Mobilusis telefonas, archyvinė nuotrauka

Emocinė pagalba po ranka: nemokama mobilioji programėlė "Pagalba sau"

1191
Nuo šiandienos Lietvoje galima atsisiųsti mobiliąją programėlę "Pagalba sau", kuri sukurta sekti žmogaus emocijas

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Jau nuo šiandien Lietuvos gyventojai gali parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę "Pagalba sau", praneša portalas manoteisės.lt.

Kūrėjų teigimu, aplikacija padeda stebėti ir sekti savo emocijas, o prireikus, pateikia informaciją, kur kreiptis pagalbos.

Mobiliąją aplikaciją "Pagalba sau" sudaro penkios dalys. Emocijų stebėsenos priemonė padeda sekti savo savijautą.

Antroji sritis — savipagalbos pratimai, padedantys nusiraminti, atsipalaiduoti ar pagerinti nuotaiką.

Svarbus programėlės elementas — nemokamą pagalbą teikiančių institucijų kontaktinė informacija. Spustelėjus du kartus aplikacija telefonu, el. paštu ar per socialinius tinklus sujungia su reikiamą pagalbą teikiančiomis organizacijomis, tokiomis kaip "Jaunimo linija", "Vaikų linija", "Vilties linija", "Pagalbos moterims linija", "Linija Doverija". Aplikacijoje taip pat sudarytas nemokamą pagalbą teikiančių institucijų žemėlapis, kuriame matomos arčiausiai esančios įstaigos.

Penktoji dalis — edukacinė informacija, supažindinanti su patyčių, smurto, savižudybių, nemigos, valgymo sutrikimų ir kitomis problemomis.

Technologijų panaudojimas psichikos sveikatos srityje — užsienyje ganėtinai paplitusi praktika. Išmaniųjų technologijų įtraukimą į psichikos sveikatos gerinimą rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tokių programėlių lyderės yra JAV ir Danija, didele pažanga pasižymi Suomija, Švedija, Ispanija bei Estija.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėkodamas kūrėjams kalbėjo, kad tokios programėlės Lietuvoje ypatingai reikia.

Prezidentė: už smurtą prieš moteris reikia mokėti visiems >>

"Esame viena iš labiausiai besižudančių šalių, kol kas daug mūsų bendrapiliečių pasitraukia iš gyvenimo, deja, bet savo noru. Turime labai daug patyčių, 58 procentai moksleivių su jomis susiduria. Kas antras darbuotojas įvardija, jog darbe patiria aukštą streso lygį. Matyt, neatsitiktinai tik truputį daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina kaip gerą. Tai stengtis ir dirbti turime kur, emocinė būklė yra svarbi, nėra sveikatos be psichikos sveikatos", — teigia jis.

Ši programėlė prieinama "Android" operacinės sistemos vartotojams. Ją parsisiųsti galima internetinėje "Google Play" parduotuvėje. Liepą ji bus pasiekiama ir besinaudojantiems "iOS" operacine sistema.

Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
© Sputnik /
Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
1191
Tegai:
emocijų sutrikimai, psichologinės konsultacijos, mobilioji programėlė, pagalba, Lietuva
Dar šia tema
Vaivorykštės grožis: kauniečiai gali patys keisti fontano spalvas
Perspėk apie korupciją su mobiląja programėle "Pranešk STT"
Vilniaus tvarka tavo rankose
Šunys narve

Dėl galimos korupcijos VMVT, Žemės ūkio ministerija kreipėsi į STT

(atnaujinta 11:55 2020.09.18)
Pabrėžiama, kad atlikti tyrimą prašoma dėl šios tarnybos veiksmų, siekiant išsiaiškinti galimas nusikalstamas veikas

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) su prašymu įvertinti situaciją, susijusią su galima korupcija Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), teigiama ministerijos pranešime.

Šunys gyvūnų prieglaudos aptvare, archyvinė nuotrauka
 
© Sputnik / Евгений Биятов

Atlikti šį tyrimą prašoma dėl šios tarnybos veiksmų, siekiant išsiaiškinti galimas nusikalstamas veikas.

Pranešime teigiama, kad ŽŪM į STT kreipėsi atsižvelgdama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, jog VMVT vadovybė ir darbuotojai, susidūrę su žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo veisyklose faktais, privačių asmenų bei nevyriausybinių organizacijų apie tokius faktus pranešimais, nereaguodavo ir neinicijuodavo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme numatytos gyvūnų perdavimo globėjui ir konfiskacijos procedūros.

"Anot pranešimų, VMVT taip pat galimai neužtikrino nelegalaus gyvūnų augintinių veisimo ir prekybos kontrolės bei nekontroliavo nelegalaus gyvūnų augintinių įvežimo į Lietuvą", — rašoma pranešime.

2020 metų rugsėjo 11 dieną Žemės ūkio ministerija jau yra sudariusi komisiją, skirtą įvertinti VMVT veiklą, procedūras ir procesus tiriant pranešimus, skundus, vykdant patikrinimus gyvūnų gerovės klausimais.

Tegai:
Žemės ūkio ministerija (ŽUM), Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gyvūnai
Dar šia tema
"Gelbėkime gyvūnus iš pragaro": Vilniuje surengtas gyvūnų teisių apsaugos mitingas
Pranešta, kad šalyje tiriant gyvūnų gerovės pažeidimus pasitvirtino iki 50 proc. pranešimų
Ligoninės palata, archyvinė nuotrauka

Radviliškio ligoninė stabdo naujų pacientų priėmimą

(atnaujinta 11:57 2020.09.18)
Radviliškio ligoninė stabdo naujų pacientų priėmimą ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, kur anksčiau buvo nustatyti COVID-19 atvejai, bet ir visus kitus ligoninės padalinius

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Dėl nustatytų infekcijų kontrolės pažeidimų Radviliškio ligoninei nurodyta nedelsiant stabdyti naujų pacientų priėmimą į gydymo įstaigą, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

NVSC specialistai, atlikę neplaninį patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatė infekcijų kontrolės pažeidimų, galimai galėjusių prisidėti prie koronavirusinės infekcijos išplitimo įstaigoje.

Specialistų vertinimu, gydymo įstaigoje buvo netinkamai atskirti pacientų bei personalo srautai, nėra sudarytos darbuotojų pamainų grupės, skirtos teikti gydymo paslaugas atskiriems pacientams.

Dėl to gydymo įstaigai nurodyta nedelsiant stabdyti naujų pacientų priėmimą į gydymo įstaigą, t. y. ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, bet ir visus kitus ligoninės padalinius.

Be to, ligoninei nurodyta organizuoti vadinamųjų "švarių" ir "nešvarių" srautų judėjimą ligoninėje, izoliuoti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientus, kuriems COVID-19 nepatvirtinta.

Įstaigos administracija taip pat privalo užtikrinti, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų susirgimų požymių, taip pat darbuotojai, nesantys privalomoje izoliacijoje.

NVSC ligoninei pavedė užtikrinti, kad visam personalui ir pacientams būtų atlikti laboratoriniai tyrimai koronavirusui nustatyti PGR metodu, t. y. imant tepinėlį iš nosiaryklės.

Taip pat ligoninei pavesta tinkamai valdyti darbuotojų srautus, pagal galimybes darbą perorganizuoti taip, kad kuo daugiau darbuotojų būtų saugiame kontakte vienas nuo kito ar nekontaktuotų.

Be to, nurodyta užtikrinti, kad vaikščiojantys Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai bendrose patalpose dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jas reguliariai keistų.

NVSC specialistai ligoninės administracijai pateikė nurodymus ištaisyti pažeidimus.

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad koronavirusas patvirtintas 23-ims Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams bei 8 darbuotojams, iš kurių du dirba Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

Izoliuoti visi Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai. Taip pat izoliuoti 37 darbuotojai, dirbantys Slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo-skubios pagalbos skyriuose.

Radviliškio ligoninėje dirba NVSC specialistai.

Naujausiais duomenimis, respublikoje iš viso patvirtinti 3565 koronaviruso infekcijos atvejai. Šiuo metu serga 1283 žmonės, pasveiko 2181 žmogus.

Tegai:
Radviliškis, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Marijampolėje koronavirusu susirgo mokytojas, dirbantis dviejose mokyklose
Veryga atšaukė reikalavimą laukti maisto restoranuose su kauke