Alyva, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone paskelbtas ekstremalus įvykis dėl aplinkos taršos

94
(atnaujinta 16:34 2017.03.28)
Tvenkinys šalia Vilniaus nusidažė ryškiai raudonomis ir geltonomis spalvomis, nes į jį buvo išpilta apie 60 tonų pavojingų atliekų

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Šiandien po aplinkosaugininkų kreipimosi Vilniaus rajono savivaldybė paskelbė ekstremalų įvykį dėl didelės taršos Vanaginės kaime į aplinką patekus pavojingoms atliekoms, praneša Aplinkos ministerija.

Vanaginės kaime, kuris yra visai šalia sostinės, susidariusi sudėtinga aplinkosauginė situacija yra susijusi su UAB "Biovaliuta".

Įtariama, kad leidimą rinkti pavojingas atliekas — panaudotą alyvą, aliejų — turinti "Biovaliuta" teršalus pardavinėjo kaip skystą kurą šildymui Vilniaus regiono gyventojams ne vienus metus.

Pareigūnai praėjusį penktadienį įmonės teritorijoje surengė kontrolinį patikrinimą ir rado nemažai talpų su įtarimą keliančiu turiniu. Iš jų sklido aitrus tvaikas, panašus į naminės degtinės kvapą. Laboratoriniai tyrimai patvirtino, kad tai alkoholio gamybos metu susidariusios pavojingos atliekos.

Spėjama, kad po penktadienį surengto patikrinimo įmonės darbuotojai nutarė atsikratyti dalies surogatinio "kuro" ir jį išpylė į nenaudojamų valymo įrenginių sistemą. Teršalai susikaupė maždaug už 100-150 metrų nuo teritorijos esančiame nedideliame tvenkinyje.

Jis nusidažė ryškiai raudonomis ir geltonomis spalvomis. Nuo tvenkinio sklido labai stiprus cheminių medžiagų tvaikas. Manoma, kad į jį gali būti išpilta apie 60 tonų teršalų.

Dalis į tvenkinį išlietų medžiagų jau išsiurbta. Įvykio vieta šiuo metu toliau tvarkoma. Joje visą laiką budi aplinkosaugininkai.

94
Tegai:
pavojingos atliekos, ekstremalus įvykis, aplinkos tarša, Vilniaus rajonas
Dar šia tema
Ekologai: nevalytos nuotekos daug mėnesių plaukė į Nemuną
Žmonėms, teršiantiems aplinką srutomis, gresia kelių šimtų eurų bauda
Apvirtus vilkikui prie Merkio upės, į aplinką išsiliejo dyzelinas