Centai, archyvinė nuotrauka

Lietuviai vis dar neužmiršo litų

38
(atnaujinta 12:34 2017.04.03)
Visuomeninis tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė pirkėjų jau praėjus trejiems metams nuo euro įvedimo, vis tiek konvertuoja kainas į litus

VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Prekybos tinklo "IKI" užsakymu bendrovės "Spinter tyrimai" atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė (54%) pirkėjų Lietuvoje neatsisako įpročio kainų eurais perskaičiuoti į atitinkamas vertes litais, pranešė "IKI" spaudos tarnyba.

Prekybininkai sako, kad toks žmonių elgesys gali išlikti dar kelerius metus, nes pirkėjų įpročiai su litu formavosi dešimtmečiais.

Tyrimo duomenimis, apsipirkdami eurus į litus nuolat verčia 17% gyventojų, retkarčiais tai daro trečdalis, o tik galutinę apsipirkimo sumą į buvusią valiutą konvertuoja 5% pirkėjų. Eurų į litus nebeverčia 46% Lietuvos gyventojų.

Vyresnio amžiaus žmonės

Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad apsipirkdami kainas eurais į litus dažniau verčia vyresnio amžiaus pirkėjai. Nuolat tai daro 26% vyresnių nei 56 metų amžiaus gyventojų ir 24% 46-55 metų amžiaus lietuvių. Nuolat kainas konvertuoja tik 7% 18-25 metų amžiaus pirkėjų, 8% 26-35 metų amžiaus gyventojų ir 12% vidutinio (36-45 metų) amžiaus gyventojų. 

Žemesnės pajamos — dažniau konvertuoja

Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad kainas eurais perskaičiuoti į litus labiau linkę žemesnes pajamas gaunantys lietuviai.

Pirkėjas parduotuvėje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Daugiau nei penktadalis gyventojų, kurių šeimos nariui per mėnesį tenka iki 200 eurų pajamų, apsipirkdami visuomet kainas konvertuoja į litus. Tą patį daro tik 14% aukščiausias pajamas — daugiau nei 500 eurų vienam šeimos nariui per mėnesį — gaunančių gyventojų.

Tyrimo duomenimis, iš skirtingų socialinių grupių ir profesijų atstovų dažniausiai kainas nuolatos perskaičiuoja pensininkai (25%), nedirbantys asmenys (19%) ir techniniai darbuotojai (19%). Taip elgiasi ir 16% namų šeimininkių, 15% smulkiųjų verslininkų, 14% specialistų ir tarnautojų, 13% ūkininkų, 7% studentų ir moksleivių bei 6% aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų.

Atliekant tyrimą šių metų vasario mėnesį buvo apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Populiarūs pinigai Lietuvoje
© Sputnik /
Populiarūs pinigai Lietuvoje
38
Tegai:
litai, eurai, pinigai, grynieji pinigai, kainos, Lietuva
Dar šia tema
Ekonomistai: 2017-ais augs prekių ir paslaugų kainos
Kuro kainos Lietuvoje gerokai padidėjo
Saulius Skvernelis

Skvernelis papasakojo apie pasirengimą antrajai COVID-19 bangai

(atnaujinta 20:14 2020.05.28)
Anot jo, tokiu atveju griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės nebus įvestos visoje respublikoje

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad vyriausybė ketina paruošti antrosios koronaviruso bangos šalyje planą, praneša "Express nedelia".

Jis sakė, kad tokios griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės, kokios buvo kovo mėnesį, nebus įvestos visoje šalyje. Problemos bus sprendžiamos atskiruose židiniuose.

Skvernelis pažymėjo, kad "turėjome skaudžias pamokas, visa Europa ir pasaulis, dėl valdymo, dėl nustatymo, dėl pačios elgsenos tiek visuomenės, tiek mūsų prevenciškai valdant pandemiją".

"Būtų kalbama apie atskirus lokalizuotus židinius — miestus, rajonus, galbūt apskritis. Dirbtume su taikiniais, jeigu ten tikrai būtų židinys ir jis plistų, tektų vėl panaudoti maksimalias uždarymo priemones",— sakė jis.

Epidemiologai neatmeta galimybės, kad įmanoma ir antroji koronaviruso banga. Apie tą patį perspėja Pasaulio sveikatos organizacija.

Lietuvoje karantinas dėl pandemijos pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia palaipsniui panaikina anksčiau nustatytus apribojimus ir daro švelninimus verslui.

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje viršijo 1655. Tuo pačiu metu pasveiko 1193 žmonės, 68 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo kovos su COVID-19 Lietuvoje pesimistinis scenarijus
Lietuvoje nuo birželio 1-osios į sporto renginius bus įleidžiami žiūrovai
Katinėlis pievoje, archyvinė nuotrauka

Gegužės 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:13 2020.05.28)
Rytoj turėsite visas galimybes išspręsti bet kurį klausimą. Išvados, kurias padarysite, išsiskirs nuodugnumu ir apgalvotumu

Rytą pradėkite gaivinančiu dušu, susitvarkykite, o tada visa diena bus kupina gerų emocijų. Apskritai, rytoj geriau neapleisti to, kas susiję su higiena ir švara. Žinoma, nereikėtų eiti per toli, tačiau atminkite, kad švara yra svarbiausias raktas į sveikatą, o ypač šią dieną. Apskritai, diena yra ypač palanki sudėtingiems klausimams spręsti.

Avinas (03.21-04.20) Diena yra palanki daugeliu atžvilgių, todėl kurkite planus, įgyvendinkite drąsias idėjas ir neabejokite sėkme. Darbe stenkitės laikytis patogaus ritmo, neleiskite kolegoms jūsų skubinti. Naudinga pakeisti aplinką. Jūsų laukia malonūs susitikimai, nuostabios akimirkos geroje kompanijoje.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Jautis (04.21-05.21) Dabar gyvenimo kelyje jūsų gali laukti testas, kurį turėsite išlaikyti. Ir daug kas priklausys nuo to, kaip susidorosite su šia užduotimi. Neieškokite pagalbos iš žmonių, kuriais per daug nepasitikite. Būtent jie šiuo metu gali sumaišyti jūsų kortas.

Dvyniai (05.22-06.21) Profesinėje srityje dabar viskas vyks pagal planą. Stenkitės daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, dažniau pabūti gryname ore, ypač jums patinkančių žmonių kompanijoje. Romantiškuose santykiuose jūsų laukia tik malonios emocijos. 

Vėžys (06.22-07.22) Galite imtis spręsti rimčiausius atvejus, kurių ilgą laiką vengėte. Jei kas nors jūsų paprašys patarimo ar pagalbos (ne finansinės), neatsukite nugaros, žinoma, jei tikrai žinote, kad galite padėti. Būkite atsargūs su pinigais — laikykite savo piniginę šalia.

Liūtas (07.23-08.23) Diena pareikalaus daug jėgų — tiek fizinių, tiek emocinių. Viską, kas vyksta, laikykite gyvenimo egzaminu. Laisvomis minutėmis stenkitės daryti malonius dalykus, kurie leistų atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo rūpesčių. Beje, atsidursite ant labai malonių įvykių slenksčio.

Mergelė (08.24-09.22) Turėsite didžiulį jėgų ir energijos kiekį, todėl negaiškite brangaus laiko ir spręskite klausimus, kurie anksčiau atrodė sunkūs. Dabar viskas turėtų pasiteisinti. Leiskite sau apsipirkti. Leiskite sau įsigyti dalykų, apie kuriuos jau seniai svajojote.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tikėtina, kad jūsų laukia permainos į gerąją pusę profesinėje srityje. Pradėkite ruoštis maloniems pokyčiams ir surinkite reikiamą informaciją. Meilės reikalai šiame etape gali pajudėti iš sąstingio. O kai kurie gali rasti savo meilę.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena gali būti sėkminga, jei nepradėsite įsitraukti į ginčus su artimaisiais. Rūpinkitės viešaisiais reikalais ar tuo, kas įdomu. Galite nuveikti daug ir pajusite pasididžiavimo savimi jausmą. Atminkite: dabar beveik viskas priklauso nuo jūsų.

Šaulys (11.22-12.21) Nors ši diena bus kupina šurmulio, negalima sakyti, kad ji bus tuščia. Turėsite laiko išspręsti svarbias problemas. Nekonfliktuokite su viršininkais. Geriau bus, jei jūsų keliai nesusikirs.

Ožiaragis (12.22-01.20) Jei dabar jums lemta susitikti su gražiu priešingos lyties žmogumi, neskubėkite atsiverti ir atiduoti širdį. Netrukus suprasite, kad tai nėra jūsų sielos draugas. Tačiau deryboms, verslo dokumentų pasirašymui ir svarbiems susitikimams ši diena yra palanki.

Vandenis (01.21-02.19) Dalykai meilės fronte gali pasikeisti. Labai greitai jūs patys pastebėsite pokyčius, kurie pradės vykti sieloje ir sąmonėje. Nors tai nereiškia, kad sutiksite naują partnerį, jei jūsų širdis jau bus užimta. 

Žuvys (02.20-03.20) Šią dieną gali tekti pasirinkti tarp "juodos" ir "baltos". Jei dvejojate ir negalite žengti žingsnio, tada kurį laiką atidėkite sprendimą arba pasitarkite su tais, kuriais pasitikite.

Tegai:
horoskopas
Delfinas

Mokslininkai įvardijo laukinius gyvūnus, kuriems yra rizika užsikrėsti COVID-19

(atnaujinta 12:05 2020.05.28)
Biologė taip pat pridūrė, kad okeanariume labai padidėja pavojus užsikrėsti virusu nuo gyvūnų. Be to, galimas ir atvirkštinis perdavimas.

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Okeanariumuose gyvenantys gyvūnai, įskaitant banginių šeimos gyvūnus, gali užsikrėsti žmogaus koronavirusu, sakė Marija Voroncova, biologė, JT konvencijų gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės konferencijose dalyvė, praneša RIA Novosti.

"Mes nusprendėme patikrinti gyvūnus, kad suprastume, kurias rūšis virusas gali praleisti. Mokslininkai išsiaiškino, kuriose gyvūnų ląstelėse yra receptorių, į kurias virusas gali patekti. Santykinai neseniai 40 rūšių gyvūnus išskyrė ląstelių struktūra, kurioje virusas gali patekti ir užkrečia juos. Visų pirma, tai visi dantyti banginiai: delfinai, banginiai, orkos, narvalai, taip pat ruoniai. Beždžionėms taip pat yra rizika. Todėl gorilos Afrikoje yra saugomos, kad virusas nebūtų perduodamas", — sakė ji.

Ji taip pat pridūrė, kad okeanariume labai padidėja pavojus užsikrėsti virusu nuo gyvūnų. Be to, galimas ir atvirkštinis perdavimas.

"Jei mes grįšime prie gyvūnų, tada, pavyzdžiui, banginiai yra labai švelnūs ir lengvai gali užkrėsti nuo žmonių. Okeanariumuose gyvūnai gyvena tik dalyvaujant veterinarui, todėl koronavirusas bus papildoma našta", — sakė ji.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 349 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkai, delfinai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Pažadėti dar nereiškia neatleisti. Ar Lietuvoje galima pasitikėti verslo pažadais
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1655