Stetoskopas, archyvinė nuotrauka

Nuo liepos 1-os didinamos gydytojų ir slaugytojų algos

922
Gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis didės ne mažiau kaip 8%, taip Lietuvos valdžia siekia sustabdyti gydytojų ir slaugytojų emigraciją

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Šiemet nuo liepos 1 dienos ne mažiau kaip 8% bus didinami gydytojų ir slaugytojų atlyginimai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Taip pat didinamas universitetinėse ligoninėse teikiamų paslaugų apmokėjimo įkainis.

Šitaip valstybė siekia gerinti paslaugų prieinamumą pacientams, didinti medikų motyvaciją ir mažinti korupciją sveikatos priežiūros sistemoje.

"Pastaruoju metu vėl pastebime gydytojų ir slaugytojų emigracijos didėjimą. "Kas mus gydys ateityje?" Ieškant atsakymo į šį ir kitus su sveikatos paslaugų prieinamumu susijusius klausimus, akivaizdu, kad gydytojų ir slaugytojų atlyginimas nepakankamas ir didėja nepakankamai sparčiai", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Todėl, ministro Verygos teigimu, jau nuo liepos mėnesio gydytojams ir slaugytojams bus didinamas darbo užmokestis iš SAM asignacijų ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų. Taip pat, ateityje bus ieškoma finansinių galimybių medikų atlyginimams didinti.

Šiuo metu vidutinis gydytojų darbo užmokestis siekia apie 1 400 eurų, slaugytojų — 730 eurų (nenuskaičius mokesčių).

SAM mano, kad tokio atlygio neužtenka tam, kad gydytojai būtų motyvuoti dirbti Lietuvoje, galėtų skirti pakankamai dėmesio pacientams, turėtų laiko ir lėšų savo kvalifikacijai kelti.

Be to, esama ypač didelio skirtumo tarp rajoninių ir universitetinių ligoninių medikų darbo užmokesčio. Kodėl taip yra, paaiškinimas paprastas — aukščiausio lygio ligoninėse taikomi naujausi, brangūs gydymo metodai, reikalingi vaistai, tyrimai; šios ligoninės atlieka referencinių tinklų funkcijas, moko būsimuosius gydytojus.

Visa tai "suvalgo" gaunamas lėšas, ir išteklių atlyginimams lieka mažiau negu rajoninėse ligoninėse. Susidaro ženklus atlyginimų skirtumas — universitetinių klinikų gydytojai gauna 300-400 eurų mažiau negu gydytojai, dirbantys regioninėse ligoninėse.        

Tad nuo liepos 1 dienos, apmokant už paslaugas, suteiktas universitetinėse ligoninėse, bus taikomas papildomas koeficientas. Šitai ne tik pagerins gydytojų ir slaugytojų darbo sąlygas, bet ir padidins paslaugų prieinamumą pacientams.

922
Tegai:
slaugytojai, gydytojai, algų didinimas, darbo užmokestis, emigracija, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (297)
Dar šia tema
Kaune atidarytas pirmasis Lietuvoje motinos pieno bankas
Premjeras: didinami atlyginimai gydytojams ir slaugytojams