Naujas 50 eurų banknotas, archyvinė nuotrauka

Kaip užsidirbti ir taupyti vaikus mokys centrinis bankas

72
(atnaujinta 14:12 2017.03.27)
Šiandien prasideda Vaikų finansinio švietimo savaitė, kurios metu vyks renginiai, skirti padidinti jaunimo finansinį raštingumą ir mokyti vaikus, kaip išmintingai elgtis su pinigais

VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Šiandien prasideda Vaikų finansinio švietimo savaitė, praneša Lietuvos bankas. Šių metų renginių šūkis — "Išmok. Taupyk. Užsidirbk".

Vieno euro moneta. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Вестеринин

Vaikų finansinio švietimo savaitė vyks nuo kovo 27 dienos iki balandžio 2 dienos. Jos metu bus daugybė vaikams skirtų renginių: paskaitų, elektroninių pamokų, protmūšių, testų, diskusijų, viktorinų ir ekskursijų.

Savaitės renginius šiandien pradės Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Ten jis diskutuos su moksleiviais, ar teisus buvo senovės Romos filosofas Seneka sakydamas "Taupumas yra mokėjimas išvengti nereikalingų išlaidų"; ar taupydami galime uždirbti; kaip išmokti taupyti.

Centrinio banko vadovas papasakos, kaip moko savo vaikus taupyti ir kokių klausimų dažniausiai sulaukia šia tema.

Lietuvos bankas savo Facebook paskyroje kviečia moksleivius dalytis originaliausiais taupymo būdais, atlikti testą ir pasitikrinti savo finansų žinias.

Finansinių technologijų įmonė "Nasdaq" kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir kitais rėmėjais organizuoja pirmąją Lietuvoje finansų olimpiadą. Renginys skirtas visos Lietuvos 9-12 klasių mokiniams. Pirmasis etapas vyks balandžio 3-7 dienomis nuotoliniu būdu, o finalas — gegužės 5 dieną Vilniuje. Išsamiau apie finansų olimpiados sąlygas ir registracija galima sužimoti organizatorių tinklalapyje.

Lietuvos bankų asociacijos nariai, minėdami kartu Vaikų finansinio švietimo savaitę ir Europos pinigų savaitę, kvies moksleivius į specialiai jiems skirtus renginius — ves pamokas įvairiose šalies mokyklose, organizuos diskusijas, testus ir žaidimus, siūlys internete peržiūrėti edukacinių vaizdo siužetų ciklą, kvies į moksleiviams skirtą konferenciją.

Bankų atstovai su moksleiviais aptars finansų klausimus, duos patarimų, kaip valdyti finansus, skatins jaunus žmones galvoti apie savo ateitį.

Mažiesiems Vaikų finansinio švietimo savaitės dalyviams žaisminga forma bus pristatoma bankų atsiradimo istorija, jų veikla ir pagrindinės funkcijos. Moksleiviai turės galimybę patikrinti savo žinias apie finansų pasaulį.

Taip pat renginius organizuos draudimo įmonės: vyresniųjų klasių moksleivams numatytos paskaitos ir diskusijos asmeninių finansų valdymo ir valstybinio socialinio draudimo temomis.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai kartu su tėvais kviečiami dalyvauti interaktyviose diskusijose: žaidimų forma pasikalbėti apie finansinio raštingumo svarbą, taupymo būdus ir svarbiausia — vaikų svajones.

Visų klasių mokiniai taip pat kviečiami dalyvauti vaikų piešinių konkurse "Ateities pinigai". Daugiau apie konkursą galia sužinoti interneto tinklalapyje.

Pernai Vaikų finansinio švietimo savaitė sulaukė didžiulio vaikų, tėvų ir mokytojų susidomėjimo, renginiuose dalyvavo apie 14 tūkstančių šalies moksleivių.

Išsamią renginių programą ir informaciją apie registraciją į renginius galima rasti čia.

72
Tegai:
vaikai, Vaikų finansinio švietimo savaitė, Lietuvos bankas, Lietuva
Dar šia tema
Pinigų muziejus kviečia į nemokamą kelionę aplink pinigų pasaulį
Lietuvos ekonomika užtikrintai juda link bedugnės
Data

Kokia šiandien diena: vasario 27-osios šventės

4
(atnaujinta 19:00 2021.02.26)
Vasario 27 yra 58-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 307 dienos

Rytoj saulė teka 07:17 val., leidžiasi 17:48 val., dienos ilgumas 10.31 val.

Vardadienį švenčia Gabija, Gabrielius,Gabrielė, Ginvilas, Fortūnata, Fortunatė, Fortūnatas, Leandras, Livija, Mandravas, Mandravė, Skirmantė.

1919 metais Vilniuje paskelbta apie Lietuvos-Baltarusijos Sovietų Socialistinės Respublikos (Litbelo) sukūrimą.

1814 metais Vienoje įvyko 8-osios L. van Bethoveno simfonijos premjera;

1933 metais padegtas Reichstagas. Kitą dieną Prezidentas Hindenburgas pasirašė Reichstago gaisro dekretą, apribojusį Veimaro konstitucijoje numatytas teises.

1936 m. mirė Ivanas Petrovičius Pavlovas, rusų gydytojas, fiziologas. 1904 m. medicinos Nobelio premijos laureatas (g. 1849 m.).

1939 m. mirė Nadežda Konstantinovna Krupskaja, Rusijos marksistė revoliucionierė (g. 1869 m.).

1883 – kompozitorius Oskaras Hamerštainas užpatentavo pirmąją mašiną cigarams sukti.

1864 m. gimė Adamas Eduardas Alksnis, latvių tapytojas, grafikas. Vienas latvių nacionalinės tapybos mokyklos pradininkų (m. 1897 m.).

4
Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lietuvos muitininkai sulaikė vaistų kontrabandą pasienyje su Rusija

Rusas bandė nelegaliai įvežti į Lietuvą daugiau tūkstančio pakuočių vaistų

(atnaujinta 22:53 2021.02.26)
Nelegaliai gabenamus vaistus Rusijos pilietis paslėpė vilkike po keleivio sėdyne ir tarp asmeninių daiktų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Kybartų kelio posto muitinės pareigūnams įkliuvo Rusijos pilietis, bandęs į Lietuvą nelegaliai atgabenti vaistus, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Atlikdami iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą į Lietuvą vykusio krovininio automobilio MB "Actros", vairuojamo Rusijos piliečio, muitinę kontrolę, muitininkai automobilio kabinoje rado nelegaliai gabenamus vaistus, paslėptus po keleivio sėdyne  ir tarp asmeninių daiktų.

Aptikus kontrabandinius vaistus, paaiškėjo, kad automobilio kabinoje buvo paslėpta 1 125 vienetai įvairių vaistinių preparatų — "Acitrotmicin", "Kombitrofil", "Askofen", "Teloksika", "Ibuprofen", "Amoksicilin", "Tetraciklin" ir kt., kurių bendra vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 1 552 eurai.

Muitinės pareigūnai sulaikė vaistus, surašė prekių sulaikymo protokolą. Už kontrabandos gabenimą vairuotojui gresia piniginė bauda ir nelegaliai gabentų vaistinių preparatų konfiskavimas.

Tegai:
Rusija, vaistai, Lietuvos muitinė, kontrabanda
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą
Sulaikyti trys kontrabandos organizavimu kaltinami pasieniečiai
Muitininkai sulaikė du kontrabandos pilnus vilkikus su 2 mln. eurų vertės rūkalais
Pasienyje su Baltarusija sulaikytas vyras, gabenęs grynųjų pinigų kontrabandą