Akcija Vilties bėgimas – Maratonas 2017 Klaipėdoje, archyvinė nuotrauka

Bėkime drauge: Klaipėdoje vyks viltį nešantis paramos bėgimas

39
Visuomenė kviečiama nelikti abejingiems onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims ir visiems kartu nešti tikėjimo dvasią, dalyvaujant akcijoje "Vilties bėgimas — Maratonas 2017"

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Šį savaitgalį pajūrį užlies kasmetinė vilties ir solidarumo banga — 10-ąjį kartą Klaipėdoje vyks paramos akcija "Vilties bėgimas — Maratonas 2017".

Pirmą kartą "Vilties bėgimo" istorijoje bus bėgamas Maratonas ir naujai atgaivinama istorinio 25 kilometrų bėgimo trasa Palanga-Klaipėda (pirmasis toks bėgimas įvyko — 1953 metais).

"Praėjusiais metais Lietuvoje 21 tūkstantis žmonių pirmą kartą išgirdo: "diagnozė — vėžys". Negalime likti abejingi tokiai ligos agresijai. Privalome vienytis, atrasti savyje jėgų stoti prie starto linijos ir bėgti vardan savęs, vardan artimo, vardan silpnesnio, vardan sergančio", — sako renginio organizatoriai. 

Surinkta parama bus skirta šv. Pranciškaus dvasinės ir psichosocialinės paramos centrui Klaipėdoje, kuriame paslaugos onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems iš visos Lietuvos yra teikiamos nemokamai. 

"Prieš dešimtmetį pradėta paramos ir solidarumo su onkologinėmis ligomis sergančiaisiais akcija yra prasmingas renginys, kuris Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos žmonėms skleidžia vienybės, gerumo, savanorystės bei sveiko gyvenimo būdo žinią. Kviečiu visus prisidėti prie šios prasmingos misijos", — sakė akcijos globėju tapęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pažymi, kad iš visos Lietuvos susibūrusi tūkstantinė minia bėgdama vilties kilometrus ne tik išreiškia moralinę paramą ligoniams, bet ir garsiai pasako, kad netikėtai likimo parklupdyti mūsų visuomenės nariai nėra vieni — jie matomi, girdimi ir jiems norime padėti.

Registruotis į bėgimą galima paspaudus ant šios nuorodos: http://www.viltiesbegimas.lt/.

Šiais metais dalyvių lauks septynios Viltingos trasos Klaipėdoje: 42,195 km Maratono trasa, 21,098 km Biokalis+Biomagnis, 10 km Sportinė ir jubiliejinė trasa, 5,4 km Jaunatviškos energijos trasa, 2,9 km Vaikiška ir šeimyniška trasa, 0,75 km Senjorų ir neįgaliųjų trasa, 0,2 km Mažųjų vilties bėgimo trasa (3-12 metų).

Plačiau apie trasas: http://www.viltiesbegimas.lt/trasos.

Susipažinti su gegužės 20-21 dienomis vyksiančio renginio programa galima akcijos "Vilties bėgimas — Maratonas 2017" tinklalapyje.

39
Tegai:
onkologinės ligos, akcija, Vilties bėgimas – Maratonas 2017, Klaipėda
Dar šia tema
Pastebėjus net menkiausius odos pakitimus reikia nedelsiant kreiptis į medikus
SMS žinutės primins: vėžinių susirgimų galima išvengti laiku pasitikrinus
Medikai pagreitins vėžio tyrimus
Visą vasarį nemokamai atliekami prevenciniai patikrinimai dėl burnos vėžio
Lietuvo policija

Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais

(atnaujinta 15:31 2020.10.20)
Teisėsaugos institucijos gavo pranešimą, kad keli žmonės su dujų balionėliu užpuolė vietos gyventoją, tačiau iš jo nieko nepaėmė

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Šalčininkų regione penki žmonės prisistatė policijos pareigūnais ir vyrui į veidą papurškė dujų, praneša Lietuvos policija.

Pirmadienį, spalio 19 dieną, apie 22:30, policija gavo pranešimą, kad apie 22:20 Jurgelionių kaime, prie vietinio gyventojo namo, priėjo penki žmonės, prisistatę policijos pareigūnais, ir 1977 metais gimusiam vyrui, kuris jiems atvėrė duris, į veidą papurškė dujų.

Į įvykio vietą atvykę tikrieji policijos pareigūnai nustatė, kad nukentėjęs asmuo yra neblaivus. Jo kraujyje aptikta 3,81 promilės alkoholio, o tai atitinka sunkią girtumo stadiją.

Vyras pasakojo, kad jam atidarius duris, asmuo papurškė į veidą dujų ir į namus užėjo 4–5 kaukėti asmenys, kurie prisistatė policijos pareigūnais ir, nieko nepaėmę, pasišalino.

Policija pradėjo tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio pirmąją dalį dėl nesunkaus kūno sužalojimo.

Tegai:
Šalčininkų rajonas, Lietuva
COVID-19 testas

Šalyje gydymo įstaigoms superkamos koronaviruso diagnostikos priemonės

(atnaujinta 15:06 2020.10.20)
Išaugus kasdien atliekamų molekulinių PGR tyrimų skaičiui, diagnostikos priemonių atsargos yra pildomos

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Gydymo įstaigas greitai turėtų pasiekti 15 tūkst. reagentų greitam koronaviruso (COVID-19) nustatymui PGR metodu, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Šios diagnostikos priemonės, kurios leidžia gauti atsakymą per valandą, bus naudojamos tirti gimdyvėms, reanimacijos pacientams ir kitais skubios pagalbos atvejais. Be to, perkama dar 231 tūkst. reagentų įprastiems molekuliniams PGR tyrimams.

"Šiuo metu turimų diagnostikos priemonių pakanka, tačiau atsakingai planuodami ir vertindami situaciją, pildome rezervus. Be to, norėčiau nuraminti žmones ir paaiškinti, kad viešųjų pirkimų būdu perkamos priemonės yra kokybiškos, saugios, patikrintos klinikiniais bandymais, sertifikuotos atsakingų institucijų ir neturi jokio neigiamo poveikio sveikatai", — sakė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorius Danas Bakša. 

Jis taip pat pabrėžė, kad nereikia tikėti socialiniuose tinkluose skleidžiama dezinformacija apie tai, kad neva molekuliniai PGR tyrimai gali pakenkti žmonių sveikatai.

Antradienio duomenimis, Lietuvoje iš viso nuo pandemijos pradžios nustatyti 7928 atvejai konkretiems žmonėms. Nuo koronaviruso mirė 118 piliečių, pasveikusių žmonių skaičius siekia 3276.

Šią savaitę, nuo spalio 19 dienos iki spalio 25 dienos imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Abromiškių reabilitacijos ligoninėje trumpėja pacientų izoliacijos trukmė
Suvaldyti COVID-19 plitimą: Lietuvoje planuojama prailginti moksleivių atostogas
"Sputnik V" vakcinos gamyba iki gruodžio padidės penkis kartus
Nord Stream-2 statyba

Vokietijos deputatas pranašauja tamsą šaliai, jei bus atsisakyta "Nord Stream-2"

(atnaujinta 16:24 2020.10.20)
Parlamentaro teigimu, atsisakymas statyti Rusijos dujotiekį ir perėjimas prie dujų tiekimo iš JAV lems staigų energijos kainų padidėjimą, kas smogs paprastiems šalies gyventojams

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Berlyno parlamento deputatas iš partijos "Alternatyva Vokietijai" Gunaras Lindemanas pareiškė, kad "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimas yra reikalingas Vokietijai.

Jo nuomone, atsisakymas statyti Rusijos dujotiekį ir perėjimas prie mėlynojo kuro tiekimo iš Jungtinių Valstijų lems staigų energijos kainų padidėjimą, o tai palies paprastus Vokietijos piliečius, kurių pajamos jau nukentėjo dėl apribojimų koronaviruso pandemijos fone.

"Tik pigesni dujų tiekimai iš Rusijos gali užtikrinti energijos tiekimą ilgalaikėje perspektyvoje. Būtent to "Alternatyva Vokietijai" jau seniai reikalauja. Vokietijai reikalingas "Nord Stream-2". Nes be rusiškų dujų vokiečiai bus tamsoje", — interviu su "Večerniaja Maskva" pasakė Lindemanas.

Parlamentaras taip pat pabrėžė, kad elektra ir energija Vokietijoje jau dabar yra dvigubai brangesnė nei kitose ES šalyse.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — iš viso finansuoja 50 proc. projekto, t. y. iki 950 milijonų eurų.

Dujotiekio Nord Stream-2 statyba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

JAV aktyviai priešinasi projektui ir reklamuoja suskystintas gamtines dujas ES. 2019 metų gruodžio mėnesį Jungtinės Valstijos įvedė sankcijas "Nord Stream-2", reikalaudamos bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio klojimą. Tada Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie savo darbų projekte sustabdymą. Dabar JAV aptaria kitą sankcijų išplėtimą šiam projektui.

Situaciją su Aleksejumi Navalnu, kuris, Bundestago manymu, buvo apnuodytas karine medžiaga "Novičiok", nemažai Vokietijos politikų ragino apriboti dujotiekio statybos dalyvius.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
JAV, Rusija, Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietijos garbės reikalas: Lavrovas pasisakė apie "Nord Stream-2" projektą
Vokietijos vyriausybė rimtai suabejojo ​​sankcijų prieš "Nord Stream-2" teisėtumu
Danija leido eksploatuoti "Nord Stream-2"
"Nord Stream-2" užbaigti galintis laivas priartėjo prie Kaliningrado
Novakas: "Nord Stream-2" neturi įtakos dujų tiekimui per Ukrainą