Kryžių kalnas, archyvinė nuotrauka

Kryžių kalno padegėjas 72 metų Panevėžio rajono gyventojas

39
(atnaujinta 10:43 2017.04.14)
Pirmadienį ryte Kryžių kalne 10 kvadratinių metrų plote degė kryžiai, anot padegėjo, tokiu būdu jis norėjo atkreipti dėmesį ir vylėsi, kad kas nors jį išklausys ir išgirs

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Padegęs Kryžių kalną prisipažino 72 metų Panevėžio rajono gyventojas, jam pareikštas įtarimasbdėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

72 metų vyras pareigūnams patvirtino viešai žiniasklaidoje išsakytus savo žodžius ir poelgio motyvus. Įtariamasis pripažino, kad, padegdamas Kryžių kalną, jis padarė nusikaltimą.

Anot vyro, tai padaryti jį privertusi, jo asmeniniu vertinimu, teismų vykdoma neteisybė jo ir jo šeimos atžvilgiu. Tokiu drastišku būdu 72 metų Panevėžio rajono gyventojas norėjęs atkreipti į save dėmesį ir vylėsi, kad gal tada kas nors jį išklausys ir išgirs.

J. V. pripažino, kad dabar irgi labai išgyvena dėl įvykdyto padegimo. Pasak įtariamojo, po padegimo jis grįžo į Panevėžį jis iš karto susisiekė su teisėtvarkos pareigūnais ir prisiėmė atsakomybę dėl padaryto nusikaltimo.

Vyras pareigūnams geranoriškai davė parodymus. Pagrindiniu savo tokio poelgio motyvu jis įvardijo tik norą būti išklausytam ir išgirstam.

Įtariamajam skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šalyje šiemet atvirosiose teritorijose jau kilo 1023 gaisrai. Ugnis jau išdegino apie 865 hektarus pievų, žolėtų dirvonų. Sudžiūvusi žolė, ražienos, šiaudai neretai skendėjo liepsnose dėl neatsargaus žmogaus elgesio.

39
Tegai:
Kryžių kalnas, nusikaltimas, gaisras, Šiauliai, Lietuva
Dar šia tema
Ugniagesiai: nedeginkite žolės
Lietuvos ugniagesiai tapo Europos čempionais
Ugniagesiai: savanorių pagalba — neįkainojama
Lietuviai vis dažniau tampa savanoriais ugniagesiais
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas