Valstybinis miškų pareigūnas, archyvinė nuotrauka

Seimas leido valstybės miškų pareigūnams nešioti šaunamąjį ginklą

13
(atnaujinta 17:34 2017.04.18)
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui valstybės miškų pareigūnams palikti teisę nešioti šaunamąjį ginklą

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Antradienį Seimo posėdyje Seimo nariai pritarė Miškų ir Saugomų teritorijų įstatymo pataisoms, kuriomis yra siūloma suvienodinti reglamentuojamą pareigūnų teisę tarnybinio būtinumo atveju naudoti fizinę ir psichinę prievartą bei šaunamąjį ginklą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

68 Seimo parlamentarai balsavo už, 12 — prieš, 34 susilaikė.

Ginklų parduotuvė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Alexander Lipovets

Nors šiuo metu valstybės miškų pareigūnai ir valstybinių saugomų teritorijų pareigūnai šaunamųjų ginklų neturi, įstatymo projektuose siūloma palikti teisę valstybės miškų pareigūnams ir saugomų teritorijų pareigūnams Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nustatyta tvarka nešioti šaunamąjį ginklą,  o Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka panaudoti psichinę ir fizinę prievartą bei šaunamąjį ginklą.

"Toks teisinis reguliavimas sudaro galimybę, esant poreikiui, greitai aprūpinti valstybės miškų pareigūnus ir valstybinių saugomų teritorijų pareigūnus šaunamaisiais ginklais. Pažymėtina, kad tokiu atveju pareigūnai visų pirma būtų specialiai parengiami veikti situacijomis,  susiejamomis su šaunamo ginklo panaudojimu, o vėliau reguliariai organizuojamas jų kvalifikacijos tobulinimas bei teorinių ir praktinių įgūdžių tikrinimas", — projekto pristatymo metu sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Projektą nuspręsta svarstyti skubos tvarka.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio metu, kovo 15 dieną, buvo aptariamos įstatymo dėl pusiau automatinių ginklų įsigijimo ir laikymo namuose pataisos. Posėdžio metu pabrėžta, kad kol kas Lietuvos šaulių sąjungos nariai šių ginklų įsigyti negalėjo, nes nevykdomas šaulių egzaminavimas.

13
Tegai:
miškų pareigūnai, miškininkai, šaunamasis ginklas, ginklai, miškas, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai
Patrankų ir šautuvų ant duonos neužtepsi
Discussion