Fontano apšvietimas programelės pagalba, archyvinė nuotrauka

Vaivorykštės grožis: kauniečiai gali patys keisti fontano spalvas

39
Kauno Laisvės alėjoje esančio fontano apšvietimą kauniečiai ir miesto svečiai galės pakeisti pasinaudodami specialia programėle

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Jau antrus metus iš eilės Kauno Laisvės alėjos fontanas praeivius džiugins įvairiaspalvėmis srovėmis.

Penktadienį, balandžio 14 dieną,  pradės veikti fontanas Laisvės alėjoje, pranešė Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Подсвеченный фонтан в Каунасе
Kauno fontano apšvietimas

Apšvietimą, kuris valdomas internetu, galės pakeisti kiekvienas praeivis. Tereikia tik tinklalapyje http://fontanas.kaunas.lt atsisiųsti programėlę ir jos pagalba savo noru keisti spalvas.

Apšvietimas bus keičiamas automatiškai tuo atveju, jeigu ilgą laiką niekas nesiųs užklausų pakeisti spalvą.

Spalvotas apšvietimas

Fontano vandens sroves įvairiomis spalvomis nudažo specialūs "Elmo" LED RGB prožektoriai. RGB — tai speciali apšvietimo technologija, kai visai spalvų gamai išgauti naudojamos trys pagrindinės spalvos: raudona, žalia ir mėlyna. Specialių mikrovaldiklių pagalba keičiant trijų spalvų intensyvumą, galima išgauti visą vaivorykštės spektrą.

Nors į trykštančią srovę nukreipti galingi prožektoriai, fontano apšvietimas yra labai taupus ir elektros energijos suvartoja ne daugiau nei standartinė 100 vatų kaitrinė lemputė. Tokio efektyvumo leidžia pasiekti LED apšvietimo technologija.

Visi Kauno fontanai savo srovėmis miestiečius gaivins iki pat vėlyvo rudens. Interaktyvus fontano apšvietimas veiks visą šios vasaros sezoną. Geriausiai spalvotos vandens srovės matomos vakare.

39
Tegai:
fontanas, mobilioji programėlė, išmanusis telefonas, apšvietimas, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (231)
Dar šia tema
Kekvieną vakarą sostinę apšviečia beveik 50 tūkst šviestuvų