Darbininkas dažo sienas, archyvinė nuotrauka

Piešk, kur leidžiama: Vilniaus valdžia patvirtino zonas grafičiams

269
(atnaujinta 15:49 2017.05.13)
Grafičius sostinėje dabar galima piešti tik tam tikrose vietose, pažeidėjams gresia nuo 20 iki 600 eurų bauda

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė planuoja išvalyti miestą nuo grafičių, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

2017 metais šiam tikslui sostinės valdžia skyrė 130 tūkstančių eurų. Teplionės jau nuvalytos nuo Baltojo, Mindaugo bei Geležinio Vilko tiltų, požeminėse pėsčiųjų perėjose prie Panoramos, Europos ir prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro.

Per vasarą planuojama sutvarkyti net 14 tūkstančių kvadratinių metrų sienų.

Jau šio mėnesio pabaigoje grafičiu  bus pradėta valyti ir sostinės Senamiestyje — nuo pastatų fasadų, tvorų, paminklų, viešojo transporto stotelių ir kitų objektų tepliones planuojama uždažyti iki vidurvasario.

Terlionių atsikrato ir daugiabučių namų fasadai — šįmet sostinės savivaldybė tam skirs 30 tūkst. eurų. Jau nuvalyti keturi daugiabučiai Architektų gatvėje ir po vieną Šimulionio, J. Jasinskio ir Antakalnio gatvėse, artimiausiu metu numatyta nuo grafičių valyti ir daugiau pastatų fasadų daugiabučių rajonuose.

Dažnai prie grafičių valymo iniciatyvų prisijungia ir rėmėjai — pernai rėmėjų lėšomis ir pastangomis uždažyta apie 800 kvadratinių metrų Senamiesčio pastatų sienų, šįmet numatyta parama grafičių valymui — apie 20-40 tūkstančių eurų.

Sostinės savivaldybė pasirūpino, kad savivaldybės įstaigos, įmonės ir kontroliuojamos bendrovės iki liepos 1 dienos pačios nusivalytų nuo pastatų fasadų visus grafičius.

Tuo metu grafičių idėjos gali būti įgyvendinamos gerai matomose vietose ir legaliu būdu — sostinės savivaldybė yra numačiusi penkias grafičių vietas, kuriose piešti galima be jokio leidimo.

Nustatytos vietos, kuriose galima piešti su leidimu: ant Neries upės prieplaukos, esančios tarp Karaliaus Mindaugo ir Žirmūnų tiltų sienos, ant Pilaitės riedlenčių parko statinių, esančių priešais Vilniaus Martyno Mažvydo progimnaziją, ant požeminės perėjos Oslo gatvėje prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės požeminės dalies sienų, ant požeminės perėjos, esančios prie Vingio parko, šalia Konarskio gatvės požeminės dalies sienų, ant požeminės perėjos, esančios prie prekybos centro "Panorama", požeminės dalies sienos.

Картинка, обозначающая разрешение для граффити
Miesto ženklas, leidžiantis piešti grafitį

Įstatymus pažeidžiantiems ir neleistinose vietose piešiantiems asmenims gresia atsakomybė — įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų  už pirmą kartą metuose padarytą nusižengimą, bei nuo 140 iki 600 eurų — už pakartotinumą.

Pernai nuo grafičių buvo nuvalyta apie tūkstantį kvadratinių metrų pastatų sienų.

269
Tegai:
grafitis, bauda, Vilnius
Dar šia tema
Siena vietoj drobės — Vilniuje atsiras Fridos Kahlo portretas
Vilnius atsikrato nelegalių "grafičių"
Suniokotas grafitis — "ataka prieš žodžio laisvę"