Kontrolierius viešajame transporte, archyvinė nuotrauka

Nuo liepos vilniečiai galės nusipirkti talonėlius visiems metams

42
(atnaujinta 18:09 2017.05.21)
Nuo liepos sostinės viešojo transporto keleiviai turės dar platesnį bilietų pasirinkimą

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Nuo liepos viešojo transporto keleivių patogumui  miesto valdžia pasiūlys tris naujas bilietų rūšis — 5 ir 365 dienų bei kombinuotų kelionių — "Statyk ir važiuok" bilietai, pranešė portalas madeinvilnius.com.

Pasak SĮ Susisiekimo paslaugos" direktorės Modestos Gusarovienės, nors viešojo transporto bilietų kainos ir peržiūrimos bent kartą per metus, dabar galiojančios bilietų, ypač — ilgalaikių, kainos neatitinka viešojo transporto keleivių poreikių.

Planuojama, kad nuo liepos nuo 7% iki 12% bus mažinamos ilgalaikių — 90 dienų ir ilgesnės trukmės — bilietų kainos.

Populiariausių, 30 ir 60 minučių, bilietų kainos mažės arba keisis vos 1 euro centu, tuo tarpu 30 dienų bilieto kaina suapvalinama iki sveiko skaičiaus — nuo 28,96 iki 29 eurų (visomis dienomis) ir nuo 26,07 iki 26 eurų (tik darbo dienomis).

Peržiūrint kainas, kiek brangs 1, 3 ir 10 dienų bilietai, kurie daugiausia orientuoti į miesto svečius — jais naudojasi vos 1,6% keleivių.

"Įsigaliojus kainoms, perkant 3 mėnesių ir ilgesnės trukmės bilietą už jį būtų mokama mažiau — pavyzdžiui, perkant naująjį 365 dienų bilietą per metus būtų sutaupoma beveik 40 eurų", — teigia Gusarovienė.

Anot jos, bilietas visiems metams yra ypač patraukli galimybė Vilniuje veikiančioms įmonėms, kurios taip galėtų paskatinti savo darbuotojus į darbą atvykti viešuoju transportu.

"Statyk ir važiuok"

Viena iš svarbiausių naujovių — kombinuotos kelionių jungties — "Statyk ir važiuok" bilietas.

Šio bilieto kaina siektų 2 eurus, ir juo būtų galima naudotis jau šią vasarą atidarius pirmąją kombinuotos kelionių jungties aikštelę.

Tarybai patvirtinus, planuojama, kad "Statyk ir važiuok" bilietu naudosis sostinės pakraščiuose gyvenantys asmenys, kurių kelionė automobiliais yra namai-darbas-namai maršrutu, o automobiliai statomi geltonojoje ir žaliojoje zonose ar paliekami prie didžiųjų prekybos centrų.

5 dienų bilietas

Naujasis siūlomas 5 dienų bilietas, kurio kaina — 12 eurų, galėtų būti patrauklus dirbantiems Vilniuje 5 darbo dienas, ilgiau nei 3 dienoms į sostinę atvykstantiems svečiams.

42
Tegai:
bilietai, viešasis transportas, Vilnius
Dar šia tema
Nuo gegužės 13-osios keičiasi Vilniaus autobusų tvarkaraščiai
Vilniaus viešuoju transportu gyvūnus galima vežti nemokamai
Vilniuje išmaniuosius prietaisus galima įsikrauti viešajame transporte