Antrankiai ant klavirat8ros, archyvinė nuotrauka

Lietuva kreipsis į JAV dėl įtariamojo internetiniu sukčiavimu ekstradicijos

45
(atnaujinta 10:54 2017.06.15)
Sprendimas dėl Lietuvos piliečio Evaldo Rimašausko, kuris Amerikoje įtariamas internetiniu sukčiavimu, ekstradicijos į JAV atidėtas, kol Lietuvos generalinė prokuratūra gaus papildomas medžiagas iš JAV

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį patenkino Lietuvos piliečio Evaldo Rimašausko, kuris įtariamas stambaus dydžio sukčiavimu, advokato prašymą ir nurodė Generalinei prokuratūrai kreiptis į JAV dėl išsamesnės informacijos pateikimo Lietuvoje sulaikyto asmens atžvilgiu.

Kaip teigiama JAV prokurorų kaltinamojoje išvadoje, Rimašauskas įsibrovė į elektroninį paštą ir privertė dvi internetines bendroves Amerikoje (žiniasklaida sako apie Google ir Facebook) pervesti į jo sąskaitą daugiau nei 100 milijonų dolerių. Jų duomenimis, įtariamasis Lietuvoje įregistravo kompiuterinę įmonę pavadinimu, priklausančiu gerai žinomai kompanijai iš Azijos. Po to Rimašauskas išsiuntė dviems įmonėms-aukoms laiškus reikalaudamas pervesti pinigus, kuriuos jos turėjo sumokėti tikrai Azijos įmonei. Įmonės įvykdė jo reikalavimą.

"Teismas įpareigojo prokurorus kreiptis į instituciją, kuri pateikė pareiškimą dėl Lietuvos piliečio ekstradicijos, su prašymu pateikti papildomus dokumentus šioje byloje", — cituoja naujienų agentūra RIA Novosti teisėjos Aivos Survilienės žodžius, kuriuos ji pasakė žurnalistams po teismo posėdžio.

Lietuvos teisininkų teigimu, įtariamasis nepripažįsta savo kaltės, o amerikiečiai, paprašę asmens ekstradicijos, savo kaltinamajame akte nepateikė konkrečios informacijos apie galimą nusikaltimą, be to, bendrovės, nurodytos kaltinamajame akte, yra paslėptos.

Kaip ketvirtadienį po teismo posėdžio pasakė suimtojo advokatas Linas Kuprusevičius, jo prašymas buvo teismo patenkintas.

"Teismas įpareigojo prokurorą organizuoti ir aukštos kokybės dokumentų vertimas į lietuvių kalbą, ir pateikti konkrečius įrodymus, kad įtariamasis galėjo padaryti nusikaltimą", — sakė žurnalistams Kuprusevičius.

Prokurorai turi pateikti teismui naujus duomenis per du mėnesius.

Rimashauskas buvo sulaikytas Lietuvoje kovo 16 dieną, šiuo metu jis laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime Vilniuje apklausai.

Anksčiau Lietuvos generalinė prokuratūra pranešė, kad vadovaujantis tarptautine sutartimi su JAV, sulaikius įtariamąjį per du mėnesius turėtų būti pateiktas oficialus dokumentų paketas dėl šio asmens ekstradicijos. Gavus šiuos dokumentus bus spendžiama, ar yra pagrindas kreiptis į teismą prašant patenkinti užsienio valstybės prašymą dėl asmens išdavimo tolesniam baudžiamajam persekiojimui šioje šalyje. Ekstradicijos atveju, kaltinamajam gresia iki 20 metų kalėjimo pagal straipsnius "Sukčiavimas" ir "Pinigų plovimas".

JAV prokurorų teigimu, Ramašauskas dar klastojo sąskaitas, laiškus ir dokumentus, susijusius su sutartimis.

45
Tegai:
internetinis sukčiavimas, lietuvis, Evaldas Rimašauskas, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Apgaulė iš Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas
Kaip apsisaugoti nuo kibernetinės atakos "WannaCry"
Europolas: gali įvykti antra kibernetinių atakų banga
Lietuvis apgavo JAV kompanijas 100 mln dolerių
COVID-19 testas

Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19

(atnaujinta 20:51 2020.10.22)
Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno šalies gyventojo indėlis, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus — patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio.

NVSC informuoja, kad šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas.

Kaip elgtis susirgus?

  1. Izoliuotis.
  2. Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje.
  3. Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų.
  4. Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją.

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui?

Sąlytį turėjęs asmuo — tai su užsikrėtusiuoju 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus.

Jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 valandas iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo.

Didelės rizikos sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kuris:

  • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą;
  • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais;
  • buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių.

Tegai:
koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga papasakojo, kokiu atveju globos įstaigų pacientai bus vežami į ligonines
ULAC vadovas papasakojo apie kraujo grupės ir užsikrėtimo COVID-19 ryšį
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai