Berniukas gauna žuvį, archyvinė nuotrauka

Netradicinių biologijos pamokų metu galima net pagauti žuvį

18
Žuvininkystės tarnyba kviečia mokyklas į svečius, kad pravestų tokias biologijos pamokas, kurias vaikai ilgam įsimins

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Biologijos pamoka gali vykti ir ne mokykloje — tai kiekvieną pavasarį įrodo Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos poskyriai, atverdami savo duris būriams smalsių jaunų protų, praneša Žemės ūkio ministerija.

Tokios pamokos balandį vyko Trakų Vokės ir Žeimenos poskyriuose, į kuriuos atvyko mokiniai iš Vilniaus ir Ignalinos rajono.

Kino juosta, archyvinė nuotrauka
© Photo : из архива Госфильмофонда России

Poskyrių specialistai moksleiviams vedė netradicines biologijos pamokas apie žuvų pasaulį: papasakojo Lietuvos žuvininkystės istoriją, kaip veisiamos ir auginamos žuvys, kur jos paaugintos išleidžiamos, kiek metų gyvena, kuo minta, kuo panašios ir kuo skiriasi, taip pat pažėrė faktų apie poskyrių tvenkiniuose auginamas žuvis, pamokė ir padėjo moksleiviams patiems pamaitinti žuvis tvenkiniuose.

Moksleiviai ir mokytojai stebėjo vaivorykštinių upėtakių reproduktorių atranką, patinų ir patelių atskyrimą, žuvų anesteziją prieš imant ikrelius. Didžiausio susidomėjimo sulaukė ikrelių ėmimas ir apvaisinimas bei tvenkinio žuvų šėrimas.

Šiose nekasdienėse pamokose mokiniai turėjo progą apsilankyti žuvininkystės muziejuje (kuris yra Žeimenos poskyryje), savo rankomis paliesti senuosius žvejybos įrankius ir išgirsti, kaip žvejojo lietuviai senaisiais laikais.

Mokiniai ne tik savo akimis pamatė, bet ir išgirdo daug įdomių dalykų, kurie netelpa į mokyklinius vadovėlius. Žuvininkystės tarnyba kviečia mokyklas į svečius — tokios pamokos įsimena ilgam.

18
Tegai:
pagauti žuvį, biologijos pamoka, Žuvininkystės tarnyba
Dar šia tema
Apklausa: 90% lietuvių pasisako prieš mokslo metų ilginimą
Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį
Lietuvos pasienio postas, archyvinė nuotrauka

Ignalinos rajone buvo sulaikyti keturi migrantai Irako ir Afganistano

(atnaujinta 18:57 2020.07.13)
Užsieniečiai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje ir po sulaikymo pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje

VILNIUS, liepos 13 - Sputnik. Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė keturis, įtariama, neteisėtai į Lietuvą patekusius irakiečius ir afganistanietį. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Penktadienį į VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardą paskambinęs vyras pranešė Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose matęs kelis įtartinus asmenis.

Į nurodytą vietą buvo nusiųsti Tverečiaus užkardos pasieniečiai, kurie sulaikė keliu einančius tris vyrus ir moterį. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – apie 3 kilometrus. 

Du vyrai ir moteris turėjo Irako piliečių pasus. Trečias vyras VSAT pareigūnams pateikė Afganistano piliečiui išduotą šios šalies grįžimo pažymėjimo išrašą. Užsieniečiai nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais, turėjo grynųjų pinigų.

Neteisėti migrantai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje.

Užsieniečių grupė izoliuota patalpose Ignalinoje. Migrantus saugo pasieniečiai. Vyksta įvykio tyrimas, užsieniečiai apklausiami dalyvaujant vertėjams.

Tegai:
Afganistanas, Irakas, Ignalinos rajonas
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkijai svarbesni darbo migrantai nei turistai iš Baltijos šalių
Lietuvoje dėl nedarbo migrantai kenčia mažiau nei vietiniai gyventojai
Ukrainiečiai padėtų: Estijos ūkininkai kenčia be migrantų
Irake nuo kilimo ir tūpimo tako nuriedėjo amerikiečių karinis lėktuvas
Gydytojas leidžia injekciją, archyvinė nuotrauka

JK mirė Lietuvos pilietė po vitaminų, kuriuos padovanojo vyras, injekcijos

(atnaujinta 16:45 2020.07.13)
Pranešama, kad injekciją suleido sveikatos apsaugos darbuotoja iš Lietuvos. Kol kas, pasak policijos, nepaaiškinta, kas nutiko, nes skrodimo rezultatai buvo neinformatyvūs

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lietuvos pilietė neatgavusi sąmonės mirė po to, kai jai į veną buvo suleista vitaminų, praneša britų leidinys "The Daily Mail".

Incidentas įvyko birželio pabaigoje Forest Geito rajone, rytų Londone.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vyras vardu Algirdas savo žmonai, 63 metų Ritai Saugūnienei, padovanojo vitaminų kursą už 400 svarų (daugiau nei 445 eurus). Iš pradžių moteris jautėsi blogai, paskui prarado sąmonę ir mirė.

Po Saugūnienės mirties terapeutė Daiva Skačkovienė buvo sulaikyta įtariant dėl žmogžudystės. Kaip pažymėta, 54-erių Skačkovienė turėjo darbo patirties, tačiau JK ji dirbo be jokios legalios mediko licencijos ar kvalifikacijos.

Kaip teigė policija, incidentas vis dar tiriamas, nes skrodimo rezultatai nebuvo informatyvūs.

Taip pat pažymėta, kad vaistas, kurį Skačkovienė suleido savo pacientei, galėjo atkeliauti iš Lietuvos.

Nepaisant to, kad ši vitaminų dozė yra populiari tarp Holivudo žvaigždžių, "British Nutrition Foundation" jau perspėjo apie tokių vitaminų dozių pavojų.

Tegai:
mirtis, Lietuva, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Italai įvardijo, iš kurių šalių šią vasarą nenori priimti turistų
Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą