Monetos, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalių gyventojai išrinks bendros proginės monetos dizainą

58
Per artimiausias dvi savaites Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai galės balsuoti už geriausią Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Šiandien prasidėjo balsavimas internetu, kurio razultatais bus išrinktas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas, praneša Lietuvos bankas.

Balsavimas truks dvi savaites.

Bendra Baltijos šalių moneta bus pirmoji proginė eurų moneta, kurią kartu kurs trys valstybės. Šia moneta bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.

Lизайн монеты, посвященной столетию балтийских государств
Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainai

Monetos nacionalinė pusė bus vienodo dizaino, skirsis tik šalies pavadinimas — Lietuva, Latvija arba Estija.

Kiekvienos šalies centrinio banko vertinimo komisija atrinko po du projektus, kurie pateikti balsuoti internetu. Balsavimo metu informacija apie jų kūrėjus ir iš kurios jie šalies neskelbiama.

Laimėjusio projekto kūrėjo vardas ir pavardė bus paskelbti balandžio 11 dieną.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos centriniai bankai kviečia visus balsuoti už labiausiai patinkantį projektą ir dalyvauti traukiant burtus dėl 100 prizų interneto svetainėje www.balticcoin.eu.

Prizus sudaro trys šimtmečiui paminėti skirtos dviejų eurų monetos numizmatinėje pakuotėje, po vieną iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Prizai bus išdalyti 2018 metų pradžioje, kai bus išleistos monetos.

Balsavimas prasideda šiandien ir tęsis iki balandžio 5 dienos vidurnakčio. Balsuoti galima tik vieną kartą. Su konkurso sąlygomis galima susipažinti čia.

Trys Baltijos šalys 2018 metais švęs savo šimtmečio jubiliejus: Lietuva — vasario 16 dieną, Estija — vasario 24 dieną, Latvija — lapkričio 18 dieną.

58
Tegai:
balsavimas, Baltijos šalių šimtmečiui skirta proginė moneta, Baltijos šalių šimtmetis, Baltijos šalys, Estija, Lietuva
Dar šia tema
Olimpinė moneta įkvėps olimpiečius Lietuvą pradžiuginti medaliais
Populiarūs pinigai Lietuvoje
Pinigų muziejus pristatys naują 20 eurų kolekcinę monetą
Vaikai žino, ką galima nusipirkti už vieną eurą
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros

(atnaujinta 12:21 2020.07.07)
Nuo liepos 7 dienos Vilniaus Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka, kuri vyks kilpiniu principu

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Vilniaus Senamiestyje įvedus naują kilpinę eismo tvarką, pažeidėjus šioje zonoje stebės policija su kameromis, o vasaros pabaigoje planuojama pastatyti numerius nuskaitančias kameras, antradienį žurnalistams teigė Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas. 

"Esame sutarę su Vilniaus policija, kuri turi apie 60 kamerų Vilniaus miesto senamiestyje. Jeigu matysime, kad yra piktybinių pažeidėjų, į pagalbą pasitelksime ir kameras. O rugpjūčio mėnesį kartu su kilpinio eismo schemomis testuosime specialias kameras, kurios nuskaito numerius ir automatiškai įvertinama, ar tas automobilis nepažeidė tam tikros kilpos. Bet iš pradžių tikrai elgsimės atlaidžiai ir stengsimės labiau informuoti nei bausti", — teigė Mitalas. 

Pasak Vilniaus mero pavaduotojo, bus fiksuojama, kaip įvažiavo automobilis, nuskaitomi jo numeriai ir žiūrima, ar jis neišvažiavo iš Vilniaus miesto Senamiesčio per tam tikrą laiką, pažeisdamas kilpinio eismo schemą per kažkurią kitą kilpą. Jis taip pat pažymėjo, kad visas Senamiesčio eismas perorganizuotas taip, kad arba yra fiziniai atskyrimai, arba yra kelių eismo ženklinimas, kuris draudžia kirsti eismą tarp tų kilpų.

Anot Vilniaus mero pavaduotojo, pirmąjį naujo eismo reguliavimo rytą daug pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta. 

"Pasirinkome tokią datą po šventinio savaitgalio, kada eismo srautai yra mažesni, palyginti su kitomis dienomis. Daug tokių pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta. Bus vairuotojų, kurie vienaip ar kitaip bus nustebę pasikeitus eismo krypčiai, bet sieksime užtikrinti, kad viskas būtų tvarkoje kartu su parkingo kontrolieriais, jei reikės, pasitelksime ir viešosios tvarkos pareigūnus", — sakė Mitalas.

Nuo antradienio Vilniaus Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka, kuri vyks kilpiniu principu — Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie traukos objektų, darbo vietų ir savo namų, tačiau negalės kirsti istorinio miesto centro.

Toks sprendimas buvo priimtas, siekiant sumažinti tranzitinį eismą Vilniaus širdyje. Šiuo metu jis sudaro 40 proc., o rytais — iki 70 proc. Automobilių srautai šioje miesto dalyje didina taršos ir triukšmo rodiklius, mažina eismo dalyvių saugumą, o visa tai daro neigiamą įtaką tiek istorinių pastatų būklei, tiek gyvenimo ar laisvalaikio kokybei. 

 Схема кольцевого движения в старом городе, Вильнюс
© Photo : Vilnius
Nauja kilpinė eismo tvarka Vilniaus Senamiestyje
Tegai:
Vilnius, Senamiestis
Dar šia tema
Klaipėdoje atsiras nauji pusiau požeminiai konteineriai
Dėl Vilniaus senamiestyje kilusių vandalizmo atvejų atliekami ikiteisminiai tyrimai
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 statistika Lietuvoje: per parą vieno pasveikusio žmogaus

(atnaujinta 12:08 2020.07.07)
Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 38 įvežtiniai koronaviruso atvejai, izoliacijoje šiuo metu yra 64 žmonės

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Per parą Lietuvoje nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai.

Tarp naujų atvejų yra vienas įvežtinis. Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 38 įvežtiniai koronaviruso atvejai.

Naujų pasveikusiųjų per parą nenustatyta, jų išliko 1547.

Nuo viruso mirė 79 užsikrėtusieji, dar 11 žmonių, kuriems buvo diagnozuota COVID-19, mirė dėl kitų priežasčių. Izoliacijoje šiuo metu yra 64 žmonės.

Per pastarąsias 24 valandas Lietuvoje buvo patikrinta 1016 mėginių dėl koronaviruso, iš viso buvo atlikti 444 407 tyrimai, iš kurių 128 647 buvo atlikti mobiliuose punktuose.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, palikdama nepaprastąją padėtį. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 11,4 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 534 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje