Sterkas, archyvinė nuotrauka

Sterkus žvejoti dar bus draudžiama iki gegužės 31-osios

26
(atnaujinta 13:28 2017.05.19)
Dėl neįprastai šalto pavasario šiemet vandens telkiniai dar nespėjo pakankamai įšilti ir žuvų nerštas daugelyje Lietuvos regionų vėluoja, todėl gamtosaugininkai pasiūlė pratęsti sterkų žvejybos draudimą

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Šiemet pratęstas sterkų žvejybos draudimas ir draudimas žvejoti Kauno mariose 400 metrų zonoje apie Dabintos pusiasalį — jis galios iki gegužės 31 dienos, praneša Aplinkos ministerija.

Žvejai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Alexander Lipovets

Tai numato pakeistos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės.

Pakeitimai padaryti, atsižvelgus į mokslininkų pasiūlymus, nes dėl neįprastai šalto pavasario vandens telkiniai dar nespėjo pakankamai įšilti ir žuvų nerštas daugelyje Lietuvos regionų vėluoja.

Taigi, žvejoti sterkus ir žvejoti Dabintos pusiasalio teritorijoje šįmet bus galima tik nuo birželio 1 dienos.

Aplinkos ministerija primena, kad iki gegužės 20 dienos vis dar galioja draudimas žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.

Kadangi gegužės 20-oji yra šeštadienis, tądien karšius jau bus galima žvejoti. Mokslininkų duomenimis, Nemuno deltos regione karšių nerštas prasidėjo beveik įprastu laiku, todėl neplanuojam pratęsti draudimą juos žvejoti.

Draudimas žvejoti salačius ir kiršlius jau baigėsi — juos galima žvejoti nuo gegužės 16 dienos, o žiobrių žvejybos draudimas prasidėjo gegužės 15 dieną ir tęsis iki birželio 15-osios.

26
Tegai:
sterkai, žvejai, žvejyba, draudimas, Lietuva
Dar šia tema
Šiemet daugiausiai lydekų neteisėtai sužvejota Klaipėdos regione
Lietuvoje į Nemuną sugrįš sterlės
Žvejai mėgėjai jau gali leidimą gauti valandų tikslumu