Mobilusis telefonas, archyvinė nuotrauka

Emocinė pagalba po ranka: nemokama mobilioji programėlė "Pagalba sau"

1209
Nuo šiandienos Lietvoje galima atsisiųsti mobiliąją programėlę "Pagalba sau", kuri sukurta sekti žmogaus emocijas

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Jau nuo šiandien Lietuvos gyventojai gali parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę "Pagalba sau", praneša portalas manoteisės.lt.

Kūrėjų teigimu, aplikacija padeda stebėti ir sekti savo emocijas, o prireikus, pateikia informaciją, kur kreiptis pagalbos.

Mobiliąją aplikaciją "Pagalba sau" sudaro penkios dalys. Emocijų stebėsenos priemonė padeda sekti savo savijautą.

Antroji sritis — savipagalbos pratimai, padedantys nusiraminti, atsipalaiduoti ar pagerinti nuotaiką.

Svarbus programėlės elementas — nemokamą pagalbą teikiančių institucijų kontaktinė informacija. Spustelėjus du kartus aplikacija telefonu, el. paštu ar per socialinius tinklus sujungia su reikiamą pagalbą teikiančiomis organizacijomis, tokiomis kaip "Jaunimo linija", "Vaikų linija", "Vilties linija", "Pagalbos moterims linija", "Linija Doverija". Aplikacijoje taip pat sudarytas nemokamą pagalbą teikiančių institucijų žemėlapis, kuriame matomos arčiausiai esančios įstaigos.

Penktoji dalis — edukacinė informacija, supažindinanti su patyčių, smurto, savižudybių, nemigos, valgymo sutrikimų ir kitomis problemomis.

Technologijų panaudojimas psichikos sveikatos srityje — užsienyje ganėtinai paplitusi praktika. Išmaniųjų technologijų įtraukimą į psichikos sveikatos gerinimą rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tokių programėlių lyderės yra JAV ir Danija, didele pažanga pasižymi Suomija, Švedija, Ispanija bei Estija.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėkodamas kūrėjams kalbėjo, kad tokios programėlės Lietuvoje ypatingai reikia.

Prezidentė: už smurtą prieš moteris reikia mokėti visiems >>

"Esame viena iš labiausiai besižudančių šalių, kol kas daug mūsų bendrapiliečių pasitraukia iš gyvenimo, deja, bet savo noru. Turime labai daug patyčių, 58 procentai moksleivių su jomis susiduria. Kas antras darbuotojas įvardija, jog darbe patiria aukštą streso lygį. Matyt, neatsitiktinai tik truputį daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina kaip gerą. Tai stengtis ir dirbti turime kur, emocinė būklė yra svarbi, nėra sveikatos be psichikos sveikatos", — teigia jis.

Ši programėlė prieinama "Android" operacinės sistemos vartotojams. Ją parsisiųsti galima internetinėje "Google Play" parduotuvėje. Liepą ji bus pasiekiama ir besinaudojantiems "iOS" operacine sistema.

Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
© Sputnik
Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
1209
Tegai:
emocijų sutrikimai, psichologinės konsultacijos, mobilioji programėlė, pagalba, Lietuva
Dar šia tema
Vaivorykštės grožis: kauniečiai gali patys keisti fontano spalvas
Perspėk apie korupciją su mobiląja programėle "Pranešk STT"
Vilniaus tvarka tavo rankose
Peilis

Šalčininkų rajone girta moteris peiliu sužalojo vyrą

(atnaujinta 09:51 2021.04.21)
Nukentėjusysis paguldytas į ligoninę. Policijos duomenimis, įtariamosios kraujyje rasta daugiau nei dvi promilės alkoholio

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Šalčininkų rajone girta moteris peiliu sužalojo vyrą. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko antradienį apie 19:35 Turgelių seniūnijoje.

Patikslinta, kad moters kraujyje rasta 2,03 promilės alkoholio. Vyras paguldytas į ligoninę, įtariamoji uždaryta į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, Šalčininkų rajonas
Dar šia tema
Švenčionių rajone surastas iš darbo vietos pasišalinęs nuteistasis
Kaune, lauko tualete, rasta reaktyvinė raketa
Policija įspėja apie reidus Lietuvos keliuose
Policijos pareigūnai

Švenčionių rajone surastas darbo vietos pasišalinęs nuteistasis

(atnaujinta 09:50 2021.04.21)
Bausmę atliekantys atvirosiose kolonijose asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Antradienį vakare Švenčionių rajone surastas ir sulaikytas Alytaus pataisos namų atvirojoje kolonijoje bausmę atliekantis nuteistasis Rainuoldas Zacharovas, savavališkai pasišalinęs iš darbo vietos, praneša Kalėjimų departamentas.

Zacharovas, įdarbintas valstybės įmonėje "Mūsų amatai", balandžio 19 dieną buvo nuvežtas į Vilnių atlikti baldų surinkimo darbus. Nuteistasis iš ten pasišalino.

Jis vakar grąžintas į bausmės atlikimo vietą. Nuteistąjį sulaikė Švenčionių rajono policijos pareigūnai.

Kaip pabrėžiama, bausmę atliekantys atvirosiose kolonijose asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais.

Tegai:
policija, nuteistieji, Kalėjimų departamentas
Dar šia tema
Skiepijami kaliniai ir kalėjimų darbuotojai
Į Alytaus pataisos namus negrįžo du nuteistieji
Lietuvoje nuteistieji gavo laiškus su galimai narkotinėmis medžiagomis