėjai viliasi, kad jis paskatins drąsiau kalbėti apie psichikos sveikatos problemas ir savižudybių prevenciją, daugiau dėmesio skirti šalia esantiesiems, mąstantiems apie išėjimą galbūt padės apsigalvoti.

Knygos pristatymas įvyko kovo 20 dieną knygyne "Pegasas" Vilniuje. Pristatyme dalyvavę jos herojai pasakojo, kad, ištikus tragedijai, artimieji dažniausiai jaučiasi vieniši, nesuprasti, jiems nedrąsu šnekėti apie netektį.

"Man sunku apie tai kalbėti, bet tikiu, kad ir jums nelengva klausytis. Dažnai išgirstame tokias istorijas ir žinome, jog žmonės nusižudo. Bet, kol jos nepaliečia mūsų asmeniškai, atrodo, kad tai — tik skaičiai statistikoje", — sakė knygos herojė Simona.

Idėja, parengti tokį leidinį, prieš pusantrų metų kilo Seimo nariui Mykolui Majauskui, o istorijas užrašė publicistė Elvyra Kučinskaitė.

"Mačiau, kad tiems žmonėms nebuvo lengva. Jie tikrai tai darė dėl kitų, ne dėl savęs, ne tam, kad taptų populiarūs, žinomi ar išsikalbėtų", — apie prabilusius nusižudžiusiųjų artimuosius kalbėjo knygos autorė. 

Psichologas, Jaunimo linijos Valdybos pirmininkas Paulius Skruibis mano, kad ypač svarbus mirusiųjų įprasminimo aspektas. Istorija, pasibaigusi savižudybe, užrašyta — įgijo prasmės. Herojai neteko artimųjų, bet galbūt, anot jo, kas nors skaitydamas jų pasakojimus ras atramą.

Autorinės lėšos, gautos už knygą, bus skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.

Informaciją apie psichologinę pagalbą telefonu ir internetu galima rasti čia

159
Tegai:
savižudybė, knyga, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje plinta pavojingas žaidimas tarp vaikų socialiniuose tinkluose
Darbo vietoje nusižudė kapitonas
Pasieniečiai neleido jaunuoliui nušokti nuo tilto
Sostinės psichologai nuo šiol konsultuos ir savaitgaliais