Siunta, archyvinė nuotrauka

Gabenti narkotikų kontrabandą lietuviai dažniausiai bando pašto siuntomis

270
(atnaujinta 18:14 2017.04.10)
Muitininkų teigimu, daugiausia kvaišalų į Lietuvą atkeliauja iš Nyderlandų pašto siuntomis; pareigūnai primena, kad už narkotikų kontrabandą gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Per pirmąjį 2017 metų ketvirtį Lietuvos muitinėje pradėti 65 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotikų kontrabandos, daugiausia iš jų — dėl narkotikų pašto siuntose, praneša muitinės spaudos tarnyba.

2016 metais per tą patį laikotarpį muitinės pareigūnai pradėjo 62 tyrimus.

Didžiausią narkotikų kontrabandos siuntą — 154 kilogramus hašišo — Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sulaikė visai neseniai, kovo 28-ą dieną.

Tačiau absoliuti dauguma tyrimų pradėta dėl narkotikų pašto siuntose: tiek šiemet (63 atvejai), tiek pernai (59). Tokia "pašto narkotikų" tendencija vyrauja jau kelerius metus.

Kaip ir pernai, per tris pirmuosius 2017 metų mėnesius kvaišalai į Lietuvą siųsti dažniausiai iš Nyderlandų (33 atvejai). Sąrašo viduryje yra Ispanija (9) ir Didžioji Britanija (7), po kelis atvejus pasitaikė iš Vokietijos (4) ir Čekijos (3).

Paštu siunčiamų kvaišalų rūšių proporcijos šiemet tokios: vyrauja ekstazis (17 atvejų), pernai tebuvęs trečioje vietoje; pernykštė "lyderė" — marihuana ― 2017 metais jau smuktelėjo į antrą vietą — šiuos kvaišalus muitinės pareigūnai šiemet sulaikė aštuonis sykius.

Po keturis kartus į Lietuvą šiemet mėginta siųsti hašišo ir heroino. Na, o dažniausiai 2017 metais į Lietuvą paštu siunčiamų narkotikų sąrašo gale: kokainas, LSD ir sintetiniai kanabinoidai, kurių siuntos buvo sulaikytos po tris kartus.

Ikiteisminių tyrimų skaičius rodo, kad polinkis siųsti narkotikus paštu nemažėja. Liūdniausia, kad tarp kvaišalų gavėjų daugiausia jaunimo, tad daugeliui jaunuolių lengvabūdiški poelgiai vėliau kainuoja teistumą.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą narkotikų siuntimas (ar siuntimasis) paštu kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas — narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dešimties metų.

270
Tegai:
pašto siuntos, narkotikų kontrabanda, muitininkai, narkotikai, Nyderlandai, Lietuva
Temos:
Kelias į pražūtį (37)
Dar šia tema
Teismas leido suimti internetu narkotikus siuntinėjusį jaunuolį
Nesugadinkite Kalėdų: pasitikrinkit, ką siunčiate paštu
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai