Kūdikis, archyvunė nuotrauka

Vilniaus gyvybės langelis padėjo išsaugoti 22 vaikų gyvybes

21
Visiems vaikams, kurie kartą atsidūrė gyvybės langelyje ir kurių pasiimti negrįžo jų motinos, atsirado įtėviai

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Gyvybės langelyje, veikiančiame nuo 2009 metų, buvo palikta 12 mergaičių ir 10 berniukų, o persigalvojusių ir vaiką susigrąžinti panorusių motinų — vos trys, praneša portalas madeinvilnius.lt.

Tai LRT Radijui papasakojo Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė Renata Rimdžiuvienė.

Vilniuje veikia vienintelis gyvybės langelis. Neseniai jame buvo paliktas dar vienas vaikas, kurio amžius — maždaug 2-3 paros. Pirminės apžiūros duomenimis, vaikeliui viskas gerai, jis buvo be smurto žymių, gražiai aprengtas, nupraustas.

"Sunku pasakyti, kodėl gyvybės langelyje paliekami vaikai. Manau, kad moterys susiduria su sunkumais ir neturi palaikymo, dėl to ryžtasi tokiam žingsniui. Gyvybės langelis — alternatyva konteineriui, šuliniui ar panašiems blogiems dalykams. Tai daug geresnis variantas, nes išsaugoma vaiko gyvybė", — teigia Rimdžiuvienė.

Gyvybės langelis suteikia galimybę anonimiškai palikti vaiką ir neturėti jokių teisinių pasekmių.

Kai vaikas paliekamas gyvybės langelyje, kviečiama greitoji pagalba ir policija, jis išvežamas į Santariškes, į naujagimių skyrių. Ten išsamiai patikrinama vaiko sveikata.

Po patikrinimo ligononėje vaikas siūlomas šeimoms, norinčioms įsivaikinti tokio amžiaus vaikelį. Vaikelio mama gali per tris mėnesius kreiptis ir prašyti jį susigrąžinti.

Langelis veikia nuo 2009 metų. Į jį buvo atnešta dvylika mergaičių, o neseniai sulauktas berniukas — dešimtas. Buvo trys atvejai, kai motinos persigalvojo, kitais atvejais vaikai sėkmingai įvaikinti.

Pasak Rimdžiuvienės, yra nemažai šeimų, norinčių įsivaikinti vos gimusį vaiką iš gyvybės langelio.

"Jie globoja vaikus su tam tikra rizika, nes, jei per tris mėnesius atsiranda tikroji mama, globėjai su vaiku turi atsisveikinti", — sako kūdikių namų direktorė.

Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba turi žmonių, norinčių įsivaikinti, sąrašus. Kai vaikas iš gyvybės langelio patenka į ligoninę, kūdikių namai perduoda informaciją Vaiko teisių apsaugos skyriui. Ten užregistruojamas vaiko gimimas, išrašomas gimimo liudijimas, duomenys perduodami įvaikinimo tarnybai. Tuomet tarnyba tą vaikutį siūlo globoti šeimoms.

21
Tegai:
vaikai, Gyvybės langelis, Vilnius
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
Dar šia tema
"Vaikų linija" ilgina darbo laiką
Dvynukų tėvai jau gali kreiptis dėl socialinių išmokų
Discussion