MTZ Belarus, archyvinė nuotrauka

Per savaitę eismo įvykiuose žuvo du vyrai

14
(atnaujinta 12:36 2017.05.13)
Gegužės 5-11 dienomis šalies keliuose įvyko 83 eismo įvykiai, žuvo du vyrai — pėsčiasis, kurį partrenkė ir mirtinai sužalojo traktorius, ir Baltarusijos pilietis, kurio automobilis įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su vilkiku

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Gegužės 5-11 dienomis (penktadienį-ketvirtadienį), Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 83 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės, informuoja Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Žuvo vyrai, automobilio vairuotojas ir pėsčiasis, kurių amžiaus vidurkis tik 47-eri metai.

Gegužės 11-osios pavakarę (apie 16:03) Trakų rajone, Aukštadvario seniūnijos Kaliūkščių kaime, traktorius "MTZ Belarus 1025.3" partrenkė ir mirtinai sužalojo 64 metų pėsčiąjį, šio kaimo gyventoją. Vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino. Sulaikyti neblaivūs 24 metų traktoriaus savininkas (nustatytas lengvas 1,49 promilės girtumas) ir 30 metų vyras (vidutinis 2,18 promilės girtumas), kuriam buvo paskolinta transporto priemonė. Abu vyriškiai uždaryti į areštinę. Aiškinamasi, kas vairavo traktorių.

Tos pačios dienos vakare (apie 23:30) Šalčininkų rajone, Zavišonių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A15 Vilnius-Lyda, automobilis "VW Transporter", vairuojamas 30 metų vyro, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur susidūrė su vilkiku "Volvo", vairuojamu 42 metų Baltarusijos Respublikos piliečio. Įvykio metu apgadintos abi transporto priemonės. Pirmojo automobilio vairuotojas dėl patirtų sužeidimų mirė greitosios medicinos pagalbos automobilyje vežamas į ligoninę.

Iš viso per savaitę sužeisti 94 žmonės, tarp kurių 17 nepilnamečių (9 keleiviai, 4 pėstieji, 3 dviračių vairuotojai, 1 motociklo vairuotojas (17 metų). Įvykiuose daugiausia nukentėjo vairuotojų — 39, taip 30  keleivių, 16 pėsčiųjų, iš jų 8 — pėsčiųjų perėjose, ir 9 asmenys, važiavę dviračiais.

Policija informoja vairuotojus apie gegužės patikrinimus keliuose >>

Neblaivūs vairuotojai, pirminiais duomenimis, dalyvavo 5 eismo įvykiuose: juose sužeisti 7 žmonės (5 vairuotojai, 2 keleiviai).

Palyginti šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 17 eismo įvykių daugiau, žmonių žuvo 1 mažiau, sužeista 12 daugiau.

Per savaitę policijos pareigūnai šalies keliuose išaiškino 3 583 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Pirminiais duomenimis, pradėta 90 ikiteisminių tyrimų dėl vairuotojų padarytų nusikalstamų veikų, t. y. transporto priemonių vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas.

Šiais metais (iki gegužės 12 dienos) Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 59 žmonės, t. y. 4 daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo pėsčiųjų — 22 (14 iš jų — tamsiuoju paros metu) ir vairuotojų — 21.

14
Tegai:
eismas, eismo įvykis, eismo įvykiai, žuvo keliuose, Lietuvos kelių policijos tarnyba, Lietuva
Dar šia tema
Per savaitę eismo įvykiuose žuvo vairuotojas ir pėsčiasis
Kas dešimtą eismo įvykį sukelia senjorai
Lietuvos geležinkelių pastatas, archyvinė nuotrauka

"Lietuvos geležinkeliai" išsikrausto istorinio pastato Vilniuje

(atnaujinta 14:54 2020.07.10)
Ilgus metus LTG simboliu buvęs pastatas Mindaugo gatvėje bus perduotas Lietuvos visuomenei. Skaičiuojama, kad bendrovei tai leis sutaupyti daugiau nei 700 tūkst. eurų per metus

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" (LTG) paliks istorinį pastatą Vilniuje ir perduos jį valstybei. Apie tai pranešama įmonės Facebook paskyroje.

"Bendrovės pagrindiniame administraciniame pastate dirbantys žmonės iki metų pabaigos persikels į Vilniaus stoties teritorijoje esančius įvairius pastatus, o ilgus metus bendrovės simboliu buvęs pastatas Mindaugo g. 12 bus perduotas Lietuvos visuomenei", — skelbiama pranešime.

Kaip pažymi LTG, šiuolaikiškos bendrovės poreikiams pastatas Mindaugo gatvėje jau nėra tinkamas, tačiau Vilniaus panoramą puošiantys "rūmai" galėtų puikiai tarnauti kaip viešbutis ar kitas visuomenei atviras objektas.

Tuo tarpu bendrovės administracija persikelia į Vilnius Connect teritoriją Geležinkelio gatvėje.

Вид на здание Литовские железные дороги в Вильнюс
"Lietuvos geležinkelių" pastatas Mindaugo g. 12

"Per pusmetį išsikelsime iš pastato, dauguma įsikurs arčiau geležinkelio — ir tiesiogine, ir juridine prasme. Įmonių buveinės bus įregistruotos Geležinkelio gatvėje esančiuose LTG pastatuose. Aplink geležinkelio stotį įsikurs ir didžioji dalis Mindaugo g. dirbusių darbuotojų. Jau dabar šalia stoties turime įrengę 40 mobiliųjų darbo vietų — bet kuris LTG darbuotojas pasirinktą dieną gali rezervuotis darbo vietą ir ten dirbti", — savo Facebook paskyroje praneša bendrovės Komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas. 

Skaičiuojama, kad išsikėlus iš Mindaugo gatvės, bendrovė gali sutaupyti daugiau kaip 700 tūkst. eurų per metus.

Pastatą Mindaugo gatvėje suprojektavo rusų ir lenkų architektas Tadeušas Marija Rostvorovskis. XX amžiuje jis priklausė Polesės geležinkelio direkcijai. 

Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Liepos pabaigoje Skvernelis išeina trijų savaičių atostogų

(atnaujinta 14:51 2020.07.10)
Be to, ministras pirmininkas pasiima dar dvi papildomas poilsio dienas: praėjusį kartą Skverneliui teko grįžti iš atostogų, nes prasidėjo COVID-19 pandemija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis liepos pabaigoje išeis trijų savaičių atostogų.

Atitinkamą dekretą šiandien, liepos 10 dieną, pasirašė prezidentas Gitanas Nausėda. Dekreto kopija paviešinta Prezidentūros tinklalapyje.

Prezidento dekrete nurodoma, kad Skvernelis atostogaus nuo liepos 20 iki rugpjūčio 7 dienos. Liepos 17 dieną, penktadienį prieš atostogas, ministrui pirmininkui taip pat suteikiama papildoma poilsio diena.

Dar vieną poilsio dieną Skvernelis yra suplanavęs rugpjūčio 28 dieną.

Per atostogas premjerą liepos 17-ąją ir liepos 20–26 dienomis pavaduos finansų ministras Vilius Šapoka, nuo liepos 27 dienos iki rugpjūčio 7 bei rugpjūčio 28 dieną — energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Anksčiau premjeras sakė, kad vasarą planuoja ilsėtis Lietuvoje, bei ragino ir šalies piliečius šiemet ilsėtis tėvynėje.

Praėjusį kartą, kovo mėnesį, ministrui pirmininkui teko sugrįžti iš atostogų Ispanijoje, nes tuo metu kaip tik prasidėjo pandemija.

Tegai:
atostogos, Saulius Skvernelis
Traukinys Kaliningrado stotyje

Keleivių srautas Kaliningrado geležinkeliu smarkiai sumažėjo

(atnaujinta 15:43 2020.07.10)
Keleivių srautas tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos miestų buvo pristabdytas beveik trims mėnesiams

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Dėl apribojimų, įvestų dėl koronaviruso pandemijos, tolimųjų reisų keleivių srautai Kaliningrado geležinkeliu per pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo 63,4 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Apie tai pranešė Kaliningrado geležinkelių spaudos tarnyba.

Naujausiais duomenimis, šia kryptimi važiavo 1 mln. 439 tūkst. keleivių, tai yra 34,3 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Iš jų 38,6 tūkst. keleivių buvo išsiųsti tolimu susisiekimu iš Kaliningrado geležinkelio stočių ir metro stočių, -63,4 proc., tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Priemiesčio traukiniais važiavo 1,4 mln. žmonių (32,8 proc. mažiau).

Birželio mėnesį pervežimai taip pat sumažėjo 32,8 proc. Iš viso priemiestiniais traukiniais važiavo 400 tūkst. keleivių.

Balandžio pradžioje traukiniai tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos miestų, į kuriuos vežama tranzitu per Baltarusiją, buvo laikinai atšaukti.

Geležinkelio ryšys atnaujintas tik liepos 1 dieną, tačiau dabar galioja specialios taisyklės. Lietuvos ir Baltarusijos stotyse yra tik techninės stotelės, įlaipinimas ir išlaipinimas draudžiamas.

Taip pat tik vakariniame Rusijos regione registruoti keleiviai gali kirsti Rusijos sieną tranzitiniais traukiniais, važiuojančiais į Kaliningradą ir iš jo.

Tegai:
transporto srautas, keleiviai, Kaliningradas
Dar šia tema
Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę
Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų