Žvyras, archyvinė nuotrauka

Per artimiausius metus bus išasfaltuota vis daugiau žvyrkelių

21
Susisiekimo ministerijos iniciatyva Lietuvoje artimiausiu metu bus skiriamas didelis dėmesys žvyrkeliams asfaltuoti; vien šiemet planuojama išasfaltuoti apie 600 kilometrų šalies žvyrkelių

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Šiemet numatoma išasfaltuoti apie 600 kilometrų šalies žvyrkelių. Tai bus ilgiausia kada nors Lietuvoje per vienerius metus išasfaltuota kelių su žvyro danga dalis, praneša Susiekimo ministerija.

Kelias, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Asfaltavimo darbams Vyriausybė taip pat skyrė didžiausią iki šiol pinigų sumą —  per 83 milijonus eurų.  

Susisiekimo ministro Roko Masiulio teigimu, per artimiausius trejus metus žvyrkeliams asfaltuoti bus skiriamas ypač didelis dėmesys, nes susiklosčiusi situacija ― netoleruotina.

"Žvyrkelių programos įgyvendinimui teikiama pirmenybė, nes tai susiję su žmonių gyvenimo kokybės šalies regionuose gerinimu, taip pat transporto eksploatavimo ir kelių priežiūros išlaidų mažinimu", — sako Masiulis.

Šiais metais vadinamajai "zebrų" programai — valstybinės reikšmės žvyrkelių atkarpoms, jungiančioms asfaltuotus kelių ruožus, išasfaltuoti — numatyta skirti 50 milijonų eurų. Tačiau tai tik dalis lėšų, kurios bus skiriamos šalies žvyruotiems keliams asfaltuoti. 

Pernai liko nepanaudota daugiau kaip 33 milijonai eurų, o planuoti darbai neatlikti, nes užsitęsė žvyrkelių atrinkimo, derinimo ir viešųjų pirkimų procedūros, sutrukdė kilę teisminiai ginčai.

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui, kad pagal esamus teisinius reglamentus, šiuos asignavimus būtų tikslinga numatyti Kelių priežiūros ir plėtros programai finansuoti, todėl šios lėšos bus panaudotos šiemet.

21
Tegai:
kelių asfaltavimas, žvyrkelis, Susisiekimo ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Videofaktas: kodėl "Via Baltica" vadinasi "mirties kelias"
Pradedama "Via Baltica" trasos ties Panevėžiu rekonstrukcija
Kauniečiai pirmieji išbandys išmaniąsias pėsčiųjų perėjas
Discussion