Dalia Grybauskaitė ir Liudas Mažylis su Lietuvos Nepriklausomybės Aktu, nuotrauka iš įvykio vietos

Profesorius, kuris rado Nepriklausomybės Aktą, susitiko su Prezidente

55
(atnaujinta 15:12 2017.04.03)
Profesorius Liudas Mažylis susitiko su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, nors Vasario 16-osios Aktas vis dar yra Vokietijoje

VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, kuris Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą, susitiko su  Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

Dokumento, kurį vasario 16 dieną pasirašė Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba, buvo ieškoma daugiau kaip 70 metų.

Prezidentės teigimu, užsispyrimas, atkaklumas ir ryžtas visada buvo savybės, vedusios Lietuvą į priekį. Todėl profesorius Mažylis yra geriausias įrodymas, kaip atkaklus darbas ir entuziazmas gali duoti apčiuopiamų vaisių, kuriais šiandien džiaugiasi visa Lietuva.

Šalies vadovės teigimu, šis Mažylio atradimas turėtų tapti impulsu valstybei investuoti į tolimesnius šio istorijos laikmečio tyrimus.

Profesorius Mažylis dėsto Vytauto Didžiojo universite. Nepriklausomybės aušroje jis aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Lietuvai atgavus nepriklausomybę Mažylis penkerius metus buvo Kauno miesto tarybos narys.

Anksčiau koncernas "MG Baltic" paskelbė, kad sumokės vieną milijoną eurų asmeniui ar asmenų grupei, kuri ras Nepriklausomybės Akto originalą ir perduos jį Lietuvos valstybei. Dokumento autentiškumą turi patvirtinti nepriklausomi ekspertai.

55
Tegai:
Nepriklausomybės Aktas, Liudas Mažylis, Dalia Grybauskaitė, Vokietija, Lietuva
Dar šia tema
Grybauskaitė dėkoja Vokietijai už Vasario 16-osios Akto išsaugojimą
Lietuva dėkoja Vokietijai už Nepriklausomybės Akto originalą
Rastas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas: pirmas spektaklio veiksmas?