Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

Apgaulė Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas

30
Policija perspėja, kad Lietuvoje atsirado naujas sukčiavimo būdas, kuomet interneto vartotojai gauna žinutes, neva, iš Jungtinės Karalystės ambasados

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Lietuvoje plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti asmens duomenis ir pinigus iš kompiuterių vartotojų, prisidengiant apgaulingu anglišku pranešimu, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Žinutėje teigiama, jog kompiuteris užblokuotas, o norint jį atblokuoti reikia per 5 minutes susisiekti su IT specialistais Jungtinėje Karalystėje telefono numeriu +(00)448000698527.

Susisiekus telefonu, pašnekovui įtikinamai grasindama sunaikinti kompiuterio duomenis, prašoma pateikti savo asmens ir elektroninių mokėjimo priemonių duomenis, o juos pateikus, neteisėtai atliekami pinigų pervedimai iš nukentėjusių asmenų sąskaitų.

Policija įspėja gyventojus, kad tokie atvejai yra kėsinimasis sukčiauti ir išvilioti asmens bei elektroninių mokėjimo priemonių duomenis. Pastebėjus tokius atvejus, reikia nedelsiant apie juos informuoti policiją ir nepateikti piktavaliams jokių savo asmens duomenų.

30
Tegai:
virusas, sukčiavimas, internetas, Policijos departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Europolas: gali įvykti antra kibernetinių atakų banga
Kaip apsisaugoti nuo kibernetinės atakos "WannaCry"