Ugniagesys, archyvinė nuotrauka

Ugniagesiai savo šventės proga pažadins vilniečius 6 valandą ryto

107
(atnaujinta 11:40 2017.05.04)
Gegužės 4-ąją ugniagesiai gelbėtojai švenčia savo globėjo Šventojo Florijono dieną ir šia proga kviečia visus į prevencinį renginį "Budinti Lietuva"

VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Šventojo Florijono — ugniagesių globėjo — diena Vilniuje šiemet prasidės labai anksti. Gegužės 4-ąją, 6 valandą ryto, sostinės gatvėmis važinės gaisrinės automobiliai ir žadins gyventojus, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Šią dieną ugniagesių darbas bus aukštai įvertintas gražiais žodžiais ir apdovanojimais.

Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkstančių gaisrų, atliko beveik 4 tūkstančių gelbėjimo darbų, išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

9 valandą Vilniaus ugniagesiai susirinks Arkikatedroje Bazilikoje, kur bus aukojamos šventosios Mišios už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas, taip pat duodama iškilminga į tarnybą priimtų pareigūnų priesaika.

12 valandą Vilniuje, Katedros aikštėje, prasidės prevencinis renginys "Budinti Lietuva", kuriame su sostinės gyventojais ir svečiais bendraus ugniagesiai gelbėtojai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento civilinės saugos, valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos nariai.

Nuo 13 iki 17 valandos vilniečiai ir miesto svečiai galės pabendrauti su ugniagesių komanda Atvirų durų renginio metu.

Sostinės gyventojai ir svečiai galės pakilti ugniagesių automobilinėmis kopėčiomis ir  apžvelgti Vilnių, apžiūrėti Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos hidraulinę ir seisminę įrangą, pamatyti, kaip gelbėjami žmonės žemės drebėjimų ir pastatų griūčių metu, sužinoti,  kaip rengiami ugniagesiai gelbėtojai, pasimatuoti apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, pamatyti Bendrojo pagalbos centro operatoriaus darbo vietą, dalyvauti fotosesijoje su iš Klaipėdos atvykusiu BPC pagalbos telefonu Skubiu, sužinoti, kada ir kaip skambinti numeriu 112, įvykus nelaimei.

Tarp Vilniuje dirbančių ugniagesių — vienintelė moteris >>

Ugniagesiai kviečia visus atvykti į ugniagesių gelbėtojų šventę! Jos metu bus galima laimėti įvairių prizų ir paragauti gardžios ugniagesių košės.

Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
© Sputnik /
Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
107
Tegai:
ugniagesiai, šventė, Lietuva
Dar šia tema
Ugniagesiai: nedeginkite žolės
Ugniagesiai užkirto kelią nelaimei sostinės degalinėje
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai