Knyga, archyvinė nuotrauka

Knyga be pavadinimo: nusižudžiusiųjų artimųjų istorijos, padedančios išgyventi

166
(atnaujinta 13:07 2017.03.21)
Artimojo savižudybę išgyvenusių žmonių istorijos sugulė į knygą, kuri buvo išleista be pavadinimo, nes tai, apie ką rašoma, sunku pavadinti, įvardinti

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Nuo šios savaitės visoje Lietuvoje ir internetu galima įsigyti knygą be pavadinimo — pusantrų metų Lietuvoje rinktos ir kruopščiai užrašytos nusižudžiusių artimųjų istorijos, kurios padeda išgyventi. Tikros, sukrečiančios, neanoniminės, realiai parodančios, kas yra savižudybė ir ką ji palieka po savęs.

"Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta", — sako šioje knygoje prabylantys žmonės.

Sukrečiantys ir jautrūs pasakojimai atspindi gilias ir intymias žmonių patirtis. Leidinio rengėjai viliasi, kad jis paskatins drąsiau kalbėti apie psichikos sveikatos problemas ir savižudybių prevenciją, daugiau dėmesio skirti šalia esantiesiems, mąstantiems apie išėjimą galbūt padės apsigalvoti.

Knygos pristatymas įvyko kovo 20 dieną knygyne "Pegasas" Vilniuje. Pristatyme dalyvavę jos herojai pasakojo, kad, ištikus tragedijai, artimieji dažniausiai jaučiasi vieniši, nesuprasti, jiems nedrąsu šnekėti apie netektį.

"Man sunku apie tai kalbėti, bet tikiu, kad ir jums nelengva klausytis. Dažnai išgirstame tokias istorijas ir žinome, jog žmonės nusižudo. Bet, kol jos nepaliečia mūsų asmeniškai, atrodo, kad tai — tik skaičiai statistikoje", — sakė knygos herojė Simona.

Idėja, parengti tokį leidinį, prieš pusantrų metų kilo Seimo nariui Mykolui Majauskui, o istorijas užrašė publicistė Elvyra Kučinskaitė.

"Mačiau, kad tiems žmonėms nebuvo lengva. Jie tikrai tai darė dėl kitų, ne dėl savęs, ne tam, kad taptų populiarūs, žinomi ar išsikalbėtų", — apie prabilusius nusižudžiusiųjų artimuosius kalbėjo knygos autorė. 

Psichologas, Jaunimo linijos Valdybos pirmininkas Paulius Skruibis mano, kad ypač svarbus mirusiųjų įprasminimo aspektas. Istorija, pasibaigusi savižudybe, užrašyta — įgijo prasmės. Herojai neteko artimųjų, bet galbūt, anot jo, kas nors skaitydamas jų pasakojimus ras atramą.

Autorinės lėšos, gautos už knygą, bus skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.

Informaciją apie psichologinę pagalbą telefonu ir internetu galima rasti čia

166
Tegai:
savižudybė, knyga, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje plinta pavojingas žaidimas tarp vaikų socialiniuose tinkluose
Darbo vietoje nusižudė kapitonas
Pasieniečiai neleido jaunuoliui nušokti nuo tilto
Sostinės psichologai nuo šiol konsultuos ir savaitgaliais
Biomedžiagų surinkimo vamzdeliai, archyvinė nuotrauka

NVSC reikalauja skubiai spręsti Radviliškyje COVID-19 tyrimų klausimą

Siūlymą nedelsiant sušaukti Radviliškio rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį NVSC pateikė Radviliškio rajono savivaldybės administracijai

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Radviliškio savivaldybę ragina imtis skubių veiksmų lokalizuojant židinį, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Radviliškio ligoninėje nustačius jau 38 užsikrėtimo COVID-19 atvejus, NVSC šiandien kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę, skubiai prašydamas spręsti klausimą dėl židinio lokalizavimo ir imtis veiksmų, kad kelias infekcijai toliau plisti visame Radviliškyje būtų užkirstas.

Komisijai siūloma operatyviai spręsti klausimą dėl tyrimų koronavirusinei infekcijai nustatyti organizavimo Radviliškyje, prioritetą teikiant sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų darbuotojams, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams. Taip pat — svarstyti galimybę ugdymo procesą visame Radviliškyje laikinai organizuoti nuotoliniu būdu bei spręsti klausimus dėl darbo nuotoliniu būdu įstaigose, organizacijose, įmonėse, kur tai įmanoma. 

Šiuo metu ruošiamas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo — sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėl pavedimų Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

NVSC specialistų vertinimu, Radviliškio ligoninė su situacija nesusitvarko, todėl baiminamasi tolimesnio koronaviruso plitimo už įstaigos ribų.

NVSC primena, kad centro specialistai, atlikę  neplaninį patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatė infekcijų kontrolės pažeidimų, galimai galėjusių prisidėti prie koronavirusinės infekcijos išplitimo įstaigoje. Dėl to gydymo įstaigai buvo nurodyta nedelsiant stabdyti naujų pacientų priėmimą į gydymo įstaigą, t. y. ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, bet ir visus kitus ligoninės padalinius.

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas rekordiškas nuo balandžio naujų susirgimų COVID-19 — 99 atvejai. Iš viso šiuo meti Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyti 3664 atvejai.

Tegai:
koronavirusas, COVID-19, Radviliškis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 COVID-19 atvejai
Lietuvoje 40 COVID-19 atvejų siejami su židiniais
Raseinių ir Kelmės ligoninėse NVSC pažeidimų nenustatė
Тест на коронавирус

Žaibiškas augimas: per parą Lietuvoje beveik 100 naujų COVID-19 atvejų

(atnaujinta 11:53 2020.09.19)
Per vakar dieną ištirta 5925 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, pasveiko 2197 žmonės

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvoje per paskutinę parą nustatyta 99 nauji koronaviruso atvejai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 3664 koronaviruso infekcijos atvejai. Pasveiko 2197 žmonės. Mirčių skaičius išliko toks pats — nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 pacientai, sirgę COVID-19.

Per vakar dieną buvo atlikti 5925 koronaviruso tyrimai. Iš viso nuo pandemijos pradžios atlikti 722 897 tyrimai.

Sergančių žmonių skaičius šiuo metu siekia 1363. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) yra 11150.

Nuo birželio 1 dienos nustatyta 243 įvežtinių atvejų.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva