Vyras laiko vaikiškias puskojines, archyvinė nuotrauka

Vilniuje rengiamos nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams

63
Specialistai kalbės aktualiomis šeimoms, besilaukiančioms arba jau auginančioms vaikučius, temomis, atsakys į dominančius klausimus

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras rengia paskaitas, kurių metu aktualiais klausimais nemokamai konsultuojamos būsimos ir esamos mamos, praneša portalas madeinvilnius.lt.

Į paskaitas, skirtas nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui, kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Paskaitų temos

Gegužės 3 dieną 14:00-15:30 val.  — "Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas". Veda visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova.

Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose, kaip automobilyje saugiai vežti vaikus, per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui, tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegus.

Šeima, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Gegužės 10 dieną 14:00-15:30 val. — "Mityba nėštumo ir žindymo metu. Nėščiosios organizmo pokyčiai". Veda vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.

Maisto įtaka nėštumo eigai. Rekomenduotini ir vengtini produktai nėštumo ir žindymo metu, naujausia sveikos mitybos piramidė.

Gegužės 17 dieną 14:00-15:30 val. — "Sąmoninga tėvystė". Veda Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.

Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas pirmaisiais vaiko auginimo metais.

Gegužės 24 dieną 15:30-17:00 val. — "Sportuojanti mama-laiminga mama!" Veda kineziterapeutė Milda Navaslauskaitė.

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie fizinį aktyvumą, laukdami kūdikio ir pirmaisiais mėnesiais po gimdymo. Kodėl pirmaisiais nėštumo mėnesiais svaigsta galva? Kada pradėti mankštintis? Ar galima mankštintis iki pat gimdymo? Ar būtina gimdyti gulint ant nugaros?

Paskaitos metu specialistė atsakys į šiuos ir daug kitų klausimų, kalbės apie moters kūno pokyčius nėštumo metu ir po jo. Paskaitos dalyviai sužinos mankštos tikslus skirtingais kūdikio laukimo etapais, kaip taisyklingai mankštintis bei pasirinkti sporto krūvį. Bus aptarti pagrindiniai mitai apie nėštumą ir kodėl neverta jais tikėti.

Gegužės 31 dieną 15:30-17:00 val. — Kūdikių saugaus miego rekomendacijos. Veda gydytoja Audronė Mulevičienė.

Paskaitos metu bus nagrinėjama, kur migdyti kūdikį, kuo užkloti, ar reikia lovos apsaugėlių, ar saugu miegoti kartu. Vaizdinė medžiaga padės geriau įsivaizduoti, kaip namuose sukurti mažyliui saugią aplinką.

Bus aptariami svarbiausi staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksniai, nagrinėjamos situacijos, kurios gali pasitaikyti kiekvienoje šeimoje, ir ieškoma sprendimų.

Birželio 7 dieną 14:00-15:30 val. — "Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata". Veda gydytoja odontologė Daiva Gelažienė.

Paskaitos dalyviai sužinos, kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu.

Be to, dalyviai praktiškai mokysis taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

Birželio 12 dieną 10:00-11:30 val. — "Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu". Veda psichologė Vilma Petrikienė.

Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai. Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo jis svarbus vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

Birželio 19 dieną 10:00-11:30 val. — "Motinystės melancholija ar pogimdyvinė depresija. Kas tai? Ir kaip jos išvengti?". Veda psichologė Vilma Petrikienė.

Kas yra pogimdyvinė depresija, kaip ją atpažinti? Kas lemia pogimdyvinę depresiją, kokia jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai? Pogimdyvinės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi. Pogimdyvinės depresijos gydymo svarba bei būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?

Birželio 28 dieną 14:00-15:30 val. — "Ką svarbu žinoti apie alergiją". Veda alergologė ir klinikinė imunologė Neringa Stirbienė.

Alerginės ligos dažnėja Lietuvoje ir pasaulyje. Jų metu gali berti odą, atsirasti neįprastų simptomų nosyje, akyse, kvėpuojamajame ir virškinamajame trakte. Paskaitoje bus kalbama apie alergines ligas, dažniausiai pasireiškiančias kūdikiams ir vaikams, kaip jas atpažinti, kaip padėti sau ir savo vaikui bei kuo gali padėti gydytojai alergologai.

Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, adresu Polocko gatvė 12.

Daugiau informacijos bei išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba telefonu 8 5 205 3417.

Dalyvių skaičius ribotas.

63
Tegai:
paskaitos būsimiems tėvams, šeima, vaikai, Vilnius
Dar šia tema
Vilniaus gyvybės langelis padėjo išsaugoti 22 vaikų gyvybes
Juro Poželos fondas padės šeimoms susilaukti vaikų
Nuo gegužės Vilniaus vaikų teises saugos 6 naktiniai darbuotojai