Siunta, archyvinė nuotrauka

Gabenti narkotikų kontrabandą lietuviai dažniausiai bando pašto siuntomis

277
(atnaujinta 18:14 2017.04.10)
Muitininkų teigimu, daugiausia kvaišalų į Lietuvą atkeliauja iš Nyderlandų pašto siuntomis; pareigūnai primena, kad už narkotikų kontrabandą gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Per pirmąjį 2017 metų ketvirtį Lietuvos muitinėje pradėti 65 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotikų kontrabandos, daugiausia iš jų — dėl narkotikų pašto siuntose, praneša muitinės spaudos tarnyba.

2016 metais per tą patį laikotarpį muitinės pareigūnai pradėjo 62 tyrimus.

Didžiausią narkotikų kontrabandos siuntą — 154 kilogramus hašišo — Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sulaikė visai neseniai, kovo 28-ą dieną.

Tačiau absoliuti dauguma tyrimų pradėta dėl narkotikų pašto siuntose: tiek šiemet (63 atvejai), tiek pernai (59). Tokia "pašto narkotikų" tendencija vyrauja jau kelerius metus.

Kaip ir pernai, per tris pirmuosius 2017 metų mėnesius kvaišalai į Lietuvą siųsti dažniausiai iš Nyderlandų (33 atvejai). Sąrašo viduryje yra Ispanija (9) ir Didžioji Britanija (7), po kelis atvejus pasitaikė iš Vokietijos (4) ir Čekijos (3).

Paštu siunčiamų kvaišalų rūšių proporcijos šiemet tokios: vyrauja ekstazis (17 atvejų), pernai tebuvęs trečioje vietoje; pernykštė "lyderė" — marihuana ― 2017 metais jau smuktelėjo į antrą vietą — šiuos kvaišalus muitinės pareigūnai šiemet sulaikė aštuonis sykius.

Po keturis kartus į Lietuvą šiemet mėginta siųsti hašišo ir heroino. Na, o dažniausiai 2017 metais į Lietuvą paštu siunčiamų narkotikų sąrašo gale: kokainas, LSD ir sintetiniai kanabinoidai, kurių siuntos buvo sulaikytos po tris kartus.

Ikiteisminių tyrimų skaičius rodo, kad polinkis siųsti narkotikus paštu nemažėja. Liūdniausia, kad tarp kvaišalų gavėjų daugiausia jaunimo, tad daugeliui jaunuolių lengvabūdiški poelgiai vėliau kainuoja teistumą.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą narkotikų siuntimas (ar siuntimasis) paštu kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas — narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dešimties metų.

277
Tegai:
pašto siuntos, narkotikų kontrabanda, muitininkai, narkotikai, Nyderlandai, Lietuva
Temos:
Kelias į pražūtį (37)
Dar šia tema
Teismas leido suimti internetu narkotikus siuntinėjusį jaunuolį
Nesugadinkite Kalėdų: pasitikrinkit, ką siunčiate paštu
Peilis

Šalčininkų rajone girta moteris peiliu sužalojo vyrą

(atnaujinta 09:51 2021.04.21)
Nukentėjusysis paguldytas į ligoninę. Policijos duomenimis, įtariamosios kraujyje rasta daugiau nei dvi promilės alkoholio

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Šalčininkų rajone girta moteris peiliu sužalojo vyrą. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko antradienį apie 19:35 Turgelių seniūnijoje.

Patikslinta, kad moters kraujyje rasta 2,03 promilės alkoholio. Vyras paguldytas į ligoninę, įtariamoji uždaryta į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, Šalčininkų rajonas
Dar šia tema
Švenčionių rajone surastas iš darbo vietos pasišalinęs nuteistasis
Kaune, lauko tualete, rasta reaktyvinė raketa
Policija įspėja apie reidus Lietuvos keliuose
Policijos pareigūnai

Švenčionių rajone surastas darbo vietos pasišalinęs nuteistasis

(atnaujinta 09:50 2021.04.21)
Bausmę atliekantys atvirosiose kolonijose asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Antradienį vakare Švenčionių rajone surastas ir sulaikytas Alytaus pataisos namų atvirojoje kolonijoje bausmę atliekantis nuteistasis Rainuoldas Zacharovas, savavališkai pasišalinęs iš darbo vietos, praneša Kalėjimų departamentas.

Zacharovas, įdarbintas valstybės įmonėje "Mūsų amatai", balandžio 19 dieną buvo nuvežtas į Vilnių atlikti baldų surinkimo darbus. Nuteistasis iš ten pasišalino.

Jis vakar grąžintas į bausmės atlikimo vietą. Nuteistąjį sulaikė Švenčionių rajono policijos pareigūnai.

Kaip pabrėžiama, bausmę atliekantys atvirosiose kolonijose asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais.

Tegai:
policija, nuteistieji, Kalėjimų departamentas
Dar šia tema
Skiepijami kaliniai ir kalėjimų darbuotojai
Į Alytaus pataisos namus negrįžo du nuteistieji
Lietuvoje nuteistieji gavo laiškus su galimai narkotinėmis medžiagomis