Ruožės su juodu kaspinu ir Rusijos vėliavomis, nuotrauka iš įvykio vietos

Rusijos ambasadoje priimama užuojauta ryšium su teroro išpuoliu

34
(atnaujinta 08:09 2017.04.05)
Sankt Peterburgo valdžia po teroro išpuolio metro paskelbė trijų dienų gedulą; valstybinė vėliava pusiau nuleista visose užsienio diplomatinėse atstovybėse

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Prie pagrindinio įėjimo į Rusijos ambasadą Lietuvoje kiek nuleista Rusijos vėliava, o pagrindiniame hole — juodas kaspinas ant vėliavos, teroro išpuolio Sankt Peterburge aukoms atminti.

Цветы у главного входа в посольство РФ в Литве
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Gėlės prie Rusijos diplomatinės atstovybės vartų

Rusijos diplomatai priima Lietuvos gyventojų užuojautą, kurie neša gėles ir uždega žvakutes prie diplomatinės atstovybės vartų.

 Rusijos ambasadoriaus patarėjas Andrejus Gasiukas Sputnik Lietuva pasakė, kad gedulo knyga buvo atidaryta Lietuvos gyventojų, kurie norėjo palikti savo užuojautos įrašą Rusijos žmonėms, prašymu.

Траурная книга записей посольства России в Литве
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Gedulo knyga

Kadangi oficialiai gedulas buvo paskelbtas tik Sankt Peterburge, o ne visoje Rusijoje, anot diplomatinio protokolo, Rusijos ambasada neinformavo Lietuvos oficialių atstovų ir vadovybės apie gedulo knygos atidarymą ir galimybę palikti joje užrašą.

"Mes manome, kad tas, kas norės palikti savo užrašą, sužinos apie tokią galimybę iš žiniasklaidos, kuri praneš apie tai", — sakė Gasiukas.

Padaryti užrašą knygoje galės kiekvienas norintis iki ketvirtadienio, balandžio 6 dienos imtinai.

Государственный флаг России с траурной лентой
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Juodas kaspinas ant Rusijos valstybinės vėliavos

Pirmadienį apie 14:30 (Maskvos laiku) Sankt Peterburgo metropolitene nugriaudėjo sprogimas. Sprogimas įvyko viename vagonų, kai traukinys pajudėjo iš stoties "Sennaja ploščad" "Technologijos instituto" link. Paskutiniais duomenimis, 14 žmonių žuvo, 49 nukentėjo.

Dar vienam sprogimui stotyje "Ploščad vosstanija" pareigūnai neleido įvykti — bomba buvo laiku padaryta nekenksminga.

Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas iškėlė po sprogimo baudžiamąją bylą pagal straipsnį "teroro išpuolis".

Kaip praneša RIA Novosti, Rusijos Tyrimo komiteto oficiali atstovė Svetlana Petrenko pranešė, kad žinyba nustatė įtariamojo teroro išpuolio vykdytojo tapatybę, tai Akbaržon Džalilov.

34
Tegai:
teroro išpuolis, metro, Rusija, Lietuva