Žvyro karjeris, archyvinė nuotrauka

Radviliškio rajone moteris sumokės 20 tūkst eurų neteisėtai išgautą žvyrą

45
Radviliškio rajone ūkininkė prieš trejus metus įregistravo karjerį, iš kurio išgavo daugiau kaip 14,5 tūkstančių kubinių metrų žvyro, o galima buvo išgauti tik 10 tūkstančių, todėl dabar teks sumokėti didelę baudą

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė, kad Radviliškio rajone netinkamai eksploatuojamas karjeras, praneša Aplinkos ministerija.

Už šiuos pažeidimus jo savininkams gresia net keliasdešimt tūkstančių eurų siekiančios sankcijos. Aplinkosaugininkai Radviliškio rajono ūkininkės valdose apsilankė gavę kaimo bendruomenės skundą.

Ši ūkininkė prieš trejus metus įregistravo mažąjį karjerą, kuris negalėjo būti didesnis kaip pusė hektaro ir gilesnis kaip du metrai. Savo reikmėms karjero savininkė galėjo išgauti ir panaudoti ne daugiau kaip 10 tūkstančių kubinių metrų kietųjų naudingųjų iškasenų.

Patikrinimą atlikę pareigūnai vos pažvelgę į šį karjerą, įtarė, kad gamtos išteklių čia išgauta gerokai daugiau. Matavimų rezultatai įtarimus tik patvirtino — karjero gylis vietomis siekė pusšešto metro, o jo plotas apėmė beveik hektarą.

Už naudojimąsi valstybiniais gamtos ištekliais turi būti mokamas mokestis. Lietuvos geologijos tarnybos specialistai atliko matavimus ir paskaičiavo, kad iš karjero buvo išgauta daugiau kaip 14,5 tūkstančių kubinių metrų žvyro. Už neteisėtai išgautą žvyro kiekį paskaičiuoti mokesčiai padidintu tarifu sudarė  daugiau kaip 20 tūkstančių eurų.

Karjero savininkė taip pat traukiama administracinėn atsakomybėn. Už savavališką žemės gelmių naudojimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 90 iki 170 eurų.

Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso baudos
© Sputnik
Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso baudos
45
Tegai:
karjeris, žvyras, aplinkosaugininkai, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), bauda, Aplinkos ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Deginti sausą žolę ne tik pavojinga, bet ir brangu
Kaune demontuotas pirmasis neteisėtai pastatytas garažas
Žmonėms, teršiantiems aplinką srutomis, gresia kelių šimtų eurų bauda
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 09:54 2021.05.11)
Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją dieną, nuo antradienio ryto, koronavirusas pasiglemžė 5 žmones. Du mirė sulaukę 80–89 metų, vienas — 70–79 ir 60–69 metų, o vienas — 20–29 metų.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 101.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 14 671 asmenys, antrą skiepo dozę gavo 3 960. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 388 716 asmenys. Iš viso panaudota 1 181 387 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 08:13 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17-19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20-25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12-14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12-17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva