Verkių parkas, archyvinė nuotrauka

Gegužės savaitgaliais Pavilnių ir Verkių parkai kviečia į pažintinius žygius

80
(atnaujinta 10:41 2017.05.04)
Kokius turtus dovanoja pavasarinė gamta, kas švilpauja miške, kaip suteikti pirmąją pagalbą gamtoje — tai ir daug kitų žinių sužinos nemokamų pasivaikščiojimų po regioninius parkus dalyviai

VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Miestiečiai kviečiami aktyviai pailsėti ir pažinti gamtos paslaptis Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, praneša Vilniaus savivaldybė.

"Kiekvieną gegužės mėnesio savaitgalį keliaukime žaliaisiais takais, palieskime, paragaukime, pajauskime pavasarinę gamtą. Sužinokime neįmintas paslaptis patys ir papasakokime tą naują žinią draugams", — aprašo renginį organizatoriai.

Pavasariniai laukiniai augalai mūsų sveikatai

Nors pavasaris dar nedžiugina saule ir šiluma, tačiau gamta jau dovanoja mums savo turtus apie kuriuos galėsite sužinoti gegužės 6 dieną vyksiančiame praktiniame užsiėmime gamtoje "Pavasariniai laukiniai augalai mūsų sveikatai".

Kartu su žolininke Rasokle bus galima pastebėti ir pažinti bundančius augalus, paragauti jų, sužinoti apie jų panaudojimo galimybes stiprinant organizmą. Pavasaris dilgėlių, beržų, kiaulpienių metas, todėl apie juos bus daugiausia pasakojama.

Užsiėmimas vyks Pūčkorių apylinkėse, šalia Pūčkorių pažintinio tako. Užsiėmimo pradžia 11:00, trukmė apie 2,5 valandos. Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams.

Pasivaikščiojimas Pavilnių regioninio parko takais

Gegužės 13 dieną visi norintieji kviečiami pakeliauti Pavilnių regioninio parko takais — Belmonto, Pavilnio, Tuputiškių ir Pūčkorių apylinkėmis.

"Ties Belmontu pradėję žygį, keliausime erozinės plynaukštės šlaitais, Vilnios pakrantėmis, buvusio Leoniškių palivarko vietovėmis, pro Tuputiškių serpantiną link Belmonto malūno. Paskutinėje atkarpoje mėgausimės Pūčkorių pažintinio tako vaizdais", — pasakoja organizatoriai.

Žygio pradžia 11:00, trukmė apie 4 valandas. Norintieji keliauti renkasi Batoro gatvėje esančioje "Rudens" autobusų sustojimo vietoje, žygis baigsis prie Pūčkorių piliakalnio.

Organizatoriai prašo neužmiršti šiltos arbatos, užkandžių bei patogios avalynės. Laukiami visi. Žygio vadas geografas ir kelionių fanatikas Tadas Šidiškis.

Ornitologinis žygis

Ar žinot kurie paukščiai suka lizdus, o kurie gyvena inkiluose? Ką miške veikia nykštukas su karietaite? Kas švilpauja miške? Sužinoti atsakymus į šiuos klausimus bus suteikta galimybė gegužės 21 dieną ornitologinio žygio metu  "Verkių regioninio parko sparnuočiai".

Dviratininkai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Žygio dalyviai susipažins su miško ir ežerėlių paukščiais. Pamatys ir išgirs strazdus, genius, pečialindas, bukutį, liputį, varnėnus ar net poną garnį. Be to, išmoks atskirti keleto paukščių balsų. Žygį ves ornitologas, www.pazinkpaukscius.lt įkūrėjas ir edukacinių užsiėmimų vadovas Gediminas Petkus.

Žygis vyks Verkių regioniniame parke, Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje. Trukmė apie 1,5 valandos. Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams. 

Organizatoriai žada pirmiesiems 10 užsiregistravusiems suteikti galimybę žygio metu išbandyti naujus žiūronus. 

Svarbiausios žinios apie pirmąją pagalbą gamtoje — žygio metu

O gegužės 27 dieną 11:00 Balsio ežero paplūdimyje (Verkių regioniniame parke) vyks susitikimas su kineziterapeute Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstove Milda. Ji papasakos apie pirmąją pagalbą gamtoje: bus kalbama apie erkes, įgėlimus, traumas, skendimus, saulės smūgį ir panašiai. Tai aktuali tema mėgstantiems laisvalaikį leisti gamtoje.

Organizatoriai prašo nepamišti pasiimti vandens, užkandžių ir pasirūpinti patogia avalyne, nes vietoje niekas nesėdės, o visi aktyviai keliaus Žaliųjų ežerų pakrantėmis. Užsiėmimo pradžia 11:00, trukmė 2 valandas.  Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams. 

Organizatoriai pažymi, kad užsiėmimuose dalyvių skaičius ribotas, todėl  būtina registracija. Registracijos formą galima rasti internetinėje svetainėje www.pavilniai-verkiai.lt naujienų skiltyje.

Visi renginiai nemokami. Juos organizuoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

80
Tegai:
pažintinis žygis, Verkių regioninis parkas, Pavilnių regioninis parkas
Dar šia tema
Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia į žygį palei marias
Neries regioniniame parke atrastas labai senyvas piliakalnis
Perkant lankytojo bilietus, suteikiama parama saugomoms teritorijoms
Šiemet Vilnius sužaliuos rekordiniu medžių skaičiumi
Briedis miške, archyvinė nuotrauka

Liepos 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:45 2020.07.12)
Rytoj būsite itin jautrūs, o bet koks neatsargus žodis gali sukelti negatyvo bangą, tačiau Jaučiams patartina pasitikėti tik savimi, Svarstyklėms ši diena bus kupina streso, todėl patariama nekurti jokių rimtų planų

Meilė, pomėgiai, netikėti emociniai protrūkiai gali pakartotinai pakeisti jūsų planus visos dienos metu. Kad diena vyktų pozityviai, stenkitės vengti konfliktų. Rytoj būsite itin jautrūs, o bet koks neatsargus žodis gali sukelti negatyvo bangą. Tačiau komplimentai (ypač nuoširdūs) laukiami labiau nei bet kada.

Avinas ( 03.21-04.20) Ne visos jūsų idėjos gaus palaikymą iš kitų. Tačiau šiuo metu turėsite naujų perspektyvų, susijusių su profesine veikla. Ir nors dar nebus aiškumo, dabar turite pasiruošti rimtam pasiūlymui.

Jautis (04.21-05.21) Dabar negalėsite objektyviai įvertinti situacijos tiek profesinėje srityje, tiek asmeniniuose santykiuose, todėl skirkite laiko svarbiems sprendimams priimti. Viskas, kas jums bus pasiūlyta ar pažadėta, šią dieną geriau nepasitikėti.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena neatneša jokios neigiamos energijos. Galite suplanuoti bet kokį renginį. Gausite malonias asmenines naujienas ir jums bus sunku susikaupti savo darbui. Šiuo metu jūs susitiksite su senais draugais.

Vėžys (06.22-07.22) Šis laikotarpis yra palankesnis reikalų užbaigimui. Bus sunku susikaupti darbui, ypač jei jis monotoniškas. Dabar kitiems reikės jūsų pagalbos. Net jei nenorite teikti paslaugos, neatsisakykite padėti.

Liūtas(07.23-08.23) Stenkitės nepradėti naujo verslo. Jūs dar nepasiruošę darbui, kurį gali jums pasiūlyti. Dabar nėra labai tinkamas metas meilės santykiams plėtoti, nes galimi kivirčai, apgaulės ir kitos bėdos.

Mergelė (08.24-09.22) Neleisk sau būti tingiais. Nelabai aiškios situacijos, kurios įvyko jūsų gyvenime, pradės aiškėti. ir viskas atsidurs savo vietose. Pasikliaukite tik savimi. Ir ne todėl, kad jus gali pavesti, o tiesiog jūs turite žinoti apie visus reikalus ir įvykius ir nepamiršti net ir menkiausių smulkmenų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Ši diena gali sukelti stresą, todėl nekurkite rimtų planų. Jei nenorite apsunkinti gyvenimo sau, nesakykite jokių pažadų, ypač žmonėms, nuo kurių priklausote. Bet jūs galite tikėtis mylimo žmogaus supratimo ir palaikymo.

Skorpionas (10.23-11.21) Jūsų gyvenime neturėtų būti jokių didelių pokyčių. Nereikalaukite iš savęs žygdarbių ir nemėginkite iš karto išspręsti visų sukauptų buitinių ir profesinių problemų. Geras laikas apsipirkti ir maloniems susibūrimams gerų draugų kompanijoje.

Šaulys (11.22-12.21) Dabar tinkamas laikas profesinei veiklai, ir jūs galite susitvarkyti su daugeliu dalykų. Neatmetama naujų romantiškų pažinčių galimybė. Artimi žmonės gali įtikti. Venkite rimtų finansinių išlaidų. Jūs neturėtumėte imti paskolų ir skolinti.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Šiuo metu negalima atsisakyti pagundų. Galite išspręsti bet kokias problemas, bet jei pradėsite apgauti, padarysite klaidų. Šis laikotarpis palankus energingai veiklai, todėl pabandykite suplanuoti dalykus, kurie buvo atidėti iki geresnių laikų.

Vandenis (01.21-02.19) Galbūt turite įdomių idėjų. Nesivaržykite kreiptis į tuos, kurie gali padėti. Būtina rimtai išanalizuoti savo finansines galimybes ir apsvarstyti, kaip išvengti nuostolių ir išlaikyti stabilumą. Tai geras laikas susitikti su žmonėmis, su kuriais jaučiate šiltus jausmus.

Žuvys (02.20-03.20) Dabar esate linkęs priimti sprendimus jausdamas impulsą, emocijas, pyktį. Paprašykite artimųjų ir kolegų, kad jie jums labiau padėtų. Nepageidautina planuoti dalykus, susijusius su rimtu fiziniu krūviu. Tiesiog plaukite pasroviui. Tai nuves jus ten, kur jums reikia.

Tegai:
horoskopas
Sunkvežimių eilė

Baltarusijos į Lietuvą negali patekti daugiau nei 700 sunkvežimių

(atnaujinta 14:27 2020.07.12)
Daugiausia sunkiųjų transporto priemonių sukaupta patikrinimo punkte "Kamenny Log" (greta Medininkų)

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lietuvoje, pasienyje su Baltarusija sekmadienį susikaupė sunkvežimių eilės. Tai praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Nuo 14:00 val. daugiau nei 730 sunkiasvorių transporto priemonių laukia įvažiavimo į Lietuvą.

Daugiausia sunkvežimių susikaupė patikrinimo punkte "Kamenny Log" (greta Medininkų), kur yra daugiau nei 360 automobilių. "Beniakonys" (Šalčininkai) eilėje laukia daugiau nei 160 sunkvežimių, o Raigardo (Privalka) — daugiau nei 210.

Lenkijos, Ukrainos kryptimis nėra eilių. Daugiau nei 50 sunkiasvorių sunkvežimių tikisi patekti į Latviją iš Baltarusijos. Jie yra elektroninės eilių sistemos laukimo zonoje priešais "Grigorovščina" ir "Urbany" kontrolinius punktus.

Tradiciškai eilės Lietuvos-Baltarusijos kryptimi susirenka savaitgaliais ir švenčių dienomis. Sudėtinga situacija pasienyje taip pat susiklosto, jei iš Lietuvos pusės yra kokių nors techninių gedimų. Ši atkarpa laikoma judriausia.

Tegai:
eilės, sunkvežimis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Tamašunienė parodė diplomatams, kaip saugoma ES išorės siena
VSAT moderniomis priemonėmis kontroliuos dar 25 km sienos su Rusija
Lašiniai

Dietologė įvardijo situaciją, kada lašiniai padeda mesti svorį

(atnaujinta 11:48 2020.07.12)
Vis dėlto verta atsiminti, kad kiaulių taukai yra labai kaloringas produktas, todėl nederėtų jais piktnaudžiauti

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lašiniai gali padėti numesti svorio, tačiau tik vienu konkrečiu atveju. Dietologė Elena Solomatina apie jį papasakojo interviu Sputnik radijui.

Lašiniai visuomenės galvoje laikomi vienu kenksmingiausių produktų. Tai viskas, kas susiję su beveik šimtu procentų riebalų, kurių buvimas yra glaudžiai susijęs su kažkuo kenksmingu.

Tačiau tai yra klaidinga nuomonė, sako Elena Solomatina. Jos nuomone, visa esmė yra kiaulinių taukų vartojimo kiekis ir būdas.

"Sumuštinis iš nesmulkintų grūdų duonos su kiauliena ir daržovėmis puikiai patenkins jūsų alkį. Net ir dėl tokio maisto galite numesti svorio. Po tokio sumuštinio nenorėsite valgyti ilgai, nes jame yra daug kalorijų. Šiuo atžvilgiu kiaulių taukai yra nuostabūs", — sakė ji.

Vis dėlto verta atsiminti, kad kiaulių taukai yra labai kaloringas produktas. Jei naudosite jį kaip apetito ribojimą, svarbu per daug nevalgyti, sako dietologė Jelena Solomatina.

"Lašiniai yra labai, labai kaloringas produktas. Tai yra šimtaprocentiniai riebalai. Paprastai riebalai sunaudojami ne daugiau kaip 10–30 gramų. Tokio biologiškai aktyvių medžiagų yra daug daugiau nei svieste. Žmonėms, linkusiems į antsvorį ir tie, kurie jau turi aukštą cholesterolio kiekį, turėtų suvalgyti ne daugiau kaip 10 gramų per dieną. Visi kiti turėtų valgyti ne daugiau kaip 30 gramų", — interviu Sputnik radijui pasakojo dietologė.

Tegai:
antsvoris, maistas
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas apie smarkius potvynius vakarų Ukrainoje
ULAC: netvarkinga stovyklavietė vilioja graužikus, platinančius užkrečiamas ligas