Moteris su savo šunimi, archyvinė nuotrauka

Visi Lietuvos šunų mylėtojai švenčia Šuns dieną

140
(atnaujinta 10:49 2017.04.25)
Balandžio 24-oji Lietuvoje paskelbta Šuns diena, visoje šalyje šunys keliauja į darbą arba namų biure dirba kartu su savo šeimininkais

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Jau antrus metus balandžio 24 dieną visoje Lietuvoje skelbiama Šuns diena.

Šventę organizuoja Lietuvos kinologų draugija.

Šios dienos tikslas — atkreipti visuomenės dėmesį į šunis, jų svarbą žmonių gyvenime, parodyti gerąsias šunų savybes bei jų prigimtinę teisę būti su žmonėmis. 

"Esate atviri naujovėms? Norite labiau suburti kolektyvą? Sukurti jaukią darbo aplinką? Praskaidrinti visų nuotaiką? Padarykime tai drauge — "Kolega" šuo: pozityvas darbe!" — kinologai Facebook paskyroje "Šuns diena" šunų mylėtojus ir jų darbdavius kviečia prisijungti prie šios dienos minėjimo ir visoje Lietuvoje šią dieną į darbą ateiti su šunimi.

Vėliau kinologų draugija skelbs informaciją apie įmones, draugiškas šunims savo tinklalapyje ir Facebook paskyroje "Šuns diena".

O kaip dieną jūsų darbe leidžia "kolega" šuo, kokių emocijų patiria darbo kolektyvas kartu su šunimis, draugija siūlo fotografuoti, nuotraukomis dalintis Facebook paskyroje "Šuns diena" ir dalyvauti šventiniame konkurse.

Savo nuotraukomis jau pasidalino kelios įmonės.

1 / 10
Valstybinė maisto ir Veterinarijos tarnyba

Nugalėtojų lauks šventės rėmėjų dovanos.

Pernai balandžio 24 dieną visoje Lietuvoje buvo paskelbta Šuns diena. Tai pirmasis toks projektas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Kinologai šią dieną nori pabrėžti šeimininkų atsakomybę, didinti visuomenės toleranciją šunims, puoselėti gyvūnų gerovę.

140
Tegai:
šunų mylėtojai, Šuns diena, Lietuva
Dar šia tema
Pasieniečiai ieško neabejingų tarnybą baigusiems šunims
Per Velykas policininkai grąžino namo pasiklydusį šunį
Videofaktas: Minsko baras gavo dog friendly statusą
Pasivaikščioję palikite švarias vejas: Vilniuje vyksta tvarkingų augintinių akcija
kanalizacijos dangtis

Daugiausia buitinių nuotekų pažeidimų pasitaiko nuošalesnėse kaimiškose vietovėse

(atnaujinta 18:11 2020.11.27)
Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat tokiais atvejais teks atlyginti aplinkai padarytą žalą

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Aplinkosaugininkai, tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose jau atliko 22 reidus ir aplankė per 200 privačių namų valdų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Be nuolatinės ūkio subjektų priežiūros, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šiais metais ypač didelį dėmesį skyrė individualių nuotekų (privačių namų valdų nuotekos) tvarkymo kontrolei.

Vertinant, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose atlikti 22 reidai, per kuriuos aplankyta per 200 privačių namų valdų. Rezultatai ne itin džiuginantys — nustatytas 41 nuotekų tvarkymo reikalavimų pažeidimas.

Daugiausia pažeidimų pasitaiko nuošalesnėse kaimiškose vietovėse: gyventojai vis dar neturi įsirengę nuotekų kaupimo rezervuarų, nuotekos pilamos tiesiog ant žemės paviršiaus ar iškastose duobėse grunte. Užfiksuota atvejų, kai nuotekų kaupimo rezervuarai nesandarūs, nuotekos ne išvežamos į nuotekų valymo įrenginius, o išleidžiamos į aplinką. Taip teršiamas gruntas, gruntiniai vandenys.

Svarbu žinoti, kad nuotekos gali būti kaupiamos tik sandariuose, uždaruose gamykliniuose nuotekų kaupimo rezervuaruose ir tik tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti biologinio nuotekų valymo įrenginio ar prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo įrenginių. Mažiausias nuotekų kaupimo rezervuaras turi sutalpinti per 7 dienas susidarančias nuotekas.

Kadangi sukauptas nuotekas privaloma periodiškai ir laiku išvežti, gyventojai, individualiai tvarkantys nuotekas, privalo turėti sutartis su nuotekų vežėjais. Taip pat būtina turėti ir saugoti buitinių nuotekų išvežimą patvirtinančius dokumentus.

Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat tokiais atvejais teks atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Tegai:
pažeidimai, nuotekos, Aplinkos apsaugos departamentas
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai per reidą Klaipėdoje ir Šilutėje paėmė 16 tinklų
Už neteisėtą žvejybą Lietuvos gyventojui teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą
Nubausti draudžiamu būdu elnią sumedžioję asmenys
Prekybos centras

Atskleista, kaip nepasiduoti nuolaidų pagundoms

(atnaujinta 18:07 2020.11.27)
Tam, kad nereikėtų vėliau gailėtis dėl be reikalo įsigytų daiktų, patariama laikytis kelių paprastų taisyklių

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Gyventojų apklausos rodo, kad apie pusė pirkėjų gailisi dėl pirkinių, įsigytų su viliojančia nuolaida, rašo "Swedbank" spaudos tarnyba.

Automobiliai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Artėjantys didieji pasauliniai išpardavimai "juodasis penktadienis" ir "kibernetinis pirmadienis" taps dar vienu iššūkiu suvaldyti emocinį apsipirkimą. Ypač dabar, kai kiti įprasti malonumai tampa sunkiai pasiekiami, o apie keliones galima tik pasvajoti. 

Lietuvos gyventojai taip pat mielai prisijungia prie pasaulinių tendencijų ir šių išpardavimų metu medžioja nuolaidas. Tačiau tokios medžioklės metu dažnas pirkėjas patenka į emocinio apsipirkimo spąstus. 

Atrodytų, jei seniai nusižiūrėtą reikalingą prekę įsigysime su didele nuolaida, galime išties sutaupyti. Tačiau bėda ta, kad prekių su geromis nuolaidomis per išpardavimus apstu, tad kelias sekundes pagalvoję "tikrai pravers", krauname "pigias" prekes į krepšį.

Dienos pabaigoje svarstome nustebę, kas čia iš tiesų nutiko — sutaupėme, nes pirkome su gera nuolaida, ar iššvaistėme pinigus įsigydami prekių, kurių mums visai nereikia. 

Triukai, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį

Tokio pobūdžio emocinį pirkimą internete suvaldyti išties sunku, tačiau verta atkreipti dėmesį į kelis dalykus ir prisiminti juos apsipirkimo metu.

Vienas populiariausių nuolaidų metu taikomų metodų yra inkaro principu paremta kainodara (angl. anchoring). Į ją vienas iš pirmųjų dėmesį atkreipė Nobelio premijos laureatas, elgsenos ekonomikos mokslininkas Danielis Kahnemanas.

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogui yra sunku arba net neįmanoma racionaliai įvertinti, kiek gali kainuoti jam reikalingas daiktas. Pavyzdžiui, kaip žinoti, ar megztuko vertė yra 10, ar 100 eurų? Tik esant labai mažai arba labai didelei kainai, žmogus pradeda abejoti realia daikto verte.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tam, kad tariamai padėtų suprasti prekės vertę, prekybininkai mums nuleidžia inkarus, tai yra, atskaitos taškus. Jie parodo, kad šiuo metu kaina neva yra labai gera — sena didesnė kaina yra nubraukta ir užrašyta nauja, daug mažesnė. Tada mūsų sprendimas tampa lengvesnis ir mums atrodo, kad mes laimėjome — prekę įsigijome pigiau, sutaupėme, ir dabar turime daugiau pinigų.

Panašus į inkaravimą pavyzdys yra ir kainų rašymas su skaičiumi 9, pavyzdžiui — 59 EUR. Tokiu atveju, sprendimą žmogus daro vien tik pažvelgęs į pirmąjį skaičių.

Toks kainos pateikimas niekam nėra naujiena, ir dažnas žino apie šį prekybininkų žaidimą su pirkėjais. Daugelis supranta, kad batai, kainuojantys 59 eurus, yra tik vienu euru pigesni nei 60, tačiau smegenys suvokia, kad jie yra pigesni kone 10 eurų.

Be to, reikia atkreipti dėmesį į kitas emocijas, užplūstančias išpardavimų metu. Visų pirma, tai minios jausmas, kuris apima matant nuolaidų pasiūlymais besinaudojančius artimuosius ir draugus. Taip pat ir pagunda pasinaudoti nuolaida ar pasiūlymais, kurie galioja tik vieną "laimės valandą".

Kaip išlaikyti sveiką protą?

Tam, kad nereikėtų vėliau gailėtis dėl be reikalo įsigytų daiktų, patariama laikytis kelių paprastų taisyklių:

  • Prieš išpardavimus susidarykite sąrašą, ko jums išties reikia;
  • Patikrinkite šių daiktų kainas prieš išpardavimą, tam yra patogių interneto įrankių;
  • Per išpardavimą laikykitės asmeninės finansinės drausmės – pirkite tai, ką buvote suplanavę.
Tegai:
nuolaidos, Swedbank
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

Įvardyti turtingiausi žmonės pasaulyje

(atnaujinta 08:55 2020.11.28)
"Bloomberg" duomenimis, buvo užfiksuotas didžiausias metinis Elono Masko turto augimas, tai leido "SpaceX" ir "Tesla" užimti antrąją vietą reitingo lentelėje

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kompanijų "SpaceX" ir "Tesla" vadovas Elonas Maskas pakilo į antrąją vietą turtingiausių pasaulio žmonių sąraše, aplenkęs "Microsoft" įkūrėją Bilą Geitsą, rodo Bloomberg Billionaires Index (BBI) duomenys, kuriuos apskaičiuoja agentūra "Bloomberg".

Džefas Bezosas ir jo žmona McKenzie Scott
© AP Photo / Evan Agostini

Masko turtas išaugo iki 127,9 milijardo dolerių, per metus jis padidėjo 100,3 milijardo dolerių  — tai didžiausias metinis augimas, kurį užfiksavo BBI.

Bilas Geitsas liko trečioje vietoje, jo kapitalas vertinamas 127,7 milijardo dolerių.

BBI reitinge pirmoje vietoje išlieka "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas, jo turtas siekia apie 182 milijardus dolerių.

Tarp penkių turtingiausių žmonių pasaulyje taip pat yra "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernardas Arno ir "Facebook" įkūrėjas Markas Cukerbergas, užėmęs penktąją vietą.

Amerikos įmonė "Tesla Motors" buvo įkurta 2003 metais kaip elektromobilių ir su jais susijusių technologijų kūrėja bei gamintoja. Be elektromobilių, įmonė pagal savo technologijas gamina akumuliatorius ir elektrinius variklius ir parduoda juos kitoms automobilių įmonėms, pavyzdžiui bendrovėms "Toyota" ir "Daimler".

Tegai:
Elonas Maskas, Jeffas Bezosas
Dar šia tema
Elonas Maskas neteko vietos turtingiausių pasaulio žmonių penketuke
Elonas Maskas parodė "biskvitinius" akumuliatorius elektromobiliams
Nufilmuotas "Tesla" sprogimo ant Maskvos žiedinio automobilių kelio momentas