Gegužės sniegas, nuotrauka iš įvykio vietos

Gegužę dėl snygio be elektros liko 9 tūkst žmonių

16
(atnaujinta 19:22 2017.05.11)
Kai kuriuose Lietuvos rajonuose sniego aukštis siekė net 10 centimetrų

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Dėl šiąnakt gausiai iškritusio sniego fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai rytų ir vidurio Lietuvoje, pranešė "Energijos skirstymo operatorius" (ESO).

Ketvirtadienio 8:00 valandos duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 9 tūkstančiams ESO klientų Vilniaus ir Kauno regionuose.

Kauno regione elektros tiekimas buvo sutrikęs beveik 5,5 tūkstančiams klientų Iš jų daugiausiai — Varėnos mieste ir rajone (3,6 tūkstančiai), Lazdijuose (apie 1 tūkstantį). Vilniaus regione daugiausiai elektros neturinčių buvo Šalčininkų rajone (apie 3 tūkstančius).

"Sunkus, šlapias sniegas sutrikdė elektros skirstymo tinklo įrenginių darbą. Dalyje vietų gedimus taip pat lėmė ant oro linijų nuvirtę medžiai. Organizuojame papildomas pajėgas ir į gedimų šalinimą įsitraukia vis daugiau brigadų", — sakė ESO Elektros tinklų valdymo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis.

Gedimų šalinimui ESO telkia maksimalias pajėgas — organizuojamos papildomos bendrovės operatyvinės ir rangovų brigados. Dedamos visos pastangos kuo greičiau nustatyti gedimų vietas ir atnaujinti elektros energijos tiekimą.

Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ar priartėti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, užkritusių šakų ar nuvirtusių oro linijų atramų, nes jie taip pat gali būti pavojingi gyvybei.

Bendrovė primena, jog pastebėjus gedimus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti trumpuoju numeriu 1802 (+370 611 21802) arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Sniego aukštis kai kuriose vietose viršijo 10 centimetrų lygį.

16
Tegai:
elektra, sniegas, Lietuva
Dar šia tema
Oras daugiau ne kliūtis: žiemą keliuose galima vykdyti požeminius darbus
Paskutinę žiemos dieną — Užgavėnės Lietuvos sostinėje
Žiema, žiema, eik iš kiemo: Užgavėnės-2017
Discussion